VIDEO+FOTO: Bunkeri 2, këtë herë kapen me vinçat

February 22, 2016 11:34

VIDEO+FOTO: Bunkeri 2, këtë herë kapen me vinçat

Edhe ditën e sotme janë regjistruar incidente mes policisë dhe protestuesve në Parkun e liqenit.

Pamjet tregojnë një konfrontim mes tyre, sapo kanë mbërritur edhe protestuesit e nisur nga bashkia për te Liqeni.

Gjithashtu, protestuesit kanë prishur sërish gardhin rrethues tek Liqeni Artificial.

Pas kësaj ata kanë përmbysur vinçat dhe kanë shkatëruar mjetet e punës brenda kantierit.

IMG_0608 IMG_0609

February 22, 2016 11:34
Komento

16 Komente

 1. Kris February 22, 12:08

  “Liri Demokraci” theresin berishianet duke shkateruar! Sa keq per nje parti qe per pak dhame jeten ne vitet 90! Po pse o Sali per kete demokraci dhe liri luftuam ne! Mjaft se eshte turp o kriminel!

  Reply to this comment
 2. maks February 22, 12:26

  sa te ndyr jan keta pedeista nuk din gje tjeter vetem te vjedhin dhe shkaterrojn shikoni vidjon qysh keqtrajtojn nje djal vetem pse tha mos shkaterrojn keta jan njerezit qe na kan komanduar keto 25vjet sa turp per ne zoti lulzim mblidhi qent e tebuar futi ne kafaz sepse me gangestera nuk ecet me

  Reply to this comment
 3. naim February 22, 12:33

  Te gjithe jane ato qe kan punuar ne bashki te Tiranes.Shikojeni mire.Shumica e protestuesve hajdut te njohur.Turp

  Reply to this comment
 4. Jimi February 22, 13:13

  per te gjithe ata qe deri me sot mendonin se ujku eshte bere dele eshte e mjaftushme te shikojne veten kroniken e kesaj proteste.
  No koment!

  Reply to this comment
 5. . February 22, 13:17

  Vetëm se harrojnë që as rrethimi as vinçatm as bunkeri as zogu i zi i shkateruar “qeveritarçe” më herët nuk bëhen me paratë e Erionit, Edit apo Salës, por me paratë e taksapaguesve, mes tyre edhe protestuesit vetë.

  Reply to this comment
 6. petja February 22, 13:32

  ore keta te pd qenkan te cuditshem
  dihet tani qe ketyre nuk u plasi per ato qe pretendojne por kan hallin qe te marin pushtetin se ishin mesuar me parate madhe dhe e kuptuan qe me vote nuk ja u jep njeri ,prandaj e duan ta marin me remuje e lufte
  po cfare force politike eshte kjo qe vetem shkateron edhe kur behet fjale per nje parke femijesh dhe adoleshentesh
  kujtoni zogun e zi e me radhe qe tregojne qe vetem shkaterojne dhe asgje te ndertojne

  Reply to this comment
 7. NY February 22, 14:32

  Kjo një realitet made in ALB.Sa………keq!

  Reply to this comment
 8. shqiptari February 22, 15:38

  Katrahura e sotme quhet SALI – SHKATERRIMI dhe ndjeksit jene jashteqitja E VICIDOLIT . TTTTTTUUUUUURRRRRPPP

  Reply to this comment
 9. aty February 22, 15:39

  Doni te mos kete me shkaterrime, kapni te gjithe ata qe jane te filmuar duke shkaterruar e demtuar pronen publike bejni ta shikoje veten e tij ne video dhe i vendosni gjoben , dhe afatin per sa ta paguaj ne te kundert sekuestrim pasurie e paraje nqs kane.Vetem duke nxjerre lek nga xhepi edukohet ai milet.Pasi kur nuk i zbuti e edukoi ENVER HOXHA nuk ka bir nene ti edukoje.DUKE PAGUAR DUKE MESUAR. Eshte rregulla qe rregullon kafsherine e ketyre kafsheve barbare.

  Reply to this comment
 10. Aleks Gerdhuqi February 22, 16:27

  Sa keq ne gjendjen mjerane qe ndodhet opozita e ketij vendi te varfer politikishte dhe te pasur natirishte. Turp…Turp..

  Reply to this comment
 11. XXXL February 22, 17:06

  Kendi i lojrave per FEMIJET, do apo nuk do Krimineli Sali dhe anetarete bajga te SHQUP-it, do te behe. Te studiohet mundesia per te ngritur edhe kende te tjera lojrash per femije, mbaroja koha e betonizimit per pallate nga Frangaj, Korbi Argita e kodoshe te tjete qe ndanin parate me familjen Bisha. Saliut i ka ardhur ndordhje se shpejti do te jete “bashkevuajtes” me Zani Caushin, ku do ti mesoje lojen e kapjes se sapunit ne dush.

  Reply to this comment
 12. asd February 22, 17:54

  Oooo sa mire me qene shqiptar,oooeeee!!!

  E gjithe bota vesh t’a marre,oooeeeee!!!

  …dhe vet dielli sot u tremb dhe u fsheh mes reve per te mos u bere deshmitar i marrezive te ca deleve larushe te perendise qe kerkojne te behen desher…

  Reply to this comment
 13. Arben February 22, 18:31

  BETONIZIMI I ERJONIT DJAL PER SE MBARI…….

  NUK KALON.

  Reply to this comment
 14. info analitike February 22, 22:39

  Dita a jeni ne gjendje te beni dallimin midis vincit dhe ekskavatorit??? Une e kuptoj se ju merreni me shume me pikat e basteve por besoj qe duhen te mesoni ca me shume nga klani i ndertuesve.

  Reply to this comment
 15. Agimi February 23, 02:49

  Ne shumicen e opinioneve te mesiperme ka sharje, fyerje dhe militantizem, shume pak flasin per realen, per te prekshemn, per ate qe po ndodh dhe qe do te ndryshoje jeten e shume banoreve te Tiranes.Ndertimi I nje “lulishteje betoni” me restorante,,si pararruge per te ndertuar nje 25 katesh me vone,, eshte fillimi I shkaterrimit perfundimtar te Parkut te Liqenit.Fatkeqesisht ky eshte projekti I dyte qe Veliaj po ndermerr per prishjen e parkut, pas atij te Universitety,,,Kjo mban era , mashtrim, korrupsion dhe shkaterrim mjedisor,,Ne asnje vend te qyteteruar nuk guxon pushteti te nderhyje per ndertime ne nje park public pa u votuar ne public me pare,,ndersa ne kete rast ky ndertim mbiu nga dheu ,,nuk eshte diskutuar as ne keshillin bashkiak..pa tendera, pa leje, hajdutce dhe naten,, me force..Pse? sepse mafia ka hypur ne pushtet,,Te shkretet shqipatre qe u mashtruan dhe kete here,,dhe ne vend qe te behen te gjithe bashke kunder se keqes,,,luftojne njeri-tjetrin.

  Reply to this comment
 16. perkthyesi February 23, 10:51

  Zgjidhja eshte e thjeshte! Te evidentohen nga pamjet filmike personat qe kane shkaktuar demin, dhe te detyrohen te paguajne deri ne nje marrezine qe kane bere!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim