Protesta e PD do zgjasë katër orë, Policia: Do të ketë provokime

February 17, 2017 11:26

Protesta e PD do zgjasë katër orë, Policia: Do të ketë provokime

Partia Demokratike ka njoftuar Policinë për protestën që do të mbajë nesër para kryeministrisë.

Në kërkesën e PD-së drejtuar policisë së kryeqytetit thuhet se protesta do të zgjasë katër orë dhe për këtë duhet të bllokohet qarkullimi në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Deri tani selia blu ende nuk ka dhënë detaje të protestës por fakti që leja është për katër orë do të thotë se do të ketë më shumë se sa disa fjalime politike.

Nga ana tjetër, siç raporton News 24, policia ka marrë informacion se nesër mund të ketë provokime gjatë protestës së Partisë Demokratike.

Një ditë para protestës, te kryeministria është mbuluar streha e ndriçuar.

Masat e policisë do të jenë të ngjashme me protestat e mëparshme. Kordoni i parë do të jetë me efektive femra. Por ka informacione që mund të ketë provokime dhe goditje me gurë nga ana e protestuesve”, bëjnë të ditur burimet e policisë.

Kryeministria një ditë para protestës

February 17, 2017 11:26
Komento

13 Komente

 1. Spartaku February 17, 12:13

  Mire bene policia qe mere masa,se ka te beje me kafshet e pd-ke.Ata nuk jane njerez,por mish me dy sy,qe nuk din gje tjeter Veç te prishin çdo gje.Duan dhe votat keta muter te pd-ke. kjo parti eshte fashiste dhe duhet nxier jashtligjit.

  Reply to this comment
 2. vasili February 17, 12:57

  Neser leshohen ne Tirane,banda e krimit kombetar kriminal vicidolase,bashkuar me banden e Cepanit,dislokuar,ne barkun e gomarit te Trojes dhe pa tjeter per te bere trazira te medha,mbasi nuk arriten te corientojne dhe ndalin,ate proces drejtesie,qe mendohet se do tu nxjerre pasqyren para surratit te tyre kriminal.
  Dhe sa here vendos ti nxjerre pjestaret e bandes se ndraghetes se cepanit,nga barku i gomarit te Trojes,i zoti i tij,zakonisht ja mbath nga ´´allemanja´´.
  Shpresojme qe me ne fund,policia e shtetit, ne kete rast do te demonstroje qe eshte me tere mend,polici e nje shteti demokrat dhe te godase me tere forcen qe i lejon ligji.
  Eshte nje shenje jo e mire,ajo,qe shteti nuk reagoi menjehere,karshi deklamimit te hapur terrorist,qe beri nje capacul i shemtuar mesjetar si Spahiu.

  Reply to this comment
 3. Emigranti February 17, 13:38

  Duke pare se Vetingu po ve ne bangon e akuzes Sali Berishen ,Lulezim Bashen e te tjere,te alarmuar mundohen te planifikojne protesten.Sigurisht protesta do te behet por te behet paqesore.Duhet te dihet nga qytetaret qe te mos Behen Si Mish Per Top,te mos sakrifikohet interesi i familjes apo ajo e cdo individi per te shpetuar Kriminele ,vrases e ajdute qe kane si guruar jeten jo vetem te familjes se tyre por gjithe fare e fisin. GJithe ate per persona ekstremiste do te filmohen apo fotografohen me pas do t’ja ndjejne lezetin,,prandaj me mend ne kone.Ka vdekur koha e te forteve sepse harxhet do t’i paguajne ata.

  Reply to this comment
 4. Skenderbeu February 17, 13:43

  Kujdes cadrat thike pistolet ! Prej verteti ,Se mund ta bejn ndonje Kurban – Deshmor, PD -ja, dhe t’thote – I vrau Policia Tahiri Rama !!

  Reply to this comment
 5. Ivan i madh February 17, 14:36

  Mos degjoni qeverine neser te gjithe ne shesh para kryeministrise ta rezojme sa me pare kete qeveri se duan te na denojne babane e familjen e tij biologjike e politike. Qe i ka sjelle te gjithe ato te mira popullit e Shqiperise ne tradheti, krim, vrasje, zhdukeje dhe vjedhje e korupsionin. Te mblidhen te gjithe bijte e bijat e sorese qelbesit qe te shpetojme nga denimi ujqerit e Berishes dhe cakejte e METES me ta ne krye qe i ka hyre frika ne palce nga vetingun dhe reforma ne drejtesi. Te dilni te gjithe me parullen Flow e dashur “ngrihuni kelyshe te mbroni ujku dhe cakallin tuaj” se gjuetaret ambasdori Lu dhe ambasadoria e Europes ju ka ngritur carkun dhe po ju presin me dyfek ngritur.

  Reply to this comment
  • lura February 17, 16:34

   Policia te kete kujdes se ushtaret e Berishes mund te vrasin ndonje potestues per tu barazua me 21 janarin

   Reply to this comment
 6. Portieri February 17, 15:28

  A kane zemer keta lloji “specie”

  Τρίτη, 28 Ιουνίου 2016
  11:08 μμ

  Me lind kjo pyetie
  kur shikoje keta politikan
  Qe me njeri tjetrin
  shahen e fyhen
  Cirren e zihen
  Keta qe kane vrare, vrasin
  e do te vrasin
  Sa keq qe mes nesh ka
  nga ata qe I besojne

  Reply to this comment
 7. spata February 17, 17:57

  Per ju te PD
  Beni kujdes mos shkelni vijen e kuqe te shqiptarit.Eshte me e rrezikshme se ajo e SH.B.A .Pak ti levizi geni do tju perveloje sic ka ndodhur ne shume shtete te tjera rreth nesh .Nuk do te kini mundesi te shpetoni dhe gjene e gjalle tuajen .
  Skenari eshte shume i rrezikshem .Ka plan qe kjo proteste te kthehet ne kunder proteste qe do tju fshije pa kuptuar gje . Mos e nenvleftesoni maturine qe eshte sot nga shteti me ato palacolleqe qe keni ne kurrize.
  Nuk lexoni komentet se sa shqiptare patriot jane te shqetsuar nga qendrimi juaj qe nuk doni Drejtesi e shtet .Kupa ju eshte mbushur dhe rruge tjeter nuk ka. Ndeshkim per ata qe i kundervihen shtetit .Aleatet nuk po ndihen dhe kane lene te kuptohet qe me vullnetin e popullit nuk luhet .Do duket si diktature thyerja e protestes nga kunder protesta e populli do te shpetoje nga fara e qelbur qe e ka mbuluar ..
  Mos tju diket cudi pika e velimit dhe hakmarrja ndaj tradhetarve nuk do te ndalet ne se ju shkelni mbi ato forca qe rruajne rendin dhe shtetin .Nese Saliu e Luli vrane 4 ne kete perleshje do te kete me shume se kater .
  Ne kini bythe provojeni.Nuk jame une qe ju kercenoje por e drejta per Drejtesi qe ska kush ta ndaloje .Nje cime floku preket ne kete proteste beni llogari se ku do te futeni .Kjo nuk eshte mendja ime por e atyre trimave qe ju hane duarte per hakmarrje .

  Reply to this comment
 8. fteri February 17, 18:53

  Po mir që S.Berisha dhe L.Basha kan organizuar protestën popullor po përse ky Djali i S.Berishës sy peshkaqeni SHkelzen Berisha ndodhet me pushime luksi jashtë shtetit me pare të vjedhura të ÇEZIT!!!

  Po përse ky Shkelzen sy peshkaqeni notoi si përbindësh oqeanesh aq larg shkoi te Diveroli të lidhet me këtë trafikant armësh të kalibrit botror dhe u lidhë nën bekimin e babajt kriminel S.Berisha dhe zhduku Rremzi Hoxhën ,dhe vrau Trebickën !!!, dëshmitarin kyç të kontarbandës së municioneve që dëshmoi kundër sy peshkaqenit në vjedhjen e armatimit dhe trafikimin e municioneve ,drejt tregjeve të luftës të afganistanit dhe irakut.

  Atë aferë e afroi dhe nuk e refuzoi pinjolli i Sali Berishës të shesë armatimet dhe municionet e Gërdecit,si mallë pa zot.

  Por tani kur ju futën bolet e inçestit në bigë nga T.Balla ,ky refuzoi të përgjigjet para komisionit parlamentar ,kur me dëshmitar e fakte ka kryer 7 mijon euro vjedhjen me valixhe të parave të Çezit ! ?

  Turp për këtë klasë politike të qelbur.Turp për prokurorinë kriminale që bënë sehirë .
  Ai dhe takëmi i tijë duhet që mos ta shikojn dritën e diellit për tërë jetën.

  Por më shumë quditem si delë populli në protesta me thirrje të kriminelit S.Berisha dhe L.Basha kur djalin e tijë ZHKELZENIN nuk e ka angazhuar në protesta,POR AI BREDHË ME PUSHIME LUKSI NË RESORTE TË BOTËS ,KUR POPULLI VUAN PËR BUKËN E GOJËS.

  Prandaj shqiptar thirri kokës sa s’është voni ,mos u gënje nga këta karabush që 25 vjet e vodhën e vranë dhe shkatrruan shqiprinë.

  Reply to this comment
 9. info analitike February 17, 20:18

  Shoke lexoni pak gjestat patriotike te rilindjoteve:
  http://www.respublica.al/2017/02/17/k%C3%ABtu-ka-tradh%C3%ABti-burra
  Keta ne drite te diellit genjejne si ia do qejfi ndersa ne hije mohojne gjithcka kane pohuar publikisht.

  Reply to this comment
 10. Virgjeresha Armine February 17, 20:24

  Po dalin ne proteste per Saliun dhe shkerdhenin, kaq tca cari jane, pune malokesh derra te palare, bien ere.
  Polocia te paiset me parfum se mund tu bjere te fiket nga kundermimi i kerrmave.

  Reply to this comment
 11. info analitike February 18, 08:35

  O Zot paskan komentuar shoket kokpalare. Po harruat se cfare u be me 21 janar nga protestuesit “qytetare” te rilindjoteve. Po pse mor amani jeni kaq byk ne tru sa te suleni kot se koti pa pike arsyeje e te manipuloheni kaq keq nga politika. Thirrini ore mendjes se militantet jane njesoj te demshem cilesdo parti politike i perkasin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*