Protesta zhvendoset te Drejtoria e Policisë: Lironi të ndaluarit

March 21, 2019 13:37

Protesta zhvendoset te Drejtoria e Policisë: Lironi të ndaluarit

Protesta e thirrur nga partitë opozitare, PD dhe LSI, këtë të enjte, duket se e ka “përfunduar” misionin e saj përpara Kuvendit të Shqipërisë, aty ku pati jo rrallëherë edhe përplasje dhe konfrontime me forcat e rendit, që ishin të shumtë në numër për garantimin e sigurisë dhe mbarëvajtjen e punimeve të Parlamentit.

Pikërisht për shkak të përplasjeve me disa efektivë, disa prej protestuesve përfunduan të shoqëruar në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, vend tek i cili u zhvendos protesta pak pas mesditës.

Ish-deputetë demokratë dhe protestues militantë që i ndoqën nga pas, kërkuan me çdo kusht lirimin e të shoqëruarve. Ata u shprehën se nuk do të lëviznin prej andej pa liruar çdo protestues të opozitës.

E ndërsa kordoni policor i mban larg Drejtorisë protestuesit, deputetët kanë mundur të hyjnë brenda dhe negociojnë me policët lirimin e të shoqëruarve.

o.j/dita

March 21, 2019 13:37
Komento

4 Komente

 1. Ciftelia (Prec Zogaj) March 21, 14:48

  Si mund te lejohet qe cdo pis, apo kelysh kurve qe organizon protesta te kundraligjeshme, te dhuneshme, destabilitet, lejohet te futet brenda Drejtorise se Policise se Tiranes.
  Eshte rast i mire per t’u vene edhe ketyre njerzve pa asnje imunitet PRANGAT.

  Reply to this comment
 2. Taraboshi March 21, 18:35

  Policia e shtetit duhet te kryej detyren ne baze teligjeve ne fuqi Qe nga marrja e lejes.vendi ku do te zhvillohet.koha sa do te zgjasi.etjPolicia e shtetit kete detyre e ka me kushtetute dhe nuk ka asnje ligj qe e kape.Shkopin e gomes perse e keni ne paimet tuaja.

  Reply to this comment
 3. Popullore March 21, 20:41

  Situata qetesohet vetem me nje plumb snajperi ne balin e Perbindeshit te Vicidolit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*