Faksimile: Kjo është përgjigja e MAS për kërkesat e studentëve

December 7, 2018 15:52

Faksimile: Kjo është përgjigja e MAS për kërkesat e studentëve

Teksa studentët i kishin lënë orën 16:00 ministres Nikolla si afat për t’u përgjigjur për tre kërkesat e tjera të tyre, nga Ministria e Arsimit, rreth orës 15:00, ka ardhur edhe një përgjigje.

Mësohet se ministrja Nikolla ka premtuar që do ngrihen grupe të posaçme të përbëra edhe nga studentët për të diskutuar përgjysmimin e tarifave në universitet dhe për kërkesat e tjera të tyre.

Lidhur me kërkesën e katërt, kartat e studentëve, Nikolla shprehet se brenda vitit akademik 2018-2019 do të pajisen të gjithë studentët.

l.h/ dita

December 7, 2018 15:52
Komento

15 Komente

 1. sopiqoti December 7, 16:02

  Kerkesat estudenteve jane te vleresueshme pozitivisht dhe organet perkatese duke filluar nga Kryeministri ti zberthejne ato e te marin masa per plotesimin e tyre.
  POR studentet te shtrojne “..PRAPANICEN..” ne pune studimi e pervetesimi te shkences percjelle npermjet leksioneve e librave e te mos hazdisen pas qejfeve.Nuk duhet te kete zvarisje te dhenies te provimeve APO “.. mbetje ne vjeshte..”

  Reply to this comment
  • mirel December 7, 16:15

   Nota dhe afatet e percaktuara. Per cfare torollepsen studentet me fatura?
   Te dine sa here kane te drejte te japin provimin dhe te vleresohen realisht.
   Kaq e veshtire qenka nje zgjidhje pa perfshire faturat e perfitimit?

   Reply to this comment
 2. Anxhela Zyla December 7, 16:35

  Bravo Znj. Nikolla! Faleminderit qe jeni gjithmone te gatshem per dialog!

  Reply to this comment
  • kapi December 7, 17:55

   ti je goca lindites (me shkronje te vogel sepse nuk eshte person) qe punon te banka shqiperise se aq e zonja ishe.

   Reply to this comment
 3. Qorr arlind marksisti December 7, 16:40

  Ato tarifat qe do pergjysmohen do tja japin pedagogeve injorant e hajdut dhe kafeneve qe kalojne kohen gjithe diten keta injorantet e ardhshem.

  Reply to this comment
 4. Kabineti i Pykave December 7, 18:00

  – Ti Halim qe s’di kendim,
  te ve minister per arsim –
  Fiks kete maloken kok fshese duket sikur ka patur parasysh Noli i madh kur ka shkruar ato vargje. Tok me Ahmetaj, Gjiknur, Xhack, Kumbaro etj perbejne tamam ate “Kabinetin e Pykave” te Fan S. Nolit me ne krye krye-Pyken Edi Rama.

  Reply to this comment
  • Tarrasi December 7, 18:47

   Ta paska rrasur mire pyken Edi o mavri qe ofshamat i leshoke ne kupe te qiellit.

   Reply to this comment
   • @I rrasuri December 7, 19:16

    Personi me siper kishte nder mend Nolin, ndersa ti or rrasur dhibjet e fundshpines. Po nuk ke faj, ku dhemb suma shkon gjuha.

    Reply to this comment
  • . December 7, 18:50

   Shto edhe kryeprokuroren Marku dhe ministrin e brendshem Lleshaj. Malok i ka te gjithe rreth vetes

   Jane kulture klanore. Kur nuk dolen dot nga mentaliteti i klanit ne 2000 vitet e fundit, ndersa ndodheshin ngjitur jo me nje shtet, por me nje sere perandorish nga me te medhate qe ka njohur njerezimi, por vazhduan te vrisnin njeri-tjetrin dhe te veteburgoseshin neper kulla deri ne shek. XXI, nuk kane per te ndryshuar as sot as ne 1000 viitet e ardhshem.

   Nuk ka ne Shqiperi asgje qe te ben te mendosh se ketu ka shtet te Shqiptareve. Jane thjesht nje sere klanesh bejleresh qe kane zaptuar ekonomine dhe i mbrojne interesat e tyre me ane te dy klaneve politike, ate te saliut dhe te bahcevaneve ram & lali eri “qe bejne pune”.

   Po shumicen e malokeve i ka saliu keshtu qe rames i duhet te importoje edhe ndonje baton haxhi nga kosova.

   Reply to this comment
 5. Rryka dhe Pyka December 7, 18:18

  Po ju u afruan ata te Pd merrini me shpulla po buk e bete kete ik hani ndonje tasqebab me loqe prifti pastaj .

  Reply to this comment
 6. NNP December 7, 19:33

  Studentet e sotshem jane 80 perqind debilaNuk jua ka fajin tarifa por bytha e kungulli.Sot mund te protestojne e mund te perfitone dicka qesharake por fundin do ta kene te tmerrshem Eshte jeta dhe e ardhmja qe do ti viktimizoje.

  Reply to this comment
 7. Agim Rinushi December 7, 21:45

  problemi i studenteve zgjidhet”1-te dorehiqet menjehere ministrja e paafte dhe e korruptuar Lindita Nikolla. Ajo nuk mund te anulloje ata qe ka vendosur vete.2-Edi Rama te beje nje autokritike per ministrat qe ka zgjedhur dhe te premtoje ndryshime te thella ne qeveri dhe tu plotsoje studenteve te gjitha kerkesat se jane thjeshte ekonomike.3-Edi Rama nuk e ka gjendjen te shendoshe brenda PS,prandaj urgjentisht te kaloje ne votbesim te gjithe drejtuesit qe ka komanduar sipas mendjes se tij..4-tu leje hapsire deputeteve qe ne keto situata te japin lirshem mendimet e tyre duke mbeshtetur cdo gje pozitive qe i sherben popullit.5- besoj se keto dite Edi duhet ta kete kuptuar se nuki qeveriaset me me batuta,te heqe dore nga “kazanet” “shpifjrt” “tepsia e timoni” dhe te beje nje terheqje prej politikani dhe pushtetari te vertete. 6-Te percaktoje menjehere kandidaturen e Tiranes, natyrisht jo Veliajn qe fut thika pas shpine. Te jete i sigurte se Edi Rama mbeshtet socialistet e vertete, cdo kandidature qe te vendose PS e fiton sigurte Tiranen. Gjithkush duhet ta dije,PS ishte dhe mbetet uragan,po nuk eshte ditur te trajtohet dhe eshte braktisur nga Edi Rama. Nese nuk ben keta Edi le te iki me kohe te mire sa s’eshte vone.

  Reply to this comment
 8. Lili December 8, 08:10

  Nikolla te dorehiqet,ministri i infrastruktures qe bene tendera me nje firme fantazm te dorehiqet,ministri i financave qe pranon te firmose shpenzimet stratosferike per nje firm fantazme te dorehiqet,ministresha e kultures qe nuk mbrojti lahuten te dorehiqet,monastirlia qe fundosi shendetsine te dorehiqet…
  Kush eshte deshtaku ketu studentete apo ai qe nuk kontrolon hiç kazanin e qeverise se tij qe vjedh e bene skandale te papare ne bote si ky tender me nje receptionist pa asnje dite pune per rruget?
  Kush eshte deshtaku i madh qe as minimumin e minimumit,kontrolin e puneve te ministrave qe ka perzgedh ,nuk e bane?
  Nuk paguajme me per Deshtakun !

  Reply to this comment
 9. Me durim December 8, 09:48

  Une mendoj te terhiqet Saliu nga thashethemet dhe intrigat qe rri si kongjill i mbuluar, pastaj te terhiqet ai qorri qe do te krijoje partine fashiqte te agimit arte ne Shqiperi dhe studentet jane turme pasive. Ndersa ca studente e studente, u thençin, kujtojne se do bejne kariere pa mbaruar universitetin si deputetet e LSI-se. Kjo eshte gjendja.Merrni stiuaten ne dore dhe i shkerdheni nenen asaj cope Shqiperie qe ka ngelur se 28 vjet e late jashte Europes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*