Nis “protesta e shpresës” me fishekzjarre dhe me tymuese

June 2, 2019 19:36

Nis “protesta e shpresës” me fishekzjarre dhe me tymuese

Edhe për këtë protestë të shtatë kombëtare Partia Demokratike i ka kërkuar policisë që të lejojë një marshim protestë nga ora 19:00 deri në orën 00:00, ndërsa policia i ka kthyer një shkresë zyrtare ku lejon protestën vetëm para godinës së Kryeministrisë tek bulevardi “Dëshmoret e Kombit” dhe deri në orën 21:00.

Bëhet me dije se si në në protestat e mëparshme, në dispozicion të policisë do të jenë edhe makina të zjarrfikëseve, ambulancat, kamerat e sigurisë për të vrojtuar ecurinë e protestës dhe incidente të mundshme gjatë saj, si dhe autobotet specialë të policisë, që lëshojnë ujë dhe gaz për shpërndarjen e turmës.

Protesta para Kryeministrisë ka filluar dhe ndryshe nga sa pritej nga skenografia e tullumbaceve të bardha, yjeve europiane dhe shiritave të aktivistëve të FRDP+së,  në shesh nuk ka munguar tymi i fishekzjarreve dhe tymueseve.

Vihen re se bashkë me flamujt kombëtarë, protestuesit kanë në duar flamuj të shteteve të BE-së, flamuj amerikanë dhe pankartat “E duam Shqipërinë si gjithë Europa”.

e.ll./dita

June 2, 2019 19:36
Komento

4 Komente

 1. yyyyyyyyyyyyyyyyyyyt kafsheet e shpelles .Ai qe duhet te iki nga Tirona jeni pikerishte ju shpellaret qe i prishet qetesine Tirones June 2, 20:17

  Kafshe te peshtira
  kthehuni nga keni ardhur
  dhe lini qytetarin e Tirenes te qete te jetojne si njerez

  Reply to this comment
 2. Aleksander Thana June 2, 20:58

  Kanibale, shkoni ne Serbi se jini vellame me kafshet e barbaret !

  Reply to this comment
 3. Adih June 2, 21:58

  Popull budalla..Po mbroni hajdutet edhe as edhe gje tjeter .Harojeni o kokpalare interesin tuaj .Mos haroj ,po coni uje edhe ne bacen e Rames.. Lereni SPAK rehat te punoje .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*