Rama në Vlorë në 16 shkurt. Gjiknuri: Mblidhuni te Sheshi i Flamurit

February 14, 2019 18:17

Rama në Vlorë në 16 shkurt. Gjiknuri: Mblidhuni te Sheshi i Flamurit

Ndërsa opozita pritet të protestojë më 16 shkurt, kryeministri Edi Rama nuk do të jetë në Tiranë.

Kreu i qeverisë, mësohet se do të shkojë në Vlorë.

Axhendën, por edhe vendndodhjen e kryeministrit më 16 shkurt e ka zbuluar ish ministri Damian Gjiknuri në një postim në facebook.

Në kuadër të takimeve publike të turit “Bashkia që duam”, Kryeministri Edi Rama do të jetë të shtunën në qytetin e Vlorës. Ftoj të gjithë qytetarët të jenë në ora 10:30 në Sheshin e Flamurit.” – shkruan Gjiknuri në profilin e tij në facebook.

v.l/Dita

February 14, 2019 18:17
Komento

41 Komente

 1. anticensurë25642654 February 14, 16:26

  e çuditëshme
  gjithnjë ky duhet tia mbathë kur saliu thotë që do protestoj!!!
  nuk ishte në protestën e 21 janarit,ka ikur nga sytë këmbët sa herë që është bërë protestë,sali a të tjerë!!
  çfar mashkulli je ti mor halabak muti??
  bythë nuk ke të rrish atje ku të takon vëndi!!
  mos i ke bërë dhe ti zahos pashaportë dipllomatike si sala xenit??
  hy legen!!
  ps:se me kë më ngjan,ky!?!??!?
  me një tip me mustaqe që ja mbathi me valixhe floriri??
  nuk po më kujtohet emri tashti??

  Reply to this comment
  • First Albania pastaj Monikla February 14, 16:56

   Vlora !Vlora!
   Beja forra !
   Tregoi Salehut
   Se ka vec morra!

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 February 14, 17:34

    vlora nxorri zogun
    vlora nxorri saliun
    vlora të shohim të shtunën!!

    Reply to this comment
    • Aliu nga Selenic February 15, 09:20

     Dita e shtun do te jete fundi i saliut bashke me mebeshtetesite e vet.
     Ata do te shkojn para drejtesise pasi vetem per ta penguar Drejtesin po e bejne kete ktrahure.
     Rruga e filluar per Drejtesi nuk ka Sali qe ta ndal pore do te ndalet Saliu nga Drejtesia dhe do te pergjigjet der ne nje per te gjith te zezat qe ua beri shqiptarve ne keto 30 vjet.!
     Krimineli Berisha tashme i ka ditet e numeruera .!

     Reply to this comment
    • Nartioti… February 15, 16:29

     Te shtunen. ?
     Kush ka ngrene grosh të premten në darkë, do shfyje gazra të shtunën..Me shume shihni serialin Lulsh Pellushi-Monik silikoni… Hajdutet janë gjithmonë frikacak.. Mjere militantët qe fluturojnë me presh luzi.

     Reply to this comment
  • odin February 14, 19:05

   Budallait hapi rrugen…
   Por çfare pret ti o kafshe…te vrasin njerez si ju.

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 February 15, 11:05

    nuk ka nevojë me vra askënd!!
    nëse e bën krimineli nuk duhet ta bëjë patjetër dhe i ndershmi!!
    por më duket se për ndershëmri nuk flitet më!
    odin,mund të më thuash një gjë??
    pëse ky nuk del si më parë vetëm rrugës??më parë nuk e di përse nuk kishte frikë,çe ka shtyrë të ketë tashti??

    Reply to this comment
  • ha daku February 14, 22:40

   o anti çensurë i ka bërë byths tate pashaportë me vrimë në mes o klysh i sali sërbit

   Reply to this comment
 2. mirel February 14, 16:44

  Haram e paci o vlonjate po e pritet kete ndyresiren e detit dhe mafiozet e Unazes.
  Rasti eshte qe 16 Shkurtin ta marrin socialistet ne dore, dhe jo plerat e Saliut.
  Jepuni mesim te mire te dy qelbesirave.

  Reply to this comment
  • Nje shqiptar: February 14, 17:03

   EDI RAMA nuk eshte malok qe te tregoi muskujt.
   Ai vlerson mendjen dhe shpirtin…
   Dhe per to,per mendjen dhe shpirtin i fton gjithe vlonjatet ti tregojne Shqiperise vyrtytet qe ka populli yne..

   Me kenge e valle tek Sheshi i Flamurit

   Reply to this comment
   • mirel February 14, 21:05

    Shko mor qelbesira te Mitat Frasherit.
    Vlora e Heronjve, Ismail Qemalit dhe e Avni Rustemit dhe duhet tju tregoj vendin tradhetareve esadiste.

    Reply to this comment
    • intelektual zgjebja February 14, 22:44

     mirel nakomentet që bën dukesh që je kurvë se e këthen sumën sa majtas e djathtas

     Reply to this comment
     • mirel February 14, 23:07

      O zgjebe, majtas e djathtas jeni ju Ramuto-Mitatistet, jo une, une jam me Xhaxhin, te tjeret jane mut te gjithe

   • Fatos February 15, 09:14

    Sa trap qe je

    Reply to this comment
    • mirel February 15, 14:46

     Trap po, derisa lejoj qe kurvat bythelepiresve si puna jote na rrjepin pa e prishur terezine, bile doni dhe mitingje tani tju duartrokasim.
     Duartrokitje per tenderin e Unazes o populli i Vlores..pritini te dy kryehajdutet..Ramutin dhe Gjikgurune

     Reply to this comment
 3. Loni February 14, 16:49

  Anticesure e lesh leshi mbrapa, te ngjan me p…e plakes tate or byth..q…se ke koh qe po ha hale me kto te shkruajtura or shpellar ku ke dhe ti kod or majmun.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 14, 17:08

   o loni po ti çpate??
   mos ishin brekët e tua ato që hoqa më sipër??
   të doli rrushi e byçka jashtë??
   a ka ndonjë gjë që nuk shkon në ato që sjell në mëndje??
   a ja ka mbathur gjithnjë sa herë ka patur demostrata??bile dhe kur ishte ajo për LHL të sirisë!
   a nuk u fsheh kur u vranë 4 demostruesit në bulevard nga qëni i viçidollit??
   a nuk e anulloi protestën pas vrasjes së tyre se e kërcënoi çmëndina??
   kështu o loni!!
   ti mos u mërzit shumë!!
   por qetsohu,merr frymë thellë dhe kur të kesh mbritur në shtëpi bëji të fala PS(e di çdo të thotë,apo jo!ka të bëjë me tët ëmë e jo me partinë)!!
   thuaj ta mbajë ngrohtë se po i infektohet fshikza e urinës!!
   shnet e sumë të fortë o loni,ashtu të do kartia!!

   Reply to this comment
 4. Lili February 14, 21:58

  Po kembet e kujt do i puthe ky n’ate vloren tone?pret Gurun e tij atje guru qe merr milliona prej buxhetit tone?

  Reply to this comment
 5. Mallakastrioti February 14, 23:34

  RROFTË VLORA ! RROFTË VLORA ! RROFTË VLORA ! VDEKJE e PD ! VDEKJE e LSI ! VDEKJE e HAJDUTËVE të PS , si Edvini që VJEDH e PLAÇKIT dhe pastaj kërkon të fshehi kokën në VLORËN e TRIMËRISË ! PSja duhet ta SHPORRI Edvin Ramën dhe duhet me patjetër Reformim dhe Revolucion , sepse na mbytën HAJDUTËT !!!! VLORA ATDHETARE i NEVERIT dhe i URREN HAJDUTËT e PDsë , PSsë , LSIsë HAJDUTËRISË dhe Fatmir KUSAR Medinë ! RESPEKTE për VLORËN dhe POPULLIN e NDERUAR VLONJAT !

  Reply to this comment
 6. Fevzi Fantomasi February 14, 23:57

  Damian HAJDUT Gjiknuri që mashtroi SHQIPTARËT , që gjoja “Konfiskoi” 2 MILJON €URO nga KONÇENSIONI MAFJOZ i UNAZËS MADHE , por që në FUND doli njê GËNJESHTËR e madhe sepse FIRMA dhe MAFIA NUK kishin dorëzuar asnjë QINDARKË si “GARANCI” , por e kishin marr TENDERIN në Kundërshtim me LIGJIN dhe KUSHTETUTËN !!! VDEKJE e GJITHË PARTIVE POLITIKE pas 1990 !! U Shoftë FARA dhe RRACA e tyre , sepse janë që të gjithë HAJDUTË dhe HORRA të PËSHTIRË !! RROFTË VLORA PATRIOTE !!! RROFTË SHQIPËRIA !!! VLORA VLORA VLORA VLORA VLORA VLORA VLORA VLORA VLORA VLORA VLORA VLORA VLORA VLORA VLORA VLORA

  Reply to this comment
 7. Martini February 15, 00:04

  Ik ore.Damian o lladro,lere rehat PS.dhe Edin Kategoria jote e.Saimirit me shokë po i thithni gjakun PS

  Reply to this comment
 8. Franci February 15, 05:12

  Dy mitingje me personazhe te ndryshem.
  Ne Vlore miting i qytetarise dhe patriotizmit dhe ne Tirane zbarkojne barbaret dhe llumi i shoqerise ne mbrojtje te krimineleve nga reforma ne drejtesi.

  Reply to this comment
 9. Tori February 15, 08:02

  Po mire o lul ti kaq trim je qe pretendon se mund te gjesh te tjeret apo flet ne emer te partise.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 15, 11:10

   po tëishte aq i zoti e kishte gjetur dhe nuk kishte mbyllur halenë!!
   po të ishte trim jepte emrin e tij dhe adresën!!
   këta janë lango!
   janë nga ata që njeh spiropali,llazore!!

   Reply to this comment
 10. Alberti February 15, 08:59

  Gjiknurja do ti tregoje ndoshta te gjitheve ne Sheshin e Flamutit se si ja dha tenderin 40 milion Euro atij 26-vjecarit qe sot tashme eshte ne kerkim nderkombetar. Eshte ai tenderi me letra te fallsifikuara qe u kap nga amerikanet dhe qe detyroi Ramen te heqe nga qeveria kete gramshaleshin e per te mos rene ne sy, bashke me te dhe ca ministra tjere si p.sh maloken Lindita apo ate Ahmetajn e ejkonomise ne kolaps.

  Reply to this comment
 11. Futja kot February 15, 09:04

  Po ky LartGjatesia e Tij, VeshGjati, ka marre leje per tubimin e tij? Nese e ka, te na e tregoje, nese jo, te shkoje ta marre, ose te dergoje Damianin, sic ka marre leke si Minister, ashtu edle te jape ndonje kacidhe rrugeve!!! Komplet TALLAVA’

  Reply to this comment
 12. Aliu nga Selenic February 15, 09:17

  Shume mire ka bere qe ka shkuar ne Vlore. Me 16 shkuret eshte data e pavarsise se Kosves dhe aty ku u shpall pavarsia e shqiperise i bashkangjitet edhe 16 Shkurti.pavarsia e shqiptarve te Kosoves.!
  Berisha kerkon gjakderdhje ne mes shqiptarve ne Tirane, ndersa e majta shqiptare me Edi Ramen ne krye i gezohet dy fitorve te medha te shqiptarev tek sheshi i Pavarsise se shqiperise.
  Pra ky eshte edhe motivi qe Edi Rama e ben kete Mitinge madheshtore ne sheshin e Flamurit.
  Berisha le te kakariset si gjeli ne pla se kjo do te jet kakarisjka e fundit e tije dhe do ta shpaguaj shtrejte bashke me mebeshtetsite e vet.!

  Reply to this comment
 13. Babaramo SHURRAQI i LSI PLAÇKITJES February 15, 10:02

  Rrofte Laberia ! Rrofte Vlora ! Rrofte Vlora Heroike ! Rrofte Vlora Patriotike ! Vdekje e Hajduteve dhe Funderrinave te ketyre 28 Viteve Anarshi , Pisllik dhe Maskarallik ! U shofte FARA dhe RRACA e kèsaj Politike 28 Vjeçare pa Pèrjashtim . . . . . . . . . . . . . . . . . . . VLORA VLORA VLORA VLORA VLORA VLORA . RESPEKTE pèr VLORËN dhe VLONJATÈT ! RESPEKTE për LABËRINÈ PATRIOTIKE të VLORÈS

  Reply to this comment
 14. ARDJAN KUSAR KRYEHAJDUT FULLANI February 15, 10:15

  RROFTÉ VLORA , RROFTÉ SHQIPÉRIA . RROFTÉ POPULLI TRIM dhe PATRIOT VLONJAT . RROFTÉ LABÉRIA e VLORÉS.

  Reply to this comment
 15. spata February 15, 10:24

  Nuk besoje se ka per te ndodhur antimiting si ne kohen e Saliut .Vlora nuk eshte kobure e politikanve qe nuk gezojne respekt tek populli .Rama dhe Ps skane arsye te organizojne kete antimiting ne se eshte e vertete .Qofsha i gabuar por dicka nuk eshte menduar mire te ngresh popullin e Vlores si kundra peshe e nje pakice qe proteston .Edhe po te jet aktivitet i socjalistve, ne kuadrin e fushates per zgjedhjet vendore, nuk me duket e dobishme pikerishte ne diten qe Opozita proteston .Zerin e vullnetin e tij populli i Vlores ka ku e demostron .
  Une e quaj provokim te pa nevojshem qe hap kapitujte e situatave qe krijoj Saliu ne 97e 98 .Kjo nuk i sherben situates aktuale edhe pse ne e dim se cfare politike prodhon Opozita .Nuk ka rendesi sjellja dhe deklaratat e Opozites .Kercenimet se kjo protest do te rrezoje Ramen eshte nje deshire e veteme e Opozites e jo e gjithe popullit .Pra nuk kemi ate situate qe populli i Vlores te trembet nga kercenimet e krerve te Opozites. Kete Opozite kemi dhe kjo eshte sjellja e saj. Mazhoranca socjaliste qe ka pushtetin e dal nga vota e popullit nuk ka perse te shqetsohet kur protestohet. Nese ka infornacjone se kjo protest do te degjeneroje me synim destabilizimin e vendit le te marrin masa me organet ligjzbatuese per tu dhene pergjigjen e duhur akteve kriminale e destabilizuese .Ne keto situata sigurishte qe populli i Vlores por dhe i gjithe Shqiperise do te jet ne krahe te forcave progresiste e jo destabilizuese .
  Une jam i bindur se kjo eshte nje trimeri nga burrecat politikane qe flen me endrrat e pushtetit .Nga qe jane te ngopur e nuk dine se si ti gezojne pasurite e vjedhura, ne kurize te popullit ,bejne nga keto skenar te turpshem qe te cvendosin venendjen nga Vettingu ne politike .
  Populli i Vlores dhe i Shqiperise eshte ne kembe e ndjekin me vemendje hap pas hapi ngjarjet qe po ndodhin per krijimin e organeve te reja te Drejtesise. Vetem ato do tu japi zgjidhje ketyre shemtirave qe kane ndodhur e po ndodhin sot .
  Une e njohe mire popullin e Vlores dhe ska per tu kthyer kobure qorre e ketyre skenarve te turpshem si te Opozites e te Mazhorances.

  Reply to this comment
 16. LSI HAJDUTËRI February 15, 11:01

  Rama të shkoj dhe të “Thyej” Qafën në Shkodër , sepse pêr VLORÈN ska bërë asgjë! Vetëm ka VJEDHUR dhe GRABITUR PARATË e SHQIPTARËVE me Krye BANDITËT e PD dhe LSI !! Edvin Rama që sa herë LUL HAJDUTI “LEH” , Edvin Rama i hedh “KOCKË” GJIGANDE , nga LEKÈT e SHQIPTARÈVE tê VARFËR !!! Edvin HAJDUT Rama që bën Marrëveshje në SKUTAT e KRIMIT me LUL HAJDUTIN , në kurriz të 3 MILJON SHQIPTARÈVE të VARFËR! ASNJË nga ju POLIKANËT DOBIÇA të këtyre 29 Viteve , mos e Prufshi Kokën në VLORË , sepse jeni HAJDUTË , BANDITË , KRIMINELÈ , HORRA , KUSARË dhe TRADHTARË !

  Reply to this comment
 17. Zani February 15, 11:24

  Damian HAJDUT Gjiknuri po mèson VLONJATËT , se çfarë duhet të bëjnë! Damian HAJDUT Gjiknuri dhe Arben HAJDUT Ahmetaj janè SIMBOL i KORRUPSIONIT Shtetêror , njësoj si Petrit Vasili i LesheLisë dhe Genc Rruli i PD Krimit ! Juve jeni FUND3RRINA HAJDUTË që të gjithë dhe VLORA Nuk mashtrohet kurrrë mê , nga ju KRYEHORRA të PABESË , të PS , PD , LSI dhe Fatmir KRIMINEL Medi !

  Reply to this comment
 18. vlora.vlora February 15, 12:31

  Ke do promovojme Gjiknur hajdutin e 40 milioneshit ,po s ke turp qe ai duhet te jete ne burg ,apo kishte bekimin tend .IK O Rama se na ke peshtirur parlamentin me ofendimet e tua si rrugac.E mbushe kupen qerohu tani ,paksa se per vloren ke bere

  Reply to this comment
 19. Vlonjati February 15, 12:42

  Do mbledhe pensionistet me tru sa nje lajthi e leninken ne koke, fshataret e buxhetoret e tredhur, se Vlora eshte zbarazur plotesisht nen udheheqjen e plehres Rilindiote. Te besh shetitje te sheshi Flamurit per Edi Ramen dhe ate froson e bashkise Lelin, eshte nje fyerje dhe ofendim per nje Vlonjat te vertete.

  Reply to this comment
 20. ZOROOS February 15, 14:30

  Lulka .Moni QIMSalat ththth-ja po mblodhen me shume njerz se Rama ne Vloren e Flamuritune do t’u jap mandatin tim te deputetit

  Reply to this comment
  • Genti February 15, 16:09

   Qenke dhe deputet e nuk di as te shkruash o mavri. Po prandaj ka shkuar per lesh ai vend, se u graduan deputete kapterrat e injorantet qe ti bejne hosana liderit Global. Ku e paske mbaruar “doktoraturen” o deputet i ripjerdhjesm, qe ju marrte muti shalet juve.

   Reply to this comment
 21. Gani February 15, 15:04

  Për çfarè të dalin VLONJATÈT O Damian Shurraqi ???!!!! Për LEKËT që ju VJEDH ti PIS , me MAFIEN dhe BANDITËT ???!!!!Për KORRUPSIONIN tënd , që NUK le PÈRRUA , pa prishur dhe Shkatërruar për HECE , në Shkèmbim tè MILJONAVE €URO të KRRIMIT ! Sa të di ty MUT KOKA , VLONJATËVE ju di “KOLLODOKU” , prandaj mos fol more PUSHT Damian DAMLLA Gjiknuri HAJDUTI !!!!!!!Jeni PLEHRA të KORRUPTUAR dhe tè PÈSHTIRÈ qè tè gjithë ju POLITIKANÈT PROSTITUTA tè këtyre 28 VITEVE !!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim