Protesta kundër Ramës edhe në Gjirokastër

June 23, 2019 19:39

Protesta kundër Ramës edhe në Gjirokastër

Në vazhdën e takimeve elektorale, pasditen e kësaj të diele, kryeministri Edi Rama viziton edhe Gjirokastrën.

Por edhe në këtë qytet, kryeministri është pritur me protesta nga mbështëtësit e opozitës.

Mësohet se një numër qytetarësh kanë dalë në rrugën nacionale, për ta bllokuar atë, që të mos lejojnë kalimin e kryeministrit dhe, si rrjedhojë takimin e tij elektoral në Gjirokastër.

Policia është vënë në gatishmëri dhe i ka bllokuar protestuesit në anë të rrugës, në mënyrë që aksi rrugor të jetë i lirë. Ndërsda protestuesit kanë tentuar të bllokojnë aksin, apërplasjet me policinë nuk kanë munguar.

e.ll./dita

 

June 23, 2019 19:39
Komento

3 Komente

  1. Oficeri i Zogut, Shefqet Peci June 23, 20:01

    Amorala e bij amoralesh, skllever dhe bije sklleverish, servila dhe bij servilash, inferiora dhe bij inferiorash, te neveritshem dhe bij te te neveritshmeve , lavira dhe bij lavirash.

    Reply to this comment
  2. TIRONA June 23, 21:30

    Jane paramilitaret e paguar te PD-se,qe eshte shume larg nga koha e shkuar.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim