Protesta e 13 prillit, Gjykata: 3 në burg, 2 arrest shtëpie, 32 detyrim paraqitjeje

April 16, 2019 14:20

Protesta e 13 prillit, Gjykata: 3 në burg, 2 arrest shtëpie, 32 detyrim paraqitjeje

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë ndaj 37 të arrestuarve gjatë protestës së fundit të organizuar nga Partia Demokratike.

Gjykata dha vendimin me detyrim paraqitjeje për 32 nga të arrestuarit, ndërkohë që u vendos masa e sigurisë “arrest me burg” për 3 prej tyre dhe “arrest shtëpie” për 2 të tjerë.

Personat që u lanë në arrest shtëpie janë shtetasit Armando Gecaj, Eneid Gjata dhe Edmond Bushi.

l.h/ dita

April 16, 2019 14:20
Komento

5 Komente

 1. fteri April 16, 15:36

  Kalbi në kokërr të burgut së bashku me nxitësit Sali Ram Berishën ,Lulëzime shkërdhaten,Monika K. dhe Ilir Floririn ,atëher do qetësohet vendi.

  Reply to this comment
  • eni April 16, 17:42

   Shqiperia ka nje kryeminister rrugac e halabak qe vetem fyerje ironi korrupsion degjenerim prodhon dhe jep cdo dite per popullin dhe opoziten. Nuk na e ka fajin as Hollanda e as europa. Krimi dhe korrupsioni ne Shqiperi eshte gjithkund.

   Sali berisha i hapi kufinjte shqiperise dhe shqipetareve nje here ne 1990 dhe me pas me liberalizimin heqjen e vizave me Europe’s ne 2008.

   Ketu eshte ndryshimi ndermjet rrugacit kryeminister edvin rama dhe strategut legjende sali berishen.

   Nuk behet shtet me elisa spiropordhen Palin) dhe erjon bracen. Qeveria edvin rrumpalles eshte nje qeveri kalamanjsh qe pervecse per Te marre rrogen dhe ngrohur karriget nuk jane per asgje tjeter.
   Urojme largimin sa me pare te ketij kryeminstri kriminel si edvin rrugaci dhe kthimin e pd se ne pushtet.

   Reply to this comment
 2. Dardan April 16, 15:46

  Po Lulezim Basha udheheqesi i turmave te gangsereve drejt Kuvendit te Shqiperise?! Po Sali Berisha kercenuesi i Kryetarit te PS dhe Kryeministrit te Shqiperise Edi Rama?!

  Reply to this comment
  • Komentuesi pa pagese April 16, 20:21

   Lulezim Basha, Sali Berisha dhe te gjithe cakejte e tjere i duhen Edi Rames jashte, qe neser te thote ja kush eshte fajtor qe nuk do hapen negociatat. Jo moszbatimi i reformes ne drejtesi, lufta ndaj korrupsionit por keta nuk na lene qe ne te futemi ne BE.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim