Protesta e punonjësve në Rinas, Ambasada Amerikane: Duhet të zgjidhet situata, do mbahet “Defender-Europe 21”

April 7, 2021 16:14

Protesta e punonjësve në Rinas, Ambasada Amerikane: Duhet të zgjidhet situata, do mbahet “Defender-Europe 21”

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka kërkuar zgjidhjen e situatës pas grevës të punonjësve të Albcontrol në Rinas.

Duke qenë se javën tjetër pritet që të zbarkojnë ushtarët dhe mjetet për mbajtjen e Defender-Europe 21, situata duhet që të zgjidhet dhe kjo gjë kërkohet edhe nga Ambasada.

“Kemi kontaktuar me Ministrinë e Mbrojtjes. Duhet të zgjidhet situata. Këtë javë pritet që të mbërrijnë mjetet në kuadër të Defender-Europe 21”, thuhet në reagim.

Aeroporti i Rinasit ka pezulluar sot të gjitha fluturimet.

Shkak është bërë mosplotësimi i kërkesave të kontrollorëve.

j.l./ dita

April 7, 2021 16:14
Komento

10 Komente

 1. Hap krahun Lulush April 7, 17:09

  Ky eshte mesazh per pedeistet qe punojne ne RINAS qe te mos bllokojne aeroportin se po vijne forcat amerikane.

  Reply to this comment
 2. Fat man April 7, 17:15

  Keta kelyshe me nder kontrollore kane cenuar apo zeruar “Sigurine Kombetare” jane per t’u lidhur dhe jane per burg.

  Tradheti Kombetare me skenar te Sali Serbit e Like Floririt

  Reply to this comment
  • Edi Shpata April 8, 08:15

   TRAP man lerini pallavrat,akuza ne ere akoma ju?SPAK e keni tani nqs keni prova denoncojeni……..legena ordinere ngelet me keq se ata qe i shani dhe ja tregoni popullit si prinderit femijve gogolin

   Reply to this comment
 3. Aljen April 7, 18:38

  A e pate cju beri Rusi ? Ja kjo eshte bllokon aeroportin diten qe futen trupat Americane….Kush jane nxitesit? Mender Presidenti dhe ish Kryeministri…..Kjo eshte e gjitha te tjerat jane mbrockulla. Kjo eshte qe sa here behet gati nje gje e mire fillojne keto gjera .Kjo eshte paralajmerimi i Ilir Metes nje muaj para . Me shume doni? Vetem nje qor nuk e kupton cfare ndodh

  Reply to this comment
 4. STOPALMERA HIPOKRIZINE !! April 7, 20:34

  ose vete qeveria amerikane me “lezet” do te anulloje kete stervitje te dyshimte

  ose te kemi “respekt” per bajlozet Sala-Meta -Luli qe kane sfiduar Ameriken..
  .
  kujt i duhet kjo stervitje qe do na mbroje nga armiku jashtem kur jemi te pushtuar nga Salimeta i brendshem

  .Kime zgjidhe e merr …

  Reply to this comment
 5. kasem gahinji April 7, 22:10

  Agjentura ruso serbe ne veprim per sabotimin e stervitjes se Nato-s.Sali Berisha dhe ilir meta duhet te hetohet.te dy jane agjente ,i pari serb,i dyti rus.

  Reply to this comment
 6. Jimi April 7, 22:21

  Zgjidhja eshte e shpejte dhe e mundeshme! Mjaftojne 20 kontrollore nga trupat e NATO-s te cilat do te marrin pjese ne stervitjen “Defender” dhe ky kapitull mbylet. Njekohesisht te arrestohen organizatoret e ketij “Puci ushtarak”, i pari Saliu dhe pas tij Muta.

  Reply to this comment
 7. edi April 8, 09:56

  E ç’na duhet ne Defender -Europe 21 ,kur ne nuk kemi liri, ,kur na kercenojne me burg sipas nenit 55 e ndoshta dhe me keq se kerkojme te drejtat tona, kur ligjet e kushtetutes shkelen me te dyja kembet me vendime te nje kryeministri te pa pergjegjshem,kur kryeministri na tregon gishtin e mesit se kerkojme te drejtat tona, kur njerezit me veshtiresi kryejne muajin me ushqime ndersa shteti mendon per te bere nje rruge per te shkuar ne hene.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim