Protesta tek parlamenti, prokuroria nis hetimet

November 22, 2018 13:15

Protesta tek parlamenti, prokuroria nis hetimet

Një grup pune i Prokurorisë së Tiranës kanë mbërritur në Spitalin e Traumës, për të hetuar në lidhje me policët e dëmtuar dhe të goditur.

Grupi i punës i kësaj prokurorie, në bashkëpunim me Policinë e Shtetit do të kryejnë të gjitha veprimet në vendngjarje.

Kujtojmë këtu se shumë efektivë policie, sikurse edhe protestues, mbetën të plagosur nga protesta përpara Parlamentit, e cila degjeneroi në dhunë.

Një efektive mbeti me gishta të prerë nga shpërthimi i një shashke, ndërsa dy efektivë në total raportohen në gjendje më të rëndë.

o.j/dita

November 22, 2018 13:15
Komento

2 Komente

  1. KOZi November 22, 13:57

    Perse nis hetimet prokuroria? Qe policia nuk ishte ne nivel te detyres? Ku eshte pare qe te thuhet ,megjithate policia qendroj me tolerance.,etj. Ne momentin qe ajo goca police eshte plagosur ato koleget e saj duhej ne pese minuta ti shperndanin e ti hudhnin ne Lane. Turp t,ju vije……….tung

    Reply to this comment
  2. Nik November 22, 16:54

    Policia ishte cuar si cjapi te kasapi . Prokuroria duhet te hetoj kush ka dhene urdhrin qe policia te reshtohet me bizhama para protestusve te inatosu kurse policet e veshur ke kasketa me doreza etj rinin reshti dyt prapa reshtit me polic me uniformen ditore pa asnje lloj mbrojtje qe ne rast se do ishin nuk do ishin shkaktuar gjymtime ose lendime faj eshte tersisht i shefave qe i vendosin policin si mish per top ku dihet qe ka rezik te shtuar nga protestusit.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim