Protesta e PD, Policia: Do ushtrohen kontrolle për armë, bllokohen disa rrugë

March 11, 2015 13:38

Protesta e PD, Policia: Do ushtrohen kontrolle për armë, bllokohen disa rrugë

Numri dy i Policisë së Shtetit ka deklaruar sot se e drejta e qytetarëve për të protestuar është e garantuar me ligj, ndaj nesër, policia do të marrë të gjitha masat për zhvillimin e tubimit të kërkuar nga PD-ja dhe garantuar qetësinë publike.

Zv.Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Altin Qato, tha sot para mediave se “në bazë të disa të dhënave, do të ushtrohen kontrolle në të gjitha akset rrugore të vendit për personat që do të lëvizin me armë apo me pajisje të tjera të paligjshme. Policia është e vendosur të përmbushë misionin e saj, – theksoi ai, – për garantimin e lirive dhe të drejtave të qytetarëve.

Policia e Shtetit kërkon mirëkuptimin e qytetarëve për bllokimin e disa akseve rrugore dhe u kujton qytetarëve të pajisen me dokumente identifikimi, pasi do të ketë kontrolle të shtuara të Policisë në disa akse dhe ambiente.”

March 11, 2015 13:38
Komento

9 Komente

 1. @@@@@@shifni halete March 11, 13:39

  Kena me pppppaaaaa……

  Reply to this comment
 2. D O K L A T I March 11, 14:00

  KESHTU PRA.
  NE EUROPE “RREXOHEN” QEVERITE ME PROTESTE.
  PROTESTA NGA PARTIA QE PARA 1.5 VITESH ISHTE NE PUSHTET PER 23 VITE
  NGA NJE “REVOLUCIONAR” 72 VJECARE
  FORCAT E REJA TE SHTETIT SHQIPTARE !!!
  TE CILET KUR ISHIN NE PUSHTET VRISNIN PROTESTUASIT

  PERPARA SHQIPTARE NE PROTESTA
  PER LIRINE QE E “HUMBET” PARA 18 MUAJSHE !!!

  Reply to this comment
 3. LOVE March 11, 14:37

  sigurisht qe kemi te dhena per stilolapsa me helm dhe cadra pistolete
  mungojne ca thirrje si “do marshojme ne fusha me te vdekur , te kete lumenj gjaku….
  ajo deklarata e mmmmmmmmmetes pas kepuce mund te ridegjohet ..vlen njesoj
  kr i sektit te spiuneve do rinovuar ….duhet menduar ndonje emer i ri per haleatin e vjeter

  po ju djeg shume kjo proteste , po ju djeg sepse nuk po gjeni dot krahasimin me 21 janarin
  e doni domosdoshmerisht si 21 janar .
  nuk e arrini dot .ju e ndyte ate dite , ju e vrate protesten ne kete vend .
  cfaredo lloj gjeje te bej krahu tjeter ,nuk ka krahasim me ju .
  po ju djeg me shume sepse neser me shume se gjysma do jene ata te 21 janarit .
  ata qe perdoret dhe i flaket ,atyre qe ju shkelet gjakun , i vrate baballaret ,dhunuat neper biruca ,i dhate perseri per te ngrene corben e shpifjeve i vrate shpirtin e lirise
  kete per ca ngjala te jargosura
  Qelbesira Bashkohuni ….. ju erdhi dita te villni qelbesirllekun !!!
  Zvarre tu marrin , te fillojne qe nga ai nipi i Kadri Azbiut ,
  e kane kollaj se ka mustak shoku Didi
  dhe deri te Koqo Kokedhjeri ,Gramoz Ruqi ….dhe ne fund Kryengjalen
  Ti shoku Qato ,do ishte mire te porositje nje polici per policine …se ku i dihet
  merrni INUK me vete ….kryeministrin ma shikoni mire …cojeni te kullat e Fidelit …se andej ka qejf te bej sehir ….ben sehir dhe nxerr ne pazar Kokepalaret
  QELBESIRA !

  Reply to this comment
  • "Horri i Bulevardit" March 11, 14:46

   O love, mshtille mir sumen, se ka te dhena, qe sumtepeleket, do perdhunohen masivisht.

   Reply to this comment
   • LOVE March 11, 15:13

    te besoj pa me te voglin dyshim
    ty te flet eksperienca ….je nga ata te 21 janarit
    Eksperienca eshte mesues i keq ,te spjegon praktiken pastaj teorine
    sidoqofte ngjalen duhet tua heqim …
    e di qe u mesuat dhe po ju pelqen
    por i skadoi afati …..do ishte mire qe para se ti vije tamam ora
    te therritej nje tryeze mes atij Piktorit te deshtuar ,Metes dhe Berishes
    qe ngjala te ikte me sa me pak dhimbje …se qe do iki ,nuk ka asnje dyshim …problem ngelet vetem menyra …mire do ishte te iknit qetesisht …si baballaret ,
    sepse nuk jane me ata te 91 shqiptaret 😛

    Reply to this comment
  • Lame Borshi March 11, 15:59

   Ruani ate mostren e PD, Saliun se ju duhet per te organizuar protesta te dhuneshme, se sa per vota kur te fluturoje gomari Sali aq do merrni ju llumi i Shqiperise. Populli duhet ta kuptoje se rremujat i sherbejne vetem Serbise dhe ushtareve te saj ne TIRANE.

   Reply to this comment
 4. info analitike March 11, 14:47

  Ore po keta mbeten duke kopjuar njeri-tjetrin. Po perseriten te njejtat gjera si me 21 janar kesaj here me role te shkembyera. Uroj vetem te mos kete te vdekur per hir te politikaneve te cmendur.

  Reply to this comment
 5. luani March 11, 16:06

  Nuk do te ndodhi asgje mos shqetesoni, se ne balle te protestes do te jete (love) por jo me fytyre por me bythe do ta kenaqin dhe pastaj do thote eja te ikim the end!

  Reply to this comment
 6. SHQIPE March 11, 16:10

  KJO ESHTE PROTESTE E KRIMINELEVE. NJEREZIT ENDERSHEM DUHET ET DISTANCOHEN. ATY MUND TE REALIZOHEN PLANET E ERTA TE SALIUT DHE MUND TE KETE EDHE VIKTIMA POLITIKA APO TE PAFAJSHEM. SALA ESHTE MJESHTER PER TE VRARE TE PAFAJSHEM. KESHTU QE TE MOS BEHENI TE FAJSHEM QENDRONI NE SHTEPI DHE MOS E U PERZIENI ME DUELIN E KRIMINELEVE ME NE KRYE SALE&BAHSE……
  JU E DIHI ATA HEDHIN GURIN E FSHEHIN DOREN. TE VRASIN NATEN E TE QAJNE DITEN
  I AFROJNE EDHE SHPANZIMET E VARIMIT FAMILJES SE TE HUMBURIT. E HARRUAT SI JA COJE EUROT ME CANTE MODERNE FAMIJES SE ALEKS NIKES….POR JO NE SHTEPI SE NUK KISH GUXINE, PO NE ERESIRE DHE PERJASHTA TE RRUGA, SI KULIMA…..

  NJEREZ QENDRONI LARG NGA BERISHA. AI ESHTE NE ORRET E FUNDIT…….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?