“Protesta e 17 shkurtit, më masivja”

February 10, 2016 09:32

“Protesta e 17 shkurtit, më masivja”

Subjektet opozitare shprehen të bindura se protesta e 17 shkurtit kundër Qeverisë “Mustafa” dhe Marrëveshjes për Asociacionin si dhe asaj për Demarkacionin do të jetë edhe më masive sesa protesta e 9 janarit, e cila u konsiderua më e madhja e opozitës gjatë viteve të pasluftës në Kosovë.

Përfaqësuesit e opozitës thonë se blloku opozitar është duke zhvilluar takime me qytetarë për çdo ditë nëpër qytete dhe fshatra dhe se ka gatishmëri të lartë qytetare për të protestuar kundër Qeverisë të cilën ata e quajnë shkelëse të Kushtetutës.

Adonis Tahiri nga Lëvizja “Vetëvendosje” ka thënë se opozita e bashkuar po vazhdon me kundërshtimin e marrëveshjeve që ai i quan të dëmshme për Kosovën dhe me kundërshtimin e kësaj Qeverie, e cila, sipas tij, po cenon sovranitetin dhe integritetin territorial të vendit.

Tahiri ka thënë për “Zërin” se opozitarët për çdo ditë po mbajnë tubime me qytetarë nëpër qytete e fshatra të Kosovës dhe se mobilizimi është shumë i madh dhe niveli i gatishmërisë së qytetarëve për të kundërshtuar këto procese dhe këtë Qeveri po rritet vazhdimisht. “Protesta e 9 janarit ishte sinjal i qartë për Qeverinë e Kosovës.

 

 

February 10, 2016 09:32
Komento

3 Komente

 1. rafi February 10, 10:45

  po, ksh ju beson këtyre kokëderrave dhe kokëboshëve, këta nuk janë as komandant as asgjë, janë shterruar dhe po nxitojnë pas pushtetit..

  Reply to this comment
 2. raif February 10, 10:46

  kush ju beson këtyre të krisurve dhe të analfabetëve

  Reply to this comment
 3. rafi February 10, 10:48

  po, kush ju beson këtyre kokëderrave dhe kokëboshëve, këta nuk janë as komandant as asgjë, janë shterruar dhe po nxitojnë pas pushtetit..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim