Prokurorja e shkarkuar: Nuk jam korruptuar kurrë, mbështeta Vettingun

April 20, 2018 10:10

Prokurorja e shkarkuar: Nuk jam korruptuar kurrë, mbështeta Vettingun

 

Prokurorja e Apelit të Shkodrës, Besa Nikëhasani, ka reaguar pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit  e ka shkarkuar nga detyra.

Prokurorja, e cila ishte e pranishme në momentin e marrjes së vendimit është shprehur e pakënaqur, duke e cilësuar një vendim të padrejtë.

“22 vjet kam bërë punën e prokurores, jam përplasur me mijëra kriminelë.

Kam qenë nga ato që kam thënë që duhet Vettingu”, ka thënë ajo para gazetarëve.

Kurrë nuk jam e korruptuar, pastërtinë e figurës kurrë nuk e kam shkelur, më gjeni një dosje ku kam bërë shkelje. Do e apeloj vendimin.

Ku e mora pasurinë, kur nuk e kam shkel asnjëherë ligjin?

Jam përkushtuar punës, duke lënë fëmijët e mi të rriten vetë. Me sakrificë e kam blerë makinën, një llogari kursimi nuk e kemi.

Nuk e prisja, nuk ma ka marrë mendja se do shkarkohem si prokurore”, deklaroi prokurorja.

a.s/dita

April 20, 2018 10:10
Komento

8 Komente

 1. alphade April 20, 10:21

  Ik se gjelbe dynjane ! Dhe thua ” nuk kam vjedhur” ! Ke
  vjedhur sa s’ka ku te veje me…..!!!

  Reply to this comment
  • Pallavra April 20, 12:50

   Po ti ku e di apo po llap kot?

   Reply to this comment
  • eno April 20, 17:42

   Ku ka prokuror ne Shqiperi qe eshte i pakorruptuar. E pamundur. Keto masa kane te dimosdishme. Por vettingu duhet te shkarkoje ata gjyqtaret e apelit te shkodres qe u bene nje me kriminelet kuksiane qe sfiduan shtetin dhe dhunuan policing dhe shkatterruan nje prone pu like me blere 10 million euro.

   Reply to this comment
 2. Bobi April 20, 10:29

  E Po si thoni Juve kur. Denonj popullin.( Ligji. Nuk e njeh injorancen.)ne kete rast jeni ju qe gaboni.

  Ligji i barabart per te gjithe.

  Reply to this comment
 3. LORA April 20, 10:42

  Ligji ,ne doren e maliqit,,,,,po jep prova te mira se po denon me plot te drejte garnizonin e maliqeve.
  BUKUR.

  Reply to this comment
 4. Dielli April 20, 10:42

  Apelo,askush nuke ka force te perdhose rrealitetin,apelimi eshte nje e drejte e juaja dhe kjo asqediskutohet.Mbase del e paster sikurse Luan Daci,qe megjithse ka abuzuar me pushtetin duke i sherbyer berishavicerve me shoke e shoqe,ky mije kenetash na doli i paster,kjo nje cudi?Jo,por nje “pasterti figure”si pampers i politikave bastarde ne gjygjesor.

  Reply to this comment
 5. Sa me shume kriminelne Shqiperi aq me shume pasuri per prokuror gjykates ! April 20, 11:01

  Eshte perplasur me mijra kriminel ?!!!Dicka nuk shkon ! Sa me shume kriminel ne Shqiperi aq me shume prokuror te pasur !
  Si shpjegohet ? Si duket kriminelet “me mijra” qenkan nje thesar I madh per gjykatesit dhe prokuroret shume te pasur !

  Reply to this comment
 6. Adih April 20, 13:56

  Zonja Prokurore :Ai qe ka te drejte nuk te jep para ,ti dhe koleget e juaj e dine shume mire , qe kriminilet ,jane te gatcem te paguajne mire ,bile do thoja shuma te medha maramendese.Sa me i larte eshte krimi aq me e madhe eshte shuma e parave.
  PS : Do beje mire te mos permendje kriminilet ,por te thoje qe drejtesia ne Shqiperi eshte dirizhuar me kujdes nga politikanet dhe eshte qelbur koke e kembe,brutalisht.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*