Protesta për TVSH, Rama – biznesit të vogël: Vazhdojeni, por është e dështuar

April 27, 2018 11:40

Protesta për TVSH, Rama – biznesit të vogël: Vazhdojeni, por është e dështuar

Kryeministri Edi Rama sfidoi biznesin e vogël që të protestojë në lidhje me uljen e pragut të TVSH-së, por e cilësoi protestën të paargumentuar dhe të nxitur politikisht.

“Ju vazhdojeni protestën, por është e dështuar sepse e vërteta është që shumica dërrmuese e bizneseve të vogla e dinë për çfarë flitet. Kështu që nuk i ha njeri këto uljet e qepenave dhe goditjet nga larg me çizmet. Të mbyllësh qepena në tregjet bashkiake që nuk janë në skemën e TVSH, nuk ka lidhje fare. Protesta le të vazhdojë, është puna juaj jo e jona”, u shpreh ai.

Deklarata e Kryeministrit u bë gjatë një takimi me përfaqësues të biznesit të vogël, të cilët ndër të tjera u ankuan edhe për taksat vendore, sipas tyre të rritura nga bashkitë.

“Kjo ka ndodhur, ne ul taksat dhe bashkitë i kanë rritur dhe kur ju bëni bilancin dhe thoni që po paguani më shumë, por edhe bashkitë kanë arsyet e tyre pse kanë rritur taksat”, u shpreh ai.

o.j/dita

April 27, 2018 11:40
Komento

4 Komente

 1. Syrja Qarri April 27, 15:09

  Ne 2013 Edi Rama dhe Rilindja n’a mbushi mendjen se me Saliun ne krye ishim KEQ.
  Sot pas 5 e kusur vitesh ne kemi me pak buke ne dollap, me te zbrazet frigoriferin, me pak rroba ne garderobe dhe cojme per studime vetem nje nga dy femijet.
  Duhet te ngrihemi, qe ne mos te jemi me mire, te pakten te jemi KEQ sic kemi qene.

  Reply to this comment
 2. A April 27, 18:30

  Nuk e di si nje debil dhe maskara si EDI RAMA, te lejohet te ulet ne krie te vendit dhe te broçkullise mbi djersen dhe mundin qe ben Biznesi i Vogel, ku eshte e punesuar 91% e te afteve per pune. Cfare kujton ky pizeveng se duke punuar nga mengjezi deri ne darke, pa pushime, te punojne per 200 000 lek te vjetra ne muaj. Kurse ky te shfrytezoje djersen dhe mundin e tyre per idiotesirat e tij duke kthyer gjithçka monopol dhe ne duart e 5-6 oligarkeve. Te shikoje humbjet qe i vine vendit nga konçesionet, karburanti i nxjerrur, rruget e pa bera ne nje kohe qe zhduken me miliona Evro, ndoshta edhe miliarda. Piramide po del GOLFI i lidhur me ARMO ne karburante.
  Mire, po i mbyllim biznesin e vogel, ku i ka 300 000 vendet e punes qe do ti hapte qe ne vitin e pare te mandatit te pare, kur sot jemi mandati i dyte, viti i peste qeverisjes. Prandaj EDI RAMA mashtrues ordiner e shikuam si te priten ne Gjermani si halabak. Prandaj merr “leckat” dhe na u zhduk, bile na jep hesap se me çfar parash e bere VILEN ne SURREL, pis burre.

  Reply to this comment
 3. info analitike April 28, 07:39

  Nje psikopat superinjorant ne ceshtje ekonomie te jep mend per ekonomine pasi e coi vendin ne shkaterrim total

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim