Protesta në Shkup / Ahmeti-Thaçi: I mbytëm shqiptarët dhe akoma na besojnë

May 17, 2015 14:01

Protesta në Shkup / Ahmeti-Thaçi: I mbytëm shqiptarët dhe akoma na besojnë

Në protestën e sotme që po zhvillohet në Shkup, vërehet numër tepër i madh i qytetarëve.

Kjo protestë konsiderohet si një ndër më masivet që bërë ndonjëherë në Maqedoni.

Protestuesit shqiptarë, përmes një pankarte kanë shprehur revoltën përmes kundër liderit të BDI-së, Ali Ahmeti, dhe atij të PDSH-së, Menduh Thaçi – raporton Telegrafi i Kosoves.

Protestuesit e te gjitha etnive kerkojne burgosjen e kryeministrit.

Njëra nga banderolat interesante që mbante një protestues ishte pikërisht “Nikolla Gruevski pas hekurave”.

protestuesit-e-duan-gruevskin-n-euml-burg_hd

May 17, 2015 14:01
Komento

7 Komente

 1. Arben May 17, 14:17

  KETA DO TE NDJEKIN FUNDIN E GRUEVSKIT QE ESHTE AI I GEDDAFIT.

  JO PER GJE POR JANE AGJENTA TE TIJ.

  Reply to this comment
 2. predator May 17, 14:21

  O vllezer.
  Ju genjejne burrecat e politikes s Balkanit.
  Askush nuk futet n burg po pagoi t fuqishmit.
  Shifni cndodhi me ne ne Shqiperi.
  Vrau e preu Saliu
  Do ta ndeshkojm na tha Ramiu.
  Tani Ramiu thote: Saliun e ndeshkon populli
  Dhe shkon e qeshet e gajaset me zaptusit e tokave a thua se qfare suksesi qe ligjeron te paligjshmen.
  Duhen burra vllezer.
  Po burrat kan shku n p…t semes.
  Reapekte Dita

  Reply to this comment
 3. Agron May 17, 14:37

  Oooooooooo milet

  Ali Ahmeti esht njeriu i luftes, mos ja hani kot mutiin

  Protestoni kunder qeveris gruevskit
  Jo kunder shyptaret

  Reply to this comment
  • Ruxheli May 18, 10:41

   Une nuk do te perdorje kurre dhe ne asnje rast fjalotin e komentuesit te mesiperm.Eshte kollaj fare te kritikosh,mbase me lehte te leshosh kritika pa te drejte.Une do te beja thirrje per me shume arsyetim dhe mendjektjelltesi.Ali Ahmete te reflektoje ne kohen dhe momentin e duhur per ate qe mund te kishte vepruar me mire.Le t`ia leme cdo gje ta vetetetoje koha e te mos i etiketojme me mendje te tullbullt kaq lehtesisht lideret shqiptare duke i quajtur, mbase padrejtesisht “tradhetare”.

   Reply to this comment
 4. skifteri May 17, 15:13

  *****Gruevski ,ky bizon ,ky ka i eger Maqedones,perballe popullit shqiptar ne maqedoni eshte vetem nje pjese jashtezakonisht e vogel e materjes,e ngarkuar me ngarkese negative,duhete te largohet nga qeverisja . Ka ne dore policine e famshmja per te vrare dhe tramautizuar lagjen e trimave ne kumanove ,per ndjekjen dhe denimin e ashper ,vrasjen me plumba dhe zjarr si nje forme torture çnjerzore ndaj shqiptarve te maqedonise .Maqedonia ky grumbull fisesh popullatash duhet ti permbahen me rigorozitet marrveshjes se ohrit,dhe haqejes dore nga drejtimi i” shefit”ku kemboren te tunde vetem maqedonsi.Maqedonia duhet te drejtohet rruges demokratike asaje Europiane,dhe jo nacionalizmave mesjetare.~~~~~~~~~~~#

  Reply to this comment
 5. shqiptar sharri. May 17, 18:28

  Or,agron ma mir eshte ti me ja ngarn mutin ali terbeshit sesa ju thue njerzveqe po e akuzoin si tradhtare.
  Ali,terbeshin e njoh une shum mir,dhe kur e kam njohur,se cfar intriganti dhe cfar megallomani edemagogu jam largua nga ai,nga daja i tij,dhe nga levizja e dikurshme.
  Prandaj,te them se po,ai eshte i luftes dhe i futur ne lofte,si:KALI I TROJES.nga sherbimet e serbis dikur te jugosllavis UDB.Ai,emrin e ka ne ato dosje Aliksander Antic,daja i tij e ka,UJAK,dhe puna e tij ce 14,vite po shifet se kaqen pun dhe veprime politike kundershqiptare,ai vetem ka bere politiken e klanit te vet,familjes dhe grupit te kercoves,ai vetem ka mbushur xhepat me euro-dollar,franga e sterlina per vete dhe kriminelet e vet dhe te gruevskit.Po,te kishte qen luftetar si gjithe qeret,ai u dahte spari te beje marveshjen e OHRIT,dhe pastaj te bente refornma qera ma te lansuara per shqiptaret dhe atehere ndagort dote thoja une dhe shum qer,qe ali terbeshi eshte duke vene ne vend gjerat qe u moren veshte ne marveshjen e ohrit.Por ky jo qe nuk beri gje,por bilem i ngushtoi ato ligje dhe ate marveshje se nuk ishte i zoti ti kundervihej zotrive qe e kishin fut si kal troje ne mbrendsi te uck,pra kti jen vrar mby 500,ushtar pas lufte,dhe 200,i ka neper burgje pas lufte,10,nga ata jan me burg te perjetshem,kusre qeret me mijra vite dhe kta e kan pas shef kete ali muitin e qelber.E^ki shefi i tyre po bene politik,po bene pasuri perrallore,me klanin e kercoves dhe me ca sahalepyrs dhe udbash qer qe i ka ne parti.Po,a^e din more agron muti se partia e ti,dui-bdi,eshte streha e udbashve dhe e bijve e bijave te udbashve?Vetem nji po ta them,FATMIT BESIMI.nga piroki babai i tij ka qen i sherbimit teudbes,kurse fatmiri minister dhe zavandsakriministri,pra shum ka te qer,por spo i numroi sot ore agron muti me gjith mutin ali.

  Reply to this comment
 6. sadik malaj May 17, 20:41

  Kjo q po ndodh ne Maqedoni eshte nji fatkeqesi e shqiptarve qe udhehiqen nga DY horra te lidhur me Gruevskin dhe armiqt e shqiptarve vetem per te siguruar nji kolltuk.Ky eshte turpi me I madh per keta DY kriminela te shqiptarve si ALI AHMETI dhe MENDU THAQI.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?