Protestë te Liqeni, konfrontime me policinë

February 21, 2016 11:37

Protestë te Liqeni, konfrontime me policinë

Shoqëria civile ka protestuar të dielën tek Parku i Liqenit për vendimin e Bashkise per te ndertuar brenda Parkut një ambjent argëtimi.

Gjatë protestës ka pasur konfrontime mes protestuesve dhe Policisë Bashkiake.

Protestuesit kanë hequr sërish rrethimin te Parku i Liqenit.

Njëri prej tyre është arrestuar.

Bashkia thote se po kryhen punime për ndërtimin e një këndi lojrash për fëmijë.

Një ditë më parë, këshilltarë të Partisë Demokratike denoncuan atë që ata e quajnë “akt të paligjshëm e korruptiv”.

Sipas tyre, në këtë zonë vazhdojnë punimet për “lokalin e mikut të Veliajt”.

“Mendojnë se janë mbi ligjin dhe se mund të kapërcejnë të gjitha nivelet por kjo nuk do të kalojë. Ne do të vijojmë betejën tonë në Këshillin Bashkiak të Tiranës”, deklaroi kreu i këshilltarëve të PD në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Leonard Olli.

February 21, 2016 11:37
Komento

10 Komente

 1. E po kjo pune! February 21, 11:51

  ore qerojini keta hale nga ajo zone dhe beni parkun per kalamajte se keta halera ate devize kane, ti sherbejne atyre qe shiten detin, bene Gerdecin, 21 janarin, vodhen rrugen e kombit, futen varret greke… gjoba per demet, dhe ne gjyq per kundravajtjen… nuk ze vend fjala tek ta.

  Reply to this comment
  • jona February 21, 15:39

   po si mund ti quash shoqeri civile keta?? ku e kane civilizim se nuk e kuptoj??
   por ajo qe me ben me shume cudi eshte fakti se ku e shohin problem e nje kendi femijesh keta?? harroni qe te vegjlit nuk kane ku te luajne? po gjendjen reale te parkut te liqenit e keni pare ndonjehere? i duhet sesben nje dore rregulluese po ju lini te perdoreni nga PD dhe nuk i shihni gjerat ashtu sic jane realisht

   Reply to this comment
 2. # February 21, 12:30

  Popull i pa civilizuem.
  Ne vend te perparoje ngulet gozhde si mushka te mos eci para.
  Ooooo milet, a asht ma mire te argetohen femijet ne kete ambient natyrore,apo te shfryjne topet rinija nder kurva.

  Reply to this comment
 3. Kris February 21, 12:38

  A eshte dhe a mund te jete sazan gyri pjese e shoqerise civile?! A duhet te rrije gatitu polici, kur e qellojne dhe i hedhin kapelen nga koka!

  Reply to this comment
 4. Racionali February 21, 13:01

  Kush jane keta shoqeri civile – shoqeri me bile !!?? Per Erjon Veline kane votuar 300 000 qutetare te Tiranes per te bere punet e Bashkise,dhe nuk mund te vijne 30 vete te PD-se te pengojne punen.Shkoni ne Amerike dhe gjetke dhe perpiquni qe tju imponoheni qeverise e dale nga populli,pergjigjen e dini.Populli e ka deleguar vullnetin e tij

  Reply to this comment
 5. VILMA February 21, 13:07

  CFAR SHOQERIE CIVILE JANE KETA RUGECER QE TE PAGUAR NGA KRIMINELAT TE CILEVE PO JU RESHKET TOKA NEN KEMBE DHE KERKOIN ME CDO KUSHT DESTABILIZIM E VENDIT / SHQIPERINE SE SHKATEROI ERJONI /KU ISHTE SHOQERIA CIVILE KUR SNGELI VEND PA U BETONUAR/KUR FAZLLICET VININ SI NE SHTEPINE E TYRE E BLININ ME 1 EU KU TE VININ GISHTIN KU ISHTE SHOQERIA IVILE KUR GRYESHIN SHTRETERIT E LUMENJEVE KU NE LIQENE E DETE HIDHEJ DINAMIT PER PESHK DUKE SHKATERUAR TE GJITHA GJALLESAT QE NE EMRION / / KU ISHTE SHOQERIA CIVILEKUR 26 VETA HUMBEN JETEN NE GERDEC FSHATINESHUM ZONA U BE I PA JETUSHME / DHE TE GJITHA KETO PER TU PASURUAR DISA SI SHKERDHENI /PASURIT I KANE KETA QEVRANE E SHKATERUAN VODHEN VRANE E KETHYEN VENDIN PA JU HYRE GJEMB NE KEMBE NE SHKRETETIRE DHE KETA QE VETE QUHEN SHOQERIA CIVILE SNDIESHIN ATERE DREJTONTE BASTARTI SALI QE JA U TREGONTE VENDIN ATVRE QE KRUHESHIN / RAMA ESHTE PAQESOR SHTETI ESHTE KUNDERA DHUNES KJO SHOQERI M;;;NUK DUHET TE DREJTOHET NGA PERKRAES POLITIKE DUHET TE JETE E PA VARUR/ NE SHTUTEGART NUK ESHTE NJE JANE SHUME / TE GJITHA JANE NEPER LULISHTE / KENDI I LOJRAVE DO E ZBUKUROI ATE VEND KU FEMIJET LULET E JETES ATI VENDI ME ZERAT E TYRE TE EMBELA DO I SHTOJNE BUKURINE/ UROI TE MOS JETE NJE TE BEHEN SHUME QE FEMIJET TE MOS IZOLOHEN NE 4 MURET E SHTEPISE /POLICIA JO VETEM TI ARESTOI PO TI DENOI ME GJOBE PER PRISHIET NE DUHET TE KENAQEMI QE KRYEBASHIAKU ESHTE PUNTOR E VIZIONAR I THEM URIME

  Reply to this comment
 6. besnik kanani February 21, 14:17

  Po mire kjo shoqeria civile ku ishte deri dje qe u pren te gjitha pyjet e republikes,apo kishin interesa dje se u hynte ndonje leke ne xhep.tani qe duhet nje parke per femije dhe pa demtu peme hidhen perpjet,cfar jane keta njerez te papergjegjshem apo zbatojne urdherat e partise.Sa per policine deri kur njerzit te ndergjegjsohen se policia eshte shteti ,eshte ligji nuk duhet ti hidhen ne fyte prandaj polici jo ta kapi per fokesh por ta terheqi zvarre se keshtu si po vepron mpb nuk eshte e drejt ,policet nuk i cuat atje per sehir por te veprojne jo ti bejne fresk malltezit,turp,turp turp per shoqerin e qeneve qe dine vetem te prishin se per vete asgje nuk kane ndertuar.

  Reply to this comment
 7. mirel February 21, 15:53

  une jam me protestuesit.
  ajo qe kane nevoje femijet eshte gjelberimi dhe pemet
  nuk kane nevoje per koncesioniste dhe te parku
  qeveria plere ka marre persiper te prishe gjithcka qe la Saliu pa prekur, thua te kete qene me njerezor Sali krimineli apo te jete treguar me frikacak nga Rama,,,hajde gjeje kete gjeagjeze
  Tani nuk diskutohet qe sipas parashikimeve bucet e Arben Ahmetes do komentojne ne favor te parkut..
  Mua me duket me shume ide e Arben Ministrit sesa e Veli bashkiakut

  Reply to this comment
 8. info analitike February 21, 16:38

  Me sa lexoj shume nga komentuesit me siper qe i hakerrehen protestuesve jane per shkeljen e ligjit. Perderisa aty kemi te bejme me nje ndertim pa leje eshte shteti qe po shkel ligjin dhe jo qytetaret qe po protestojne qe ai te respektohet. Nuk jane qytetaret e pacivilizuar po kush ushtron dhune ndaj tyre e kush perdor pushtetin per te shkelur ligjin.
  Kushdo qe nuk eshte kunder nje veprimi te tille mafioz te shtetit eshte pale me krimin e nxit shkeljen e ligjit.

  Reply to this comment
 9. Nik February 21, 16:43

  Une jam i mendimit qe policet duhen ndrruar me robota, duke i programuar qe te japin nga nje trendafil kush i dhunon.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*