Protesta e 17 dhjetorit, procedohet i lirë ish-deputeti Ndriçim Babasi

December 25, 2015 17:52

Protesta e 17 dhjetorit, procedohet i lirë ish-deputeti Ndriçim Babasi

Ish-deputeti Demokrat Ndriçim Babasi, tashmë kryetar i PD-së për nJësinë 5 po procedohet penalisht në gjendje të lirë nga policia e kryeqytetit ka nisur hetimet për pas protestës së Partisë Demokratike të 17 dhjetorit.

Mbi Babasin rëndojnë dy akuza ajo e “goditjes për shkak detyrës” dhe “thirrjeve publike për veprime të dhunshme”. Babai po procedohet së bashku me disa protestues të tjerë për shkak se mesohet se  ka qëlluar edhe personalisht me vezë, domate, tymues e sende të tjera të forta efektivët e policisë, report TV.

Po me këto sende të forta, policia thotë se Babasi ka qëlluar edhe në drejtim të agjentëve civil të vëzhgimit, të cilët filmonin lëvizjet dhe veprimet e dhunshme të protestuesve.

December 25, 2015 17:52
Komento

7 Komente

 1. Pertrit Vasili December 25, 18:43

  po ska faj i shkreti i prishen parkingun ke st dinamo dhe nuk fiton me

  Reply to this comment
 2. Perkthyesi December 25, 19:18

  Ky ka qene nje injorant me damke, por u pasurua ne saje te lidhjeve qe kishte me kupolen e PD! Te vjen per te vjelle kur sheh se ku ka perfunduar ky vend! E ardhmja duket shume e erret! Shpresoj te jem i gabuar ne arsyetimin tim!

  Reply to this comment
 3. drini December 25, 21:58

  Iku koha jote dhe e sales, o Ndricim babasi o pleher o rrugac, hjadut o maskara

  Reply to this comment
 4. Likja December 26, 10:38

  Ku eshte katandis PD-ja ! Babasi prej Kruje (jo nga qyteti),Kryetar i njesise 5 (Zona e Bllokut-Tirana e Re) !!?? Te gjithe shkollimin duhet ta kete blere,me siguri……Shume mire,bravo PD,ose me mire ti nderrohet emri Partia Saliste.Bllokmeni

  Reply to this comment
 5. Daku December 26, 11:59

  Ky eshte nje nga qente e Sales, qe ka ngrene sa smban me.
  Ketyre lloj plerave, vetem burgu ju ben derman.

  Reply to this comment
 6. mira December 26, 13:56

  Me vjen shum keq per kte narin ketu
  po kam frike se shum nga ata qe e kan zgjedh jan si ky
  Nga paraqitja jo nga truni

  Reply to this comment
 7. Arber Iliri December 26, 19:29

  Beni mire te coni ndjekjen penale deri ne fund , sepse keshtu behet nje hap para qe ata qe se dine e mesojne se mund te protestosh por po ushtrove dhune denohesh.Protesta eshte gje tjeter dhe dhuna eshte tjeter.Mbeshtetesit e Saliut e dine se po dole ne proteste duhet me djeg me thy mer godit.Fatkeqesi ne keta 25 vite, si ne kohen e Enverit qe po thuhej se kishe te drejte te kritikoje, por po te kritikoje udheheqjen shkoje ne burg.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*