Protesta e opozitës, Gjonaj: Nxitësit e dhunës do dënohen sipas ligjit

April 14, 2019 13:40

Protesta e opozitës, Gjonaj: Nxitësit e dhunës do dënohen sipas ligjit

Protesta e tensionuar e opozitës ka sjellë dhe reagimin e ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj.

Në një deklaratë për mediat, Gjonaj bëri me dije se të gjithë ata që kanë dhunuar dhe kanë nxitur dhunë do të dënohen sipas ligjit.

Më tej ministrja përsëriti faktin se kjo protestë po bëhet nga partitë politike opozoitare për të penguar Reformën në Drejtësi.

Dhuna është e papranueshme. Të gjithë ata që kanë nxitur dhunën do të marrin dënimin sipas ligjit. Shqiptarët panë dhe kuptuan që protesta e djeshme nuk janë protesta për interes të qytetarëve, por për organizatorët. 

Zbatimin e Reformës në Drejtësi e penguan me lloj e soj mënyrash për të ruajtur ndikimin politik. 

Në këto akte dhune, dëmtohet Shqipëria duke penguar që të ecim përpara në rrugën e Integrimit Europian. 

Këto shfaqje të shëmtuara e dëmtojnë Shqipërinë në sytë e shteteve të tjera, por jemi të vendosur për të ecur para”.

 

b.b/dita

April 14, 2019 13:40
Komento

4 Komente

 1. po he ,mi yllo Amon ,kur do vij ajo dite ,qe ju t'na knoqni shpirtin neve qe kemi shekuj tu prit kte dite Drejtesie April 14, 14:16

  eshte koha e fundit per te vepruar Ligji ,

  perndryshe eshte e kote te pretendojme Europen

  hipokrizise e tolerances fallso i ka ardh funi

  Reply to this comment
 2. Dardan April 14, 14:42

  Zbatoni ligjet Etilda, se popullin e keni me vete. Koha e pazarlleqeve te Edi Rames ka mbaruar.

  Reply to this comment
 3. Koli April 14, 19:27

  Nxitesit e dhunes jane Sali Qenefi Like Muti dhe Bashuku.Veproni…Shqiperia do qetesi rregull dhe drejtesi…

  Reply to this comment
 4. Duan apo nuke duna mijte e kenetave e mizat e kalit DREJTESIA do te BEHET April 14, 22:02

  Po-po ata protestues do denohen per shkelje te ligjit,kurse ti me ramavicerit per dhunim te kushtetutes dhe bashkejetese me boten e krim-korrupsionit-ekstremist-mafjozo-imoralo-politik ne te tre pushtetet,plus pushtetin lokal, e bizesin e piset dhe ate pjese te perlyer te opozites ne dite e vite deri me sot.Mjaft,me te berit ndershmerine e prostitutes te tetur per prostitucion.Shqiptar e nderkombetare nuk e hajne me sapunin tuaj per djath. Prisni se nuk keni pare gje akoma, kure e djeshmja dhe e sotmja do t’u mbetet nje ender dhe e nesermja nga superlukset me fuqine korruptive e krimnale te pushteteve, plus opozite ne bangen e Drejtesise dhe ne nje fund te turpshme e pa kthim. Besoni,binduni e ndaluni ne prostitucionin tuaj politik dhe rrefehuni sa nuk eshte vone, qe Sovrani,SHBA, BE e Ligji dhe Zoti t’u meshirojne.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim