Prova e Bolt me Borussia Dortmund, gol si Ronaldo (Video)

March 23, 2018 14:07

Prova e Bolt me Borussia Dortmund, gol si Ronaldo (Video)

Stërvitja e parë ishte me dyer të mbyllura ndërsa paraditen e kësaj të premteje seanca ishte e hapur dhe të gjithë tifozët e Dortmundit kishin mundësinë të ndiqnin nga afër sesi stërvitej rekordmeni i botës i garave të shpejtësisë në 100 dhe 200 metra, Usain Bolt me futbollistët e tjerë të Borussias.

Xhamajkani është duke vazhduar provën te skuadra verdhezi me shpresën se do t’ia arrijë qëllimit të firmosë një kontratë dhe të shndërrohet në një futbollist profesionist edhe pse tashmë është 31-vjeç.

Në seancën stërvitore shënoi një gol me kokë si Cristiano Ronaldo dhe madje i kaloi topin mes këmbëve njërit prej lojtarëve verdhezi.

a.s/dita

March 23, 2018 14:07
Komento

2 Komente

 1. demo March 23, 16:23

  ky do terheqe ne sytadium shikuesit,por futbollist nuk behet kurre.

  Reply to this comment
 2. Dy panine nje qofte March 23, 16:32

  Borussia ne krize, shpetohet jo nga nje futbollist, por nga nje atlet me i miri i te gjithe kohrave Bolt, i cili nuk ja thek per futboll.
  Marketing, do t’a mbushin stadiumin ka-qolat gjermane.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*