Basha, letër kreut të Gjykatës së Strasburgut, i ankohet për Ramën

June 19, 2016 09:55

Basha, letër kreut të Gjykatës së Strasburgut, i ankohet për Ramën

Kryetari i PD, Lulzim Basha i ka dërguar një letër Presidentit të Gjykatës Europiane të të Drejtave të Njeriut, Guido Raimondi, ku ankohet mbi disa deklarata të bëra nga kreu i qeverisë Rama në Parlament.

Basha shkruan se Rama ka deklaruar se ka arritur një marrëveshje me Gjykatën e Strasburgut për të mos shqyrtuar më çështje të pronave të qytetarëve shqiptarë kundër qeverisë shqiptare.

Basha i bën të ditur Raimondit se këto qendrime të Ramës janë mbajtur në Parlament, pas takimit që kanë patur me të me 9 maj në Strasburg, dy prej ministrave të qeverise shqiptare.

Basha ngre shqetësimin në letër se ky qëndrim i kreut të qeverisë bëhet për ti ushtruar presion Gjykatës Kushtetuese dhe njëkohësisht për të dëmtuar kredibilitetin e Gjykatës Europiane të të Drejtave të Njeriut në opinionin publik shqiptar, sipas tij.

Megjithëse i ka shkruar këtë letër, Basha e siguron Raimondin se nuk kërkon ta bëjë Gjykatën e Strasburgut pjesë të debatit të brendshëm politik.

June 19, 2016 09:55
Komento

7 Komente

 1. LORA June 19, 11:24

  Krye-shqup-si pa fijen e kredibilitetit personal po u pergjeroka per kredibilitetin e Gjykates Europiane te Drejtave te Njeriut !!!!!!

  Reply to this comment
  • arbereshi June 19, 18:34

   Si eshte e mundur, keta nuk kane kuptuar se cfare kane bere keto vite. Tokat pronareve nuk ju kthyen, por u rembyen nga fshataret e SALIUT sidomos ne rrethinat e Tiranes e te Durresit, dhe sot pronaret me te drejte kerkojne pronen e tyre te rrembyer nga militantet e Saliut, ne Strasburg meret vendim per kompesimin ne vlere monetare per pronaret e tokave dhe keto pare i paguajme ne qytetaret shqipetare per here te dyte, dhe per kete katrahure ekonomike qe fajtori kryesor eshte partia komuniste e PD-se Lul Basha ha mut. PD-ja me keta debile ka per te perfunduar nje parti e dores se peste

   Reply to this comment
 2. Toni June 19, 11:42

  oooo lylzi po ngele dru vidhi mor dite zi,ti strazburgut duhet ti komuikosh per shabon memine po ju kini 26-vjet duke bere baterdine me pronat o pede po o ti pine ilacet saliut ose saliu pine te tuat..

  Reply to this comment
 3. vasili June 19, 12:29

  Dylberi i Saliut,luli, i haremit te shqupit,i ankohet kaurve te Europes,qe rajai i tyre ram,po u ´´rremben´´ haremin e tyre kadilereve arnaut (´´me nder gjyqtaret´´).
  A do te dale ndonje ne kete toke,qe ta bej rafsh me token kullen e vicidolit,pa themele.

  Reply to this comment
 4. ABC June 19, 12:32

  C’fare ironie. Ky qe nuk di se c’fare domethene fjala “te drejtat e njeriut” dhe as qe e nje kuptimin e kesaj fjale. Ky qe ishte ministri i cili kishte lidhje direkte me vrasjet e 4 demostruesve ne qender te Tiranes qe nuk kishte shkelje me te madhe te te drejtave te njeriut se ajo qe ndodhi. Ky qe shmangu drejtesine vetem me PROCEDURE. Ky qe me dhune dhe me metoda mofioze dhe prej te “forti” deklaroi seline e re te PD-se te tijen e shume e shume te tjera qe nuk kane te sosur, na ankohet per shkeljen e te drejtave te njeriut. Pffff.

  Reply to this comment
 5. Arben June 19, 14:45

  PROBLEMI ESHTE SHUME I PIKASUR.

  EDUSHKE PIKTORIT, I DUKET E GJITHE JETA PIKTURE.

  ISHTE VERTETE QESHARAKE, LEPIRJA QE I BENE AHMETAJ DHE AI I DREJTESISE GJYKATES EUROPIANE PER TE MOS PRANUAR PADI NGA QYTETARET SHQIPETARE.

  MJERE SHQIPETARET, PER QEVERRITARET QE MBAJNE MBI SUPE, MEGJITHESE DUHET THENE SE NUK JANE KAQ TE KEQINJ,

  SAPO AFRON FUSHATA E LESHOJNE NDONJE THES MIELLI.

  HAHAHHAHAHAHHAHAHAHHA

  Reply to this comment
 6. Treviso June 19, 19:29

  Zoti Basha, njera dore lan tjetren, te dyja lajne fytyren.
  Ne kete rast ti nuk po lane fytyren por bythen e Bujar Nishanit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin