Propozimi i Trump: Ja ku preferoj ta takoj Kim Jong un

April 30, 2018 19:04

Propozimi i Trump: Ja ku preferoj ta takoj Kim Jong un

 

Presidenti amerikan, Donald Trump përmendi sot qytezën Panmunjom, në kufirin mes dy Koreve, si vendtakimin e mundshëm për samitin historik me liderin koreano-verior, Kim Jong Un.

“Shtëpia e Paqes” në kufirin mes Koresë së Veriut dhe Koresë së Jugut a nuk do të ishte një zonë më përfaqësuese, më e rëndësishme dhe më e qëndrueshme se një shtet i tretë? Thjesht po bëj një kërkesë!”, shkruan Trump me afrimin e këtij takimi që pritet të mbahet deri në muajin qershor.

l.h/ dita

April 30, 2018 19:04
Komento

3 Komente

 1. Xha suloja April 30, 19:18

  Po pse mos ta bëjë në Pogradec takimin? Ne jemi për paqe, jemi tolerantë, dashamirës dhe mikpritës. Lutemi transmetojani Z. Trump. Përshëndetje nga
  Xha Suloja

  Reply to this comment
 2. A April 30, 20:38

  Problemi qendron qe KIM JONG UN si trashegimi qe nga gjyshi dhe i jati kane fobi udhetimet me aeroplan. Ato udhetimet qe bejne i kane vetem me makine dhe tren.

  Reply to this comment
 3. favenido May 1, 00:43

  Po,,shume mire.kjo do te simbolizojn USA.
  Si vend demokrati,paqesie mlrqenie ne bate
  Nder shekuje.
  Lvdi Sh.B.A.
  Favenido usa

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*