Protesta, Basha mbledh aleatët në selinë blu

January 26, 2018 12:35

Protesta, Basha mbledh aleatët në selinë blu

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur aleatët e koalicionit opozitar në një takim në selinë blu, për përgatitjet e fundit të protestës së nesërme në orën 12:00 përpara Kryeministrisë.

Në takimin i cili ka nisur rreth orës 12:15 mësohet se merr pjesë edhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi e cila shoqërohet nga kryetari i grupit parlamentar, Petrit Vasili si dhe Sekretari i Përgjithshëm, Endrit Braimllari.

Nga aleatët e PD marrin pjesë Dash Shehi i LZHK, Nard Ndoka i PDK.

Në fokus të këtij takimi janë detajet e fundit të përgatitjes së protestës së nesërme të opozitës.

Protestuesit do mbërrijnë përpara Kryeministrisë nga tre drejtime selia e PD, sheshi Skënderbej dhe selia e Lëvizjes Socialsite për Integrim, për t’u tubuar në Bulevardin Dëshmorët e Kombit.

January 26, 2018 12:35
Komento

2 Komente

 1. me ne fund ajo do ndodhi January 26, 13:28

  ka fjale se neser kan me ja lagu Uturakun qe mban mbi shpatulla bashit ,me shpate Samuraj ,madje edhe
  katunares bushtres se presidnetit te lsi .Mundet me ken ky kurbani kunder bandave te krimit ,qe shkaterrun Shqypnine kte 28-vjet .
  Neser show ne shesh basha do vdes …

  Reply to this comment
 2. Alban Dega January 26, 21:58

  SI MUND TE BESOJME LULEZIM BASHA!?

  – Pyetje rrenuese per nje hajn me cizme e vrases te kapur ne flagrance…

  – A nxjerr fjale nga goja pa rre o Kodoshi i
  Berishes !?

  Nga Alban Dega, Nju Jork

  Si mund te besojme voten ty Lulezim Basha?
  Si mund te besojme te sotmen dhe te ardhmen tone dhe te femijeve tane Lulezim Basha !?
  Si mund te besojme udheheqjen dhe qeverisjen e Shqiperise se rrenuar mbi 7 here prej jush ?
  A nuk ishe ti ai qe vodhe hapur 250 milione Euro te Autostrades se Kombit !?
  A nuk ishe ti qe e fillove ate pa projekt!?
  A nuk ishe ti qe vrapove ta nenshkruaje ate me nje kontrate vetem ne Anglisht kur gjuha zyrtare e Shtetit Shqiptar eshte shqipja !?
  A nuk ishe ti dhe kamikazet e Berishes qe pagove germime dheu ne permasa lemeritese sikur e gjithe trasejs e saj te ishte 21 metra e gjere dhe 9 metra e thelle nga Miloti ne Morine te Kukesit !
  A nuk ishe ti ne dijeni se cfare behej ne Gerdec edhe mbasi amerikanetujjh kerkuan qe te ndalohej cdo veprim e pune ne Gerdec gjate vizites historike te Presidentit amerikan Xhorxh Bush ne Tirane !?
  A nuk ishe ti shefi i diplomacise shqiptare qe drejtove bisedimet atdheshitese te Otrantos !?
  A nuk ishe ti numri 2 i zinxhirit komsndues te urdherave kobezi te Sali Brrishes per ekzekutimin pa vendim gjykate te 4 protestuesve absolutisht te pafajshem me 21 janar 2011 ne Tirane dhe plagosjen, rrembimin, marrjen peng dhe torturimin e qindra te tjereve !?
  A nuk ishje ti qe bashke me Sali Berishen, Genc Rulin, Arben Ristanin, e co, vodhet hapurazi votat e 8 majit 2011 !?
  Ma trego vetem nje gozhde qe ke ngulur apo lene mbrapa per 4 vjet si kryebashkiak i kryeqytetit shqiptar !?
  A nuk ishje ti dhe bosi jot Berisha qe i bet grusht shteti brenda Partise suaj Sokol Olldashit dhe nje manare e juaj i beri edhe gropen ne bashkepunim me “ skuadronet e vdekjes” !?
  A nuk ishje ti qe bllokove cdo oponent tendin ne gjirin e PD-se dhe urdherove vjedhjen e votave ne gjirin e saj cka u provua me ze e me figure ne syte e mbare shqiptareve !?
  Kur vjedh votat ne gjirin e Partise tende cfare mund te besh ti me votat e shqiptareve !?
  Si mund tia besojme qeverisjen e Shqiperise nje kusari, nje atdheshitesi, nje vrasesi, nje hajduti me cizme ne gjirin e partise se vet !?
  Na jep vetem nje aresye dhe fakt te vetem pse duhet te besojme dhe votojme ty nje rrenci e hajni me cizme qe nuk le gje pa rre, qe nuk nxjerr fjale nga goja pa genjyer !
  Lanet !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*