Pronarja e lokalit sherr me punonjësit, vëllezërit e saj e bëjnë për spital

August 14, 2017 19:46

Pronarja e lokalit sherr me punonjësit, vëllezërit e saj e bëjnë për spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në Ksamil, pas një konflikti për motive të dobëta që një punonjës ka patur me pronaren e lokalit ku ishte i punësuar.

Kaq ka mjaftuar që dy vëllezërit e saj të rrahin me sende të forta punonjësin Artur Murataj, 42 vjeç banor i Ksamilit. Ngjarja është shënuar rreth orës 17.30 të së dielës, në lokalin në pronësi të shtetases A.S.

Kjo e fundit është konfliktuar për motive të dobëta me punonjësin e saj, Artur Murataj, që siç bëhet me dije është edhe burri i kushërirës së saj.

Sapo kanë marrë vesh për konfliktin, në lokalin e motrës kanë mbërritur menjëherë dy vëllezërit e saj, Valter Lala 27-vjec dhe Elton Lala 41-vjeç, të cilët kanë nisur të godasin me grushte e sende ta forta Muratajn në pjesë të ndryshme të trupit, shkruan “Panorama”.

Pasi e kanë lënë në shesh, dëshmitarë e kanë dërguar në spital për të marrë ndihmën mjekësore të plagosurin, ndërsa policia ka shpallur në kërkim dy vëllezërit Valter e Elton Lala për veprën penale “Plagosje e lehtë me dashje në bashkëpunim”.

Sipas bluzave të bardha të Sarandës 42-vjeçari Murataj ishte i goditur në kokë, veshë e fytyrë dhe për rrjedhojë është shtruar në Spital.

August 14, 2017 19:46
Komento

1 Koment

  1. C'a bohet kshtu August 14, 21:17

    E kane bere per per spital dhe gazetari percakton edhe akuzen:
    Veper penale “Plagosje e LEHTE me dashje ne bashkepunim”. Mos e beso po deshe.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*