Protesta në Greqi kundër NATO-s, djegin flamurin e aleancës dhe BE

May 30, 2016 14:28

Protesta në Greqi kundër NATO-s, djegin flamurin e aleancës dhe BE

Protestuesit e krahut të majtë kanë mbajtur një manifestim jashtë bazës së NATO-s në ishullin grek Kretë duke kërkuar largimin e atyre që ata e quajnë aleancë “imperialiste” për të cilën ata pretendojnë se ka dhunuar sovranitetin e Greqisë.

Protestuesit e drejtuar nga deputeti grek dhe anëtari i partisë komuniste, Manolis Syntychakis, dogjën flamurin e NATO-s dhe të BE-së përpara kamerave. Duke thirrur slogane anti NATO. Ata gjithashtu i kanë dorëzuar kolonelit të forcave ajrore, Ioannis Gerolimos, një letër me një sërë kërkesash.

Ne jemi këtu dhe i bëjmë thirrje për të mbyllur bazat e huaja ushtarake dhe shkëputjen e cdo lidhjeje me SHBA dhe NATO-n tha kreu i PAME-së Joana Kourpa.

May 30, 2016 14:28
Komento

2 Komente

 1. Arben May 30, 22:22

  DIREKT PAS VIZITES SE PUTIN.

  HAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHA

  Reply to this comment
 2. Arben May 30, 22:53

  FIKS PAS VIZITES SE PUTIN.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*