Protestuesit i vënë flakën makinës para parlamentit (video)

April 13, 2019 21:41

Protestuesit i vënë flakën makinës para parlamentit (video)

Në protestën e dhunshme të opozitës, janë dëmtuar edhe biznese rreth parlamentit, e po ashtu një makine i është vënë flaka.

Pak minuta pas shpërthimit të flakëve, një mjet zjarrfikës u afrua te makina që po digjej, por një protestues e sulmoi duke i thyer fenerët ndriçues.

Gjatë tensioneve mes protestuesve të cilët kanë hedhur kapsolla dhe sende të forta në drejtim të policisë, këta të fundit janë përgjigjur me gaz lotsjellës.

Protestuesit në tentativë për tu larguar kanë shkaktuar rrëmujë ku kanë thyer edhe një xham të një biznesi afër Kuvendit.

Pas këtij incidenti kanë reaguar pronarët e biznesit të dëmtuar ku ka patur edhe një konfrontim fizik mes tyre dhe protestuesve.

b.b/dita

April 13, 2019 21:41
Komento

16 Komente

 1. C'a bohet kshtu April 13, 22:01

  Po Polici, Policia e Shtetit cfare ben……tifozllek per shpellaret, rrine e veshtrojne si perdhoset rendi, demokracia, prona dhe Sshqiperia.
  Nje milion here turp, te paafte para krimineleve dhe krimit ne syte e te gjitheve.

  Reply to this comment
  • nik April 13, 23:51

   Duket qarte se edvin ram..ti nuk ka ndermend qe te beje kompromis per hir te qytetareve dhe shqiperise.
   Edvin kokelopa kerkon qe ta coje shqiperine ne lufte dhe perplasje civile. Deklarata e edi rames nuk jane deklarata te nje kryeministri europiean qe ofron zgjidhje dhe dialog me opoziten por jane deklarata te nje diktatori qe fshihet pas policise dhe sander leshit qe mendon se do ta shpetojne dhe cojne zvarre deri ne zgjedhjet e 30 qershorit. Por e genjen mendja. Durimi i popullit duke filluar qe nga protesta e sotme ka filluar qe te soset.
   Edvin i ka shpresat tek policet fukarenj qe po rrezikojne per nje rroge dhe qe po i japin frymemarrje edi rames ne momentet e fundit te tij ne politike dhe ne qeveri.
   Duke qene se policet nuk e kane kuptuar mesazhin dhe behen barriere per te mbrojtur nje qeveri ilegjitime dhe te korruptuar te drejtuar nga nje hajdut dhe i korruptuar si edi rama atehere opozita te marre masat qe ne protesten e ardheshme te mos shkoje me duar ne xhepa por e pajisur sic duhet per tu perballuar me te njejtat mjetet me policet qe po behen mburoje e te korruptuarve dhe hajduteve te popullit shqipetar.

   Reply to this comment
 2. Mjaft eshte mjaft - Duhet veprim qeveria - Vendi po digjet, vidhet e shkaterrohet April 13, 22:24

  z. Rama koha e gudulisjes ka marre fund me sulmet kunder prones private. Nuk ka me gudulisje me gaz lotsjelles. Nxirr nje dekret sic beri makron dhe ndalo protestat. Kush del futi plumbat plastike. Mjaf me me uje dhe me gaz lotsjelles. Kjo eshte ceshtje kombetare. Imazhi i Shqiperise po shkaterrohet dhe po ashtu ekonomija. Nuk mund ti lini keta bandite qe nuk kane me frike te vjedhin aeroportet, bankat, te djegin vendin dhe pyjet dhe te sulmojne institucionet e vendit. Ketyre ju ka ikur frika sepse nuk ju ndodh gje. Kur miu nuk ka frike nga macet pushton gjithe gjirizet. Do ju vene perpara me dhune dhe shkaterrim. z. Rama mblidh ministrat qe kane te bejne me sigurine dhe kosnultohuni me partneret dhe merrni nje vendim. Mos degjo ambasadoret qe thone protesta eshte e drejte njerezore. Kur protestuesit thyejne e shkaterrojne duhet reaguar. Nuk i krijon dot frike ketyre me 11 te arrestuar dhe 9 te nxjerre nga gjykata prape ne rruge dhe dy te denuar me 3 dite pune ne komunitet. Jane qesharake se si shtetit po i marrin dinjitetin keta huligane dhe bandite. z. Rama duhet dore e forte edhe ne demokraci, jo ‘laissez faire’ (mos bej asgje – lere te digjet).

  Reply to this comment
  • Buda April 13, 23:04

   Harrojeni stabilizimin e situates ne Shqiperi: turmat i udheheq nje perbindesh trim, qeverine e ka ne dore nje llafazan megalloman. Partia Socialiste duhet ta zevendesoje Edi Ramen me nje burre te mencur dhe trim qe i ka ne gjirin e saj. Kryeministri i ri duhet te dije dhe te zbatoje “lulen e ballit” per “arsye shteterore” qe po rrezikojne pavaresine e Shqiperise.

   Reply to this comment
   • s.g. April 14, 00:22

    Sali Berisha me kohë është futur mes zjareve në çfardo rrethane ka për tu pjekur në paqe e kap vetingu dhe brenda nji dite do ta humbi liderin e gënjeshtërt demokrat dhe nëse vendi bjen në kaos nuk ka shance ti shpëtoj djegëjes për së gjalli

    Reply to this comment
 3. fteri April 13, 22:28

  Jan tamam në zakonin e vjetër të rrugës dhunës dhe tradhëtisë kombit që dogjën shqipërinë ,me dy gishta përpjet ,i vunë zjarrin shqiprisë ,dhe bërtasin e duam shqipërinë si tanë europa ! Me dy gishta dhe flamur të PD-së sulmojnë e sakatojnë policinë e shtetit ,vjedhin ,shkatrrojnë ,jan vetëm një bandë bërthama e së cilës është Sali Berisha ,Ilir Meta,Monika K,dhe pupaci Lulëzim Basha.Por sharra u ka ngecur në gozhdë kësajë radhe ka përballë një qeveri e polici ,të vendosur të mos u lëshojnë pe ,por kriminelët L.Basha ,S.Berisha ,L.Basha duhet të përgjigjen me çdo kusht para ligjit ,kan kryer krime të mëdha dhe duan ti shpëtojnë me këngët ja vdekje -ja liri.dhe me muzikën e Skëndërbeut me dy gishta përpjet duan të trimërohen si ai frikacaku që kur do me bë sherr ,ja hadhë nja dy gota raki.përpara ,pastaj shko e rrafet nga kundërshtari ,edhe Basha do rrahet si qeni në vreshtë në këto zgjedhje.Zagar të poshtër ,sillet si qeni kur i vjen kaka nga parlamenti te kryeministria ,pastaj vjen vërdallë për katër orë me flakadan e kapsolla godet policinë ,plagos 10 efektiv dhe djeg një makinë qytetari.La nam në shqipëri në ballkan dhe europë ,marin shembull si protestat e serbe e malazeze me ndikim rusë.

  Reply to this comment
 4. fteri April 13, 22:31

  Jan tamam në zakonin e vjetër të rrugës dhunës dhe tradhëtisë kombit që dogjën shqipërinë ,me dy gishta përpjet ,i vunë zjarrin shqiprisë ,dhe bërtasin e duam shqipërinë si tanë europa ! Me dy gishta dhe flamur të PD-së sulmojnë e sakatojnë policinë e shtetit ,vjedhin ,shkatrrojnë ,jan vetëm një bandë bërthama e së cilës është Sali Berisha ,Ilir Meta,Monika K,dhe pupaci Lulëzim Basha.

  Por sharra u ka ngecur në gozhdë kësajë radhe ka përballë një qeveri e polici ,të vendosur të mos u lëshojnë pe ,por kriminelët L.Basha ,S.Berisha ,L.Basha duhet të përgjigjen me çdo kusht para ligjit ,kan kryer krime të mëdha dhe duan ti shpëtojnë me këngët ja vdekje -ja liri.dhe me muzikën e Skëndërbeut me dy gishta përpjet duan të trimërohen si ai frikacaku që kur do me bë sherr ,ja hadhë nja dy gota raki.përpara ,pastaj shko e rrafet nga kundërshtari ,edhe Basha do rrahet si qeni në vreshtë në këto zgjedhje.

  Këta jan Zagar të poshtër ,sillet si qeni kur i vjen kaka nga parlamenti te kryeministria ,pastaj vjen vërdallë për katër orë me flakadan e kapsolla godet policinë ,plagos 10 efektiv dhe djeg një makinë qytetari.La nam në shqipëri në ballkan dhe europë ,marin shembull si protestat e serbe e malazeze me ndikim rusë turp.

  Reply to this comment
 5. Alban Trungu me Dega April 13, 23:17

  Cilet protestues? Ne nuk moren gje vesh per ndonje proteste sot. Vete ju si gazete nuk publikuat ndonje lajm te tille. A mund te na sqaroni ne lexuesve besnike te Dites se kur u mbajt kjo proteste, kush e organizoi dhe si ishte pjesmarrja?

  Reply to this comment
 6. demo April 13, 23:37

  Buda jam plotesisht ne nje mendje me ty.Partia Socialiste duhet te zevendesoje Ramen.Kjo eshte zgjidhja.Nuk drejtohet shteti me batuta dhe me PPP.
  Nuk eshte ndonje hata.Fatos Nano ne situata me pak konfliktuale,dha doreheqjen dy here.

  Reply to this comment
 7. Vatra April 13, 23:54

  PIROMANI I SHQIPRISË salih berrisha

  Reply to this comment
 8. sopiqoti April 14, 00:07

  Ju qe qevderisni ne saje te votes qr ju dha shumica DUHET ti pergjigjeni ” dhubes ” me DHUNE.Populli qe proteson nuk ushtron dhune.Populli proteston qete POR edhe ne kete rast ne nuk pame popullin te protestoje POR rrugaceria.Ne vend qe Lulzim Basha te shkoje para drejtesise per vrasjen e kater qytetareve te pafajshem udheheq bandat ne berjen e protestave te dhuneshme.

  Reply to this comment
 9. s.g. April 14, 00:14

  O jevgu Sali do ta pson ma keq se jevgu Iliesku keni ba krime për intetesa personale dhe të oligpoleve financiare ndërkombëtare ata ju shkërdhynë mirë tu besu se mbeteni të pa prekur me farë imuniteti demokratik por ju mbetët të pa larë

  Reply to this comment
 10. Shkodrani-Belgjike April 14, 00:19

  Kapni futni ne burg keta qe vollen Shqiperine per 30 vjet, vran e shkaterruan Shqiperine, mos i lini me te djegin, rrasni mren, Berish vicidoli, Lul Berisha Met floriri, se per ndryshe e ka hanger dreqi at ven.

  Reply to this comment
 11. Tori April 15, 07:43

  Po mire more shkodrani prej Belgjike po Rama yt nuk ka vjedhur a ? A harrova ai eshte tutori yt qe te ushqen keshtu qe e ke per detyre te sulmosh armiqte e tij dhe nuk te intereson drejtesia.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*