Protesta/ Kryemadhi në Kamëz: Të rrëzojmë këtë sistem të kalbur

January 23, 2019 18:56

Protesta/ Kryemadhi në Kamëz: Të rrëzojmë këtë sistem të kalbur

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me strukturat në Kamëz. Gjatë fjalës së saj, Kryemadhi u shpreh se qeveria diskriminon Kamzën dhe u bëri thirrje të gjithë qytetareve  që të marrin pjesë ne protestën e opozitës në 16 shkurt.

Kryetarja e LSI tha se duhet rrëzuar ky sistem i kalbur që mbahet gjallë për shkak të varfërisë së shqiptarëve.

Banorët e Kamzës janë njëlloj si Rama dhe deputetët që janë në Kuvend. Qytetarët e Kamzës nuk mund të kenë doktoratura si puna ime, por kanë një zemër të madhe. Le të fillojë organizmi i LSI për protestën e 16 shkurtit. Të nisë nga kjo bashki që ka pasur revoltën kundër padrejtësive. Sot më shumë se kurrë ne kemi nevojë për solidaritetit.

Kemi nevojë për solidaritet njerëzor për të rrëzuar këtë sitëm që grabit qytetarët dhe pasurohet duke vjedhur paratë e të varfërve. Ky sistem që po e kthen vendin në diktaturë të krimit dhe të drogës. Prandaj ne nuk do të ndalemi. Në çdo qytetet të ngrihemi të gjithë ndaj këtij sistemi të kalbur që mbahet gjallë sepse janë shqiptarët e varfër. Opozita e bashkuar ka arsye për të mos u ndaluar”- tha Kryemadhi.

v.l/ Dita

January 23, 2019 18:56
Komento

5 Komente

 1. rilindasi January 23, 19:21

  Te gjitha ju jeni pergjegjes per si i keni katandisur shqiperine dhe shqiptaret, sepse tash 28 vjet jeni te njejta fytyra banditesh!
  Thirrje per te rrezuat vetveten?

  Reply to this comment
 2. Hani pak mos hani shume m.... January 23, 21:23

  Baxhella Mona, ne kete sistem te kalbur ke qene 8 vjet ne pushte 4 me kriminelin Sali dhe 4 me ed Bojaxhiun, keni vjedhur dhe grabitur cfare u ka kapur dora dhe cfare u ka oare syri, per kete duhet te pergjigjeni para ligjit,, hajdute dhe kriminele.
  Nuk ke ku shkon moj kurve u kerkon qytetareve te bejne protesta per te mos dorzuar gjene e vjedhur nga vila ne Gjirin e Lalezit e dhjetra gurore ne Malin e Tomorrit, apo pasurite e vena nga Likja me gjobat e vena me bllok ne dore ndaj bizneseve…… shkerdhate

  Reply to this comment
 3. Sinqeritet January 24, 05:28

  Mona ,sa te gjeni qora shini,mire t’ja beni ketij populli qe degjon perrallat tuaja(gjurmet) dhe nuk shikon pasurine tuaj prrallore-vjedhurore(ujkun)

  Reply to this comment
 4. fabi January 24, 09:43

  Simply great!! Nga kamza e rrumpalles epshor mziu, kryebaxhella ben thirrje …?!?!

  Reply to this comment
 5. s.g. January 24, 11:11

  Një nga pjesēt ma të kalbura të sitemit politik është edhe presidenca ende Bujarnishan llirmet strērbon

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim