Prorusët e Ukrainës kërcënojnë Kosovën (Video)

April 20, 2014 19:03

Prorusët e Ukrainës kërcënojnë Kosovën (Video)

Nga fronti i Ukrainës grupi “Druzina”  dërgon mesazhe kërcënuese për Kosovën. Ata thonë se nuk i harrojnë krimet e NATO-s kundër serbëve në Kosovë dhe se për çdo ukrainas dhe rus kudo në botë, Kosova është tokë serbe.

Anëtarët lëvizjes “Antimajdan”, grupi “Druzina”, që po luftojnë në qytetin jugor të Ukrainës, përmes një video kanë dërguar një mesazh për popullin serb, duke thënë se serbët, rusët dhe ukrainasit, janë një popull, sllav ortodoks, raportojnë mediat serbe, transmeton repotreri.

Forcave separatiste ruse në Ukrainë u janë bashkuar edhe shumë qytetarë nga Serbia.

http://www.youtube.com/watch?v=Z-A9qeKBhIE

April 20, 2014 19:03
Komento

1 Koment

  1. fat man April 20, 19:25

    Jan qen pa dhembe, nuk dine ku jane vete, buje mediatike, per te krehur ca cara serb ne Kosoven e Pavarur.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*