Rama: SHBA nuk e pranon politikën në dëm të zgjedhjeve demokratike

June 8, 2019 14:58

Rama: SHBA nuk e pranon politikën në dëm të zgjedhjeve demokratike

Pak orë nga nisja e protestës së opozitës së bashkuar kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në twitter. Rama shkruan i vendosur se do të bëjë vetëm para drejt 30 qershorit, ndërsa thekson se SHBA nuk e pranon politikën në dëm të zgjedhjeve demokratike, ashtu si i ka hije një shteti demokratik.

Postimi i Ramës në Twitter:

Prandaj është ajo që është Amerika se nuk e kupton lojën me Kushtetutën; nuk e pranon politikën në dëm të zgjedhjeve demokratike;nuk e toleron dhunën kundër institucioneve – e në këtë rast s’ka se si e fal kundërvënien ndaj Reformës nē Drejtësi! Vetëm përpara drejt 30qershorit.

e.t./dita

June 8, 2019 14:58
Komento

16 Komente

 1. Zigur Qarri June 8, 15:56

  Hahaha…”zgjedhje demokratike,Shtet demokratik”, thote karagjozi!Nuk i beson as vete ato qe thote,prandaj edhe i perserit kaq shpesh,per ti dhene kurajo vetes.

  Reply to this comment
  • Gurezi Karri - Haleja e Vicidolit June 8, 20:10

   Bo bo perseri haleja e Vicidolit Gurrezi Karri, ky dhiar kokpalare qe ndot blgun e Ditas

   Reply to this comment
   • Raimond vlonjati June 9, 05:13

    Kur flet nje hajdut i papare si Rama per Kushtetute e Institucione, demorkatike, te vjen per te vjelle,

    Se ky te kujton ato plakat e , qe ne rinine tyre kane qe ne prostitua ,
    dhe tani ne pleqeri ato ju bejne moral te rejave se ‘dashnia nuk duhet te beni se esht turp”

    Nga sa shofim, Rama po diskretiton politken Amerikane ne Shqiperi, se,
    po del qe politika Amerikane eshte pro Saje qorrit, pro trafikut te droges qe e ben policia e Rames ne cdo qytet e fshat te Shqiperise,
    po ashtu po na del Amerika pro vjedhjeve te pa-degjuara me pare qe po i ben Rama,
    kur per 1 km shtrim ruge merr 30 milione dollare,apo per 40 km shtrim ruge, Rama perdor 240 million dollare.

    Pra nje hajdut i tille si Rama , na paska mbeshtetjen totale te Amerikaneve ..

    Dhe tani me thoni ju mua , genjente Enveri kur fliste per Amerikanet dhe Europianet ??

    E thua dot qe genjente ?

    Po si mund te perkrahet nje qeveri e tille kriminale me nje hajdut , bastard te qelbur si Rama,
    qe jo vetem vjedh parate e Shqiptareve per dite ne tendera, ne fonde, ne taksa,
    por ky e ka kthyer policine ne nje Bande te trafikut te droges,
    ky Ram e mbushi Parlamentin me kriminele te tmershem qe kishin bere vrasje e perdhunime ne Europen Perendimore, …

    Si mund te perkrahet ky hajdut e kriminel i rendomte si EDI RAMA ???!!!!!

    Apo, s’ka gje, se eshte hajdut e kriminel,
    ta perkrahim se na ndihmoi , na strehoi te gjithe Muxhahedinet ne Shqiperi , …..

    Reply to this comment
  • prizem June 9, 00:56

   Zbaton Kushtetuten e RSh more sikar siloqe sirrocke simut sibajge sipidh sibyth QORRI…

   Reply to this comment
 2. Pss... June 8, 17:20

  Amerika eshte edhe kunder korrupsionit shteteror zoti KM.

  Reply to this comment
 3. intelektuali June 8, 17:29

  SHBA NUK KA SI TE PRANOJE NJE KRYEMINISTER QE E KA BABANE KRIMINEL, KILLER DHE VRASTAR TE ENVERIT DHE QE PO TENTON TE RIKTHEJE ME GERDLLAT KOMUNISTE KOHEN E QEPES TE PARTISE-SHTET.

  prandaj:

  O Edvin Droga degjo njehere intelektualet properendimore qe baballaret tuaj i vrane me xhelatet e Partise dhe Sigurimit vetem sepse deshen qe Shqypnia te behej pjese e Botes Demokratike dhe te ishte ne anen e SHBA dhe jo ne anen e Moskes dhe Beogradit,

  sepse:

  Po intelektuali te paralajmeroi kur anatemove si halabak rruge me fjale fyese nga CNN Presidentin amerikan Donald Trump dhe madje kerkove falje enveriste pas pilafit qe kishe ngrene te George Sorosi, kur e pe qe populli amerikan nuk e deshi kulcedren makute sorosiane Hillary Clinton, prandaj degjoe tani serish intelektualin me pasaporte amerikane ne xhep dhe qe e ka antienverizmin amanet nga Loni Adhami, sekretari i pare i Ambasades se SHBA ne Tirane qe prinderit tuaj e vrane dhe e masakruan duke i thyer kockat e trupit nje nga nje:

  MOS U BE SI ZEDHENESI SI SHTEPISE SE BARDHE

  kur:

  Administrata e Presidentit Trump te ka hedhur gelboqen ne fytyren enveriste dhe ka nje vit qe nuk po te dergon nje ambasador sagllam ne cifligun tend te droges dhe krimit alla Bashkim Ulaj&Lukuni qe fallsifion si pa te keq firmat prestigjoze amerikane per te vjedhur ne Shqypni fonde publike si i papare dhe nuk i ka hyre asnje gjemb ne kembe,

  prandaj:

  Leri llogjet me SHBA por shiko dhe bej yzmet Saje Qorrit te Habilajve dhe Gjushit te Avdulajve se as Putini i Rusise dhe as Urbani i Hungarise nuk do te duan te strehojne dhe te jape azil politik, pasi shqyptaret te kene rezuar nga froni i Mafies Enveriste ku ke hypur.

  Reply to this comment
  • Cuni i Vuk Karaxhicit nga Vicidoli June 8, 19:03

   Kaq gomar je katandisur o intelobolja , sa qe te ka verbuar urrejtja per njerezit e nuk di cfar thua ! Edhe pse E.Hoxha ka 35 vjet qe ka vdekur e eshte harruar nga populli , ti je kaq i traumatizuar , sa qe te gjithe te duken Envere , dhe pavaresisht perse behet fjale neper artikuj , edhe kur flasin personalitete te rendesishme shteterore amerikane , apo auropiane , ty te duken te gjithe Envere ! Pra , si i rrjedhur qe je , shko bjeri vetes prapa andej nga K.Pinderi , se me ta mbase mund te gjesh derman , ndryshe do te shpifet ndonje gje tjeter dhe , rrezikojme te humbasim nje intelo-gomar !

   Reply to this comment
   • intelektuali June 8, 19:43

    O Hamdi Dega, o spiuni Sigurimit, po mos u fshih si skuth o mavri po dil nga terri i nates qe te dije Bota se kush i hedh jashteqitjet demagogjike si dacibao enveriste papushim ne kete forum te nerum te gazetes DITA,

    prandaj:

    Beji te fala Gerdalles gjakatare, Prokuror te Enverit, Spartak Braho qe Edvin Droga e ka bere Keshilltar personal per sigurine kombetare, sepse e ka nga soji i vet i krimineleve te Partise se Punes dhe qe qan dhe vajton nate e dite per Enverin dhe per LANC-in e tij kriminal jugosllav te Titos, qe shkon dhe ben homazhe te Sulo Gradeci ne fotografibne e Enverit ne balle, qe shkon dhe feston Kongresin Sovjetik te Permetit po me fotografine e Enverit dhe qe si rezil fanatik qe mohon krimet e komunizmit dhe fyen dhe anatemon Agron Tufen sepse do t’i zbardhe dhe t’i beje pubike llahtaret e Enverit.

    por:

    Mund t’i besh te fala edhe Dinosaurit Prehistorik te Everit dhe Ramizit, Gramoz Ruci qe vrau djemte e Shkodres sikur te ishin zogj pule dhe qe Edvin Droga e hodhi me parashyte enveriste ne karriken e Kryetarit te Parlementit te turpit dhe rezilit plot e perlote me hajduta dhe kriminele te Rilindjes Enveriste, me nje lukuni “Venusash” te sigurimit te Enverit nga pas ne krye te KLP-se qe kontrollon Drjtesine,

    pastaj:

    O Hamdi Gega, spiuni i Enverit debabdabe me familje dhe soje e sorrollope nga pas, mund te fillosh te fyesh dhe te komunikosh sa te duash me intelektualin

    Reply to this comment
  • prizem June 9, 00:57

   Foli dhe inteleshi…

   Reply to this comment
 4. eDRAMA June 8, 17:34

  Shefin e “rilindjes” e zene dhimbjet e lindjes para protestave popullore. Me kot tani perpiqet te fshihet pas SHBA, nuk e mbron dot me as zoti nga shqelmimi popullor qe po i afron. I eshte trashur zullumi sa nuk mban me.

  Reply to this comment
 5. Aleksander Thana June 8, 18:23

  Vemjet e saliut, bajgat e lulushit, argatet me meditje te serbit e grekut. Keta nuk jane as popull as pordhe popullore, por cubat e tritoleve.

  Reply to this comment
 6. strasburg June 8, 19:00

  Ketij te gjatit i ka ik truri, ne vend që të propozoj, si Kryeminister, per te vene rregull ne shtetin qe drejton, merr neper goje se kështu ka thene USA e kështu BE. Ngelem jetime ne duart e ca mjeranëve dhe hajduteve gjithe jeten… Neveri ….

  Reply to this comment
 7. !TTT June 8, 21:56

  O INTEI-KAKA — SHKRIMET TUA PLOT SAJDI/ UNE I VAR NE QENEFHANE/ E SA HERE QE SHKOJ ME DHI/ ME BJEN NDER MEND PER ZOTNIN TANDE……………

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim