Protesta e opozitës, Rama: Goditi Shqipërinë në sytë e botës

February 17, 2019 14:47

Protesta e opozitës, Rama: Goditi Shqipërinë në sytë e botës

Kryeministri Edi Rama ka komentuar sërish protestën e opozitës të mbajtur ditën e djeshme në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Ai kritikoi dhunën e protestuesve e cila sipas tij goditi imazhin e Shqipërisë në sytë e botës. Rama tha se opozita i dha material atyre që duan justifikime për të penguar anëtarësimin e Shqipërisë në BE.

“Çfarë trishtimi jehona e shëmtisë së djeshme nëpër mediat e dynjasë! Politika qorre e një opozite pa vizion, pa program, pa lidership, nuk i bëri asgjë dot qeverisë po goditi Shqipërinë në sytë e botës dhe u dha material të tërë atyre që duan sebepe kundër negociatave me BE, TURP”, tha Rama.

l.h/ dita

February 17, 2019 14:47
Komento

17 Komente

 1. Mihal Xhamo February 17, 15:49

  Kryemininistri dhe protestat. Ne vendet demok ratike protestat j ane mjete legale te luftes politike. Mos perdorimi i t yre presupozon h eshtje para te me tava e gabimeve te qeverise.Kjo ve rehet kudo ne vn det demokratike si ne France,Itali,S panje,Greqi e tje… e qe ne shumicen e rasteve jane te dhunshme.Vetem ne vendin tone, qeveri jone,pas pr otestave pa fund i kerkon ato paqe sore dhe pse korr upsioni eshte gal opant. Nje xham te thyer e quan d hune e nje rrjete sintetike qe turpe rishte mbulonte hyrjen e kryemini strise si kolibe fs hati,grusht shteti kurse arratisjen e tij prej shtepise e quan trimeri. I zo ti i shtepise ne di te te veshtira qen dron prane saj e nuk arratiset ne periferi duke org anizuar antimiti ng si qemoti.Pop ulli thote: Guri i r ende ne vendin e tij. Pershendetje! Mihal Xhamo

  Reply to this comment
  • Peza February 17, 22:56

   Se cfare opozite ka Shqiperia e di gjithe bota dhe dhuna e tyre te justifikoi ty,qe tu tregosh te huajve “shikoni se cfare opozite kam”!
   Shqiperine e ke turperuar ti me antimitingun e Vlores dhe arrogancen tende korruptive,qe e ke shkaterruar shtetin shqiptar!
   Jep doreheqjen o Rame se nuk je per kete pune!

   Reply to this comment
   • La verità February 18, 09:30

    Qenke kokrra e idiotit se nuk i tha Edi Rama opozites te beje dhune ata te dhunshem kane qene e do te mbeten se jane shpellar si ti e si Saliu.

    Reply to this comment
 2. rudin February 17, 15:55

  Poblemi eshte se cfare do ti lesh trashegim Shqiperise kur te ikesh.Do i lesh trashegim korrupsionin ,pandeshkueshmerine ,PPP,dhe idene e vazhdimit te se keqes sepse ti vet u bere me i keqi.

  Reply to this comment
 3. kris 1 February 17, 15:57

  merrre ne dore opoziten o trim i rilindjes

  Reply to this comment
 4. sapa February 17, 16:23

  Goditi shqiperine?pse nuk e njohin se cfare muti eshte dhe duhej kjo proteste per ta goditur?po njerezit qe ikin karavane cfare imazhi i japin vendit te krimit shqiperi?

  Reply to this comment
 5. intelektuali February 17, 17:01

  O Edvin Droga:

  SHQYPNINE E KA BERE REZIL VJEDHJA E VOTAVE NGA BANDAT E GJUSHIT TE DURRESIT

  dhe:

  Nga vjedhja e fondeve publike alla Bashkim Ulaj&Lukuni

  ndryshe:

  Po te ishte per opoziten ti e ke futur me kohe ne xhepin e vogel te shallvareve firmato si Erdogani i Turqise

  Reply to this comment
 6. fteri February 17, 17:33

  Një parti banash e banditësh nuk mund të nderoi shqipërinë !..
  Saliu ,Luli për krimet që kan bërë po të ishim një shtet normal duhej të ishin në kokërr të burgut .Prandaj ata janë në rolin e tyre kafshëror ,jan në krye të detyrës si bandit aty për ti nxi faqen shqipërisë .

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro February 17, 20:14

   Ka 6 vjet qe Rama po ja zbardh faqen Shqiperise, po ja protesta dhe gjith ajo bardhesi u kthye ne terr!!!!!! Rama eshte engjelli , Saliu e Luli jane djalli.

   Reply to this comment
   • fteri February 18, 08:17

    Saliu vdiq më 20 shtator v.2013 ,në orën 24 .Prej atij çasti mbeti trazhgimtar i dnjtë Luli i gatshëm të fabrikonte armë e modele të reja për të grabitur e tradhëtuar sa më shumë shqipëtarët dhe të fitonte sa më shumë para si pasardhësi tijë shpirtror ai që grabiti e shiti dogji e shkatrroi gjithçka deri në kuotën zro Fabrikat e uzinet tanket të kthyera në hekurishte I dërgoi drejt malit të zi .

    Trusti Basha ka një mision shumë të rëndësishme të djegë mandatet shumë të rëndësishme për pengimin e shqipërisë pëpara drejt BE-së të plotësoi amanetin e Saliut të pengimit të wetingut të ecë në përvojnë e dhunëshme të saliut për ti shërbyer revanshizmit dhe ruajtjes pasurisë tyre nga sekuestrimi .Jo more jo edhe E.Rama nuk është engjelli por ai po vendos ndëshkimin një plagë e trazhguar nga Saliu ,kjo është fitore .

    Reply to this comment
 7. info analitike February 17, 17:44

  Kriekaqoli nuk e cau koken kur Shqiperia u kthye ne Kolombi te Europes e po i vika keq se i doli faqja e zeze me protesten. Tamam mendje prej te krisuri megalloman.

  Reply to this comment
 8. Adih February 17, 18:53

  Ky ipoktit thote ,se keto protesta ,po na lejne jashte BE ,e integrimit .O Rame ,une i shpoj qe te dy syte ,po te kesh qejf ti ,integrimin ne BE .Ti po mban varur edhe po perzen ,invesitoret perendimore serjoze ,mbasi nuk po ndan pronat pronareve ,dhe po shkel kushtetuten ,qe e ke detyre kryesore ,nga Brukseli . Ke 6 vite , qe nuk po vjen as edhe nje invesitor serjoz ,nga jashte Shko dhe formo kooperativa bujqesore ,mere dhe Lame Lamashin ,dhe legalizo te tokat e te treteve ,tamam si ata te Unazes se Re ,banoreve te Astirit ??? . Hik pirdhu o hipokrit ,je bere palaco me keto reklamat e tua ,ja ke kaluar Sali larqoftit ,.Me keqeardhje , je shume i lexueshem ,o Rame . ,

  Reply to this comment
 9. Viktor February 17, 20:09

  Te degjeneroi rai 1 te lajmet o piktor hajdut 30 miljonsh euro.

  Reply to this comment
 10. kosovari February 17, 23:14

  dje i pame dy ane-faqe te shqiperise;
  ne tirane; faqen e tmerrit, shkatrrimit dhe kafsherise, dhe ne Vlore; anen-faqen e mire, te kultures dhe dijes dhe te demokracise.
  eshte mire, ne kete shekull;
  te mesohemi me mesazhin e vlores, qe ishte nje mesim i pashembullt i demokracise ne nivel bote,
  dhe ta harrojme shembullin e keq, te tiranes.
  qe ishte tmerri qe i servohej botes demokratike, nje total vagobandizmi i papershkruem dhe neverites,
  te marrin pra mesim prej te mires.
  nuk jemi se nuk kemi kulture demokracie,
  po po na udheheqin bashibuzuke dhe renegate ruso -serbo-sllavo-greke,te cilet per interesa te huaja, shkaterrojne gjithe pasurine, mundin dhe djerresen e ketij populli.
  Le ta provojme me te miren,
  mos ta demtojme pasurine e shenjte te SHQIPERISE!
  Amen!

  Reply to this comment
 11. kosovari February 17, 23:35

  pse nuk ma botoni mesazhin, mesazh pa fyerje dhe sharrje,…,

  Reply to this comment
 12. fteri February 18, 08:19

  Saliu vdiq më 20 shtator v.2013 ,në orën 24 .Prej atij çasti mbeti trazhgimtar i dnjtë Luli i gatshëm të fabrikonte armë e modele të reja për të grabitur e tradhëtuar sa më shumë shqipëtarët dhe të fitonte sa më shumë para si pasardhësi tijë shpirtror ai që grabiti e shiti dogji e shkatrroi gjithçka deri në kuotën zro Fabrikat e uzinet tanket të kthyera në hekurishte I dërgoi drejt malit të zi .

  Trusti Basha ka një mision shumë të rëndësishme të djegë mandatet shumë të rëndësishme për pengimin e shqipërisë pëpara drejt BE-së të plotësoi amanetin e Saliut të pengimit të wetingut të ecë në përvojnë e dhunëshme të saliut për ti shërbyer revanshizmit dhe ruajtjes pasurisë tyre nga sekuestrimi .Jo more jo edhe E.Rama nuk është engjelli por ai po vendos ndëshkimin një plagë e trazhguar nga Saliu ,kjo është fitore .

  Reply to this comment
 13. Dash February 18, 11:53

  Po “kosovari” , po ca shqiptare e shohin bardh e zi vendin , si shumica e tyre ,eshte shume e veshtire per ca ketu lart te bejne nje analize objektive ose realiste…per tani Rama eshte ne rregull ,kur te dale dikush tjeter bindes do ta votojme ,por te djegim dhe ato pak ghera te mira qe jane bere per hir te Sales ,Lulit e Like Kryemadhi eshte tragjedi dhe tradheti ndaj vendit..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim