FOTO / Skandal në Delvinë: Ulet flamuri shqiptar, ngrihet ai i Vorio Epirit

Arben Llalla May 19, 2015 23:02

FOTO / Skandal në Delvinë: Ulet flamuri shqiptar, ngrihet ai i Vorio Epirit

Më 16 Maj, – me rastin e “101 vjetorit të aneksimit të jugut të Shqipërisë” (që njihet nga grekët si Autonomia e Vorio Epirit) – Protokolli i Korfuzit, një grup grek të shoqëruar nga minoritarë grekë në Krane të Delvinës bënë homazhe në përmendoret e andartit grek Thimios Lolis, i cili ka kryer masakra mbi popullsinë shqiptare në vitet 1914-1944.

Në homazhe është hequr flamuri shqiptar i zonës dhe është ngritur ai i “Vorio Epirit”. Ky provokim i rëndë vijoi me Odiseas Boros, kryetar i organizatës së Vorio Epirit Pirro në Thesali. Ai mbajti një fjalim me tone nacionaliste ku bënte thirrje se “Vorio Epiri është Tokë Greke dhe nuk e kemi harruar”. Në këtë aktivitet ishin të pranishëm dhe trupa paraushtarake greke të Lidhjes Nacionaliste Greke.

Akte të tilla si ulja e flamurit shqiptar dhe ngritja e flamurit të aneksimit të jugut brenda territorit të Republikës së Shqipërisë nxisin urrejtjen etnike midis qytetarëve shqiptarë në prag të zgjedhjeve vendore që do të mbahen më 21 Qershor.

Të nesërmen më 17 Maj, Stavros Gjinos, Odiseas Boros bashkë me kryetarin e OMONIA-s, Leonidhas Papas, morën pjesë në Delvinaq të Pogonit në paradën e përvjetshme që organizon Mitropoliti i Konicës “për shpalljen e Autonomisë së Vorio Epirit – aneksimi i jugut të Shqipërisë”.

Paraushtarakë grekë mbanin në duar parrulla ku shkruante: Vorio Epiri Tokë greke, do të rikthehemi dhe toka do të dridhet (foto kryesore)

Kryetari i OMONIA-s, mbajti një fjalim për aneksimin e jugut të Shqipërisë dhe u takua me oficerë të lartë të sigurimit dhe ushtrisë greke. Ka mëse dy vjet që në jugun e Shqipërisë lëvizin ish-ministri i mbrojtjes së Greqisë, ish-Shefi i Shtabit të Ushtrisë greke dhe gjeneralë të sigurimit zbulim dhe kundërzbulimit grek. Qëllimi i tyre është njohja e terrenit shqiptar.

Në të njëjtën kohë nënkryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Vangjel Dule, si dhe Fredi Beleri, Anastas Guda, Jani Babi, organizuan tubim për këtë përvjetor duke kërkuar me çdo kusht që minoritarët të votojnë vetëm për kandidatët e PBDNJ dhe OMONIA.

Vangjel Dule në vitin 2010 është njëri nga iniciatorët për vendosjen e përmendores së andartit Thimio Lolis në fshatin Krane të Komunës së Delvinës.

Nënkryetari i Kuvendit të Shqipërisë për çdo vit merr pjesë në përvjetorin e Autonomisë së Vorio Epirit në përmendoren e Thimios Lolis në Krane, por sivjet pas shkrimeve të shumta ku kam denoncuar aktivitetet e tij antishqiptare, si burracak që është ai u është shmangur aktiviteteve të tilla këto ditë. A.Llalla

 

Flamuri shqiptar pas përmendores

Flamuri shqiptar pas përmendores

Edhe në këtë foto vërehet se pas pëmendores qëndron zakonisht flamuri shqiptar

Edhe në këtë foto vërehet se pas pëmendores qëndron zakonisht flamuri shqiptar

Flamuri shqiptar është hequr dhe zëvendësuar gjatë ceremonisë me flamurin e Vorio Epirit

Flamuri shqiptar është hequr dhe zëvendësuar gjatë ceremonisë me flamurin e Vorio Epirit

Pamje tjetër e flamurit të hequr

Pamje tjetër e flamurit të hequr

Parrulla shkruan: Vorio Epiri, tokë greke, do të rikthehemi dhe toka do të dridhet.

Parrulla shkruan: Vorio Epiri, tokë greke, do të rikthehemi dhe toka do të dridhet.

Stavros Gjinos "civili" që uli flamurin shqiptar me rroba ushtarake

Stavros Gjinos “civili” që uli flamurin shqiptar me rroba ushtarake

 

 

 

 

Arben Llalla May 19, 2015 23:02
Komento

59 Komente

 1. mere fizi May 19, 23:26

  t’zonjat n’shurr!

  Reply to this comment
  • vlora 97 May 20, 00:51

   dhe te mendosh cfare na punuan per nje flamur ne stadiumin e Beogradit.

   Aahhh po ne na eshte bere gjaku uje!

   Reply to this comment
   • beni May 20, 08:43

    Po kta jan epiriote ku esht e keqja qe te mos ngren flamurin e tyre simbol i tyre nacional,kte ja u garanton te drejtat e minoritetit qe jan te sanksionuara me ligj te republikes se shqiprise dhe nuk cenojn asnje cenim te territorit te shqipris!
    Kjo esht liri e demokraci,po te doje arben llalla le te ngrej edhe flamurin e minoritetit egjyptjan ,nga e ka prejardhjen esht e drejt e tij e cdo minoriteti por mos hedh xixa ne termin ekszremist islamik qe kerkon te cenoje mardhenjet shum te mira mes greqis dhe shqiprise sodomos asj ku kerkojm ne te integrohemi europen e kulturen e saj!

    Reply to this comment
    • predator May 20, 11:01

     Or ti mik
     Flamuri grek i ngritur esht.
     Shifet n foto.
     Flamurin shqiptar pse do ta ulnin?
     E dyta: Ai qe kan ngritur nuk esht flamur shteti por flamur i Vorio Epirit.
     Si thua ti more Beni?
     Po te ngrem flamurin e Cameris ne Greqi cfar do benit ju greket?

     Reply to this comment
    • TIFOZI May 20, 15:16

     O Z.Injorant, problemi nuk eshte thjesht qe ngriti flamurin e VorioEpirit, por qe uli flamurin Shqiptar per te ngritur ate te VP. Pastaj eshte edhe tendenca dhe qellimi qe e bejne kunder nesh. E kuptove? ta them edhe nje here…qe ta kapesh?

     Reply to this comment
     • beni May 20, 17:07

      Flamuri shqiptar esht manipuluar nga fotografia e mare,ku nuk tregihet pjesa e persiperme ku esht ky buri para lapidarit,po tregohet vetem pjesa e shkopit te prere deri tek ku fillon flamuri,nuk e kuptoni qe gazetari ka maniuluar per te nxit urejtjen?
      mos bini pre e manipulimit nga medjet per te futur sherin mes miqsise se keshtu kan vepruar edhe me negovanin e therur me thika e spate nga myslimanet shqiptare e jo nga ashtu sic pretendohet ku po i vinte fundi perandoris osmane qe te mbante te armiqsuar shqiptaret ortpdokse me greket!
      Keto mashtrime e hipoteza nuk ja hidhni dot kaurrve?

    • geo May 20, 17:01

     ti byth..m mos kujto se ke te besh me idiot ketu,jane minoritar por nuk mund te ngrene nje flamur si ai i vorio epirit,mund te ngrene flamurin grek dhe ate pa ulur ate shqiptar,keto te drejta ju njifen dhe jo te kene pretendime per territor apo kufij dhe per gjith ata 300 evroshat qe komentojn me lloj lloj idesh te tipit mangas gra,motra e cfare tu permbaj fisi,kelysh bushtrash.

     Reply to this comment
 2. Aua :) May 19, 23:46

  Edi Rama, te veproje ligji nqs do qe shqiptaret t’i kesh me vete!
  Ose te veproje ligji, ose do veprojne “maliqet” shqiptare!
  Varianti i pare eshte me i mire, per te dyja palet!

  Reply to this comment
 3. Emigranti May 20, 00:05

  Epo kjo eshte e pa besushme te vijne dhe te bejne Ligjin ne shtepine tone po ku eshte Shteti
  Saimiri me gjithe njerezit qe ka te shkojne dhe ti kapin keta qafire dhe ti varin te shtiza qe kishte Flamurin. Si ka mundesi te lejohen te ndodhin keto gjera te ndyra , kush ka vene ate perkojtimore te mbaje pergjegjesi dhe ne eshte ai Dhjaku Dulle te gjykohet si tradhetar dhe jo te lihet ne kryesine e Kuvendit.

  Reply to this comment
  • gjergji May 20, 08:47

   o popull po jane shqiptare pra shkja qe ta kuptoni fjala shkja nenkupton shqiptari qe flet nje gjuhe tjeter(edhe behet ma i lige se armiku) pra ky zotnia e ka emerin Stavri Gjini -por na hiqet si greke hele-se keta jane edhe naiv se historia e vertete ka fakte e dokumenta qe tregon sakte epiriotet jane iliria e Lire edhe i perkasin rraces shqiptare jo asaj Helene… -me emerin greke me shume eshte per epirotet edha keta nuk flisnin helenishtet por nje dialetin e shqipes -sot po na dalin helene te vjeter cmenduri -maqedon edhe ketu nenkuptohet ilire pra shqiptare edhe gjuha ishte po nje dialekt i shqipes ngjasonte me gjuhen e arvaniteve por sot flasin sllavo-bullgarce pra jane shqiptare me gjake e zakone por me nje gjuhe tjeter kete pune nuk e ka bere Heleni por nje shqiptar gjakepriush -SKA MA KEQE KUR MOHON VETEVETEN -SKA ZOT QE TE NDIHMON –

   Reply to this comment
  • geo May 20, 17:03

   shteti eshte i zene duke shperndare ndonje tapi shpie,ndersa jane te zene duke mbushur blloqet e gjobave

   Reply to this comment
 4. Shqiptar May 20, 00:08

  A ka polici ky shtet? Po prokurori? Po ushtri? Apo kemi ate xhuxhmaxhuxhin qe shkul kanabis! Apo kemi ate fshatarin qe se shkulin dot as te djathtet as te majtet! Apo kemi ate bjonden qe shkulet vetem me Ramen! O SAJE, O LLALLE, OJ MRIK, po na shkulin flamurin! Po na i shkulin te dy krenat e shqypes! A do reagoni Ju apo te cohemi ne ti shkulim per bythesh keta BQ grek nga trojet tona? FLISNI

  Reply to this comment
 5. Enofieraku May 20, 00:21

  Polici e shtetit shqiptar ,thjesht dhe shqip ,te q… motren !!!

  Reply to this comment
 6. Kue eshte Edi Rama? May 20, 00:33

  Dhe passtaj pyesin pse po kthehet Enveri.
  Ja kush e ktheu ate: tradhetia e qeveritareve te Shqiperise.
  A mind tu shkonte ndermend spurdhjakeve te Pordhepiroteve te benin kete ne kohen e Enverit?
  Ne Tirane nuk ka qeveri shqiptare por vetem nje filial te Athines ne Tirane.

  Reply to this comment
 7. miroo May 20, 00:57

  turp per delvinjotet…..palo burra

  Reply to this comment
 8. e verteta May 20, 01:37

  Na bej nje shkrim edhe per te madherishmin Erdogan o patriot.

  Reply to this comment
 9. Miku May 20, 02:29

  Ta gezoni Rilindjen bashk me Vorio-Epirin.

  Reply to this comment
 10. aqo May 20, 05:25

  Ai qe per 5o vjete I beri keta kelyshet greke te dhisnin gjak kur fliste I vuri shpatullat dheut.Tani le te kakarisin dhe te zhvillojne parade e cfare te duan grekofonet.Shteti shqiptar vdiq dhe u varros bashke me ate qe ishte vertete Burre qe kur fliste dridhej dheu.Po deshet mohojeni kete te vertete.

  Reply to this comment
 11. Arben May 20, 05:34

  KETA DUAN HURIN NE B………….

  Reply to this comment
 12. SADIJA May 20, 06:02

  DUHET VAJTUR TEK AI GUR NE DELVIN TE DHJESESH MBI ATE GUR DHE VANGJEL DULJA TE NGULI FLAMURIN GREK

  Reply to this comment
 13. emigranti May 20, 06:59

  nuk ben shqiptari per shqiperin.

  Reply to this comment
 14. ARGITA May 20, 07:08

  O POPULL PSE NE KUMANOVE NGRIHET FLAMURI SHQIPTARE ,SE KA MINORITET SHQIPTARE ,PSE NE DELVINE MOS TE NGRIHET FLAMURI GREK DHE ATY KA MINORITET DHE DO RESPEKTUAR ,,CDO MINORITET NE BOTE RESPEKTOHET

  Reply to this comment
  • shpatar May 20, 08:40

   Ndryshimi eshte se ne Kumanove nuk u ul flamuri maqedonsa .Asnje nuk ka te drejte te uli flamurin e nje shteti tjeter pamvarsishte se cfare popullsie jeton .Keto jane provokime qe shqiptaret te ulin koken dhe te mos kundershtojne padrejtesiste qe i jane bere .

   Reply to this comment
  • geo May 20, 18:13

   https://vimeo.com/14097974 Kjo te ndodh kur perpiqesh te injorosh nje simbol,ar..cka.

   Reply to this comment
 15. padrino May 20, 07:28

  Piktor legeni e ka mbushur rilindjen me greker e filogreker, dhe vuri dulen nënkryetar parlamenti, dhe futi greqishten në provimet e maturës në universitetet e vendit.

  Reply to this comment
 16. pro.... May 20, 07:33

  ..kane 101-vjet qe hane mut..

  Reply to this comment
 17. Mollosi May 20, 07:35

  E mjera Shqiperi. Po a jemi gjalle apo kemi vdekur???

  Reply to this comment
 18. treporti May 20, 07:36

  Turp!Eshte koha te kendoni ate kengen:O Saranda,o Delvine,kush ta prishi bukurine!

  Reply to this comment
 19. lato May 20, 07:42

  Rama,leri zgjedhjet,Gjendja eshte alarmante! Shko ne Evrope dhe Amerike si Ismail Qemali! Greqia e pangopur po na rremben Atdheun.Shpall mobilizimin e jashtzakonshem te forcave ushtarake.Edhe me ato qe kemi do ta mbrojme atdheun!

  Reply to this comment
 20. Devis May 20, 07:53

  Prokuroria le te hap menjehere procedim per keta pisa! Te arrestohen dhe te denohen sipas ligjit ne fuqi!

  Reply to this comment
  • Pellazgu May 20, 08:41

   Mirë e ke @Devis, por tani prokuroria nuk ka kohë të merret me këto gjëra, sepse ka në dorë disa çështje të rëndësishme për vjedhje celularësh dhe vjedhje qershish në bahçen e Vangjeli Dules e Vasilika Bollanos.

   Reply to this comment
 21. Hëm... May 20, 08:27

  dhe ne do varrosim Boletinin ne Vlore …. sa shume leshon, aq me shume oreks ka greko-serbi

  Reply to this comment
 22. shqiptari May 20, 08:35

  po ca skandali mo po ka lejene dhe mbeshtetjen e qeveris se po ste dha leje qeveria e dini ca te bene policia e tahirit shikojeni ci gjene ata qe zene rugene e kombite per bukene e goje kurse per greqi sajmire tahiri eshte ne gadishmeri dhe ne sherbime te greqise qe ta bejne cte duane keta shqiptare dhe greke te poshter mjere kjo toke me kaq shume antishqiptarene parlamente e qeveri ska te ardhme ska

  Reply to this comment
 23. Patriote May 20, 10:07

  Moj ti injorante ose e ” painformuar “. Argita ! ( qe ke zgjedhur nje nick si e urryera e shqiptareve ) Kumanova nuk eshte minoritet moj gjakprishur por eshte qytet shqiptar i mbetur padrejtesisht bashke me qytete te tjera shqiptare j, si Shkupi , Tetova , Gostivari , Dibra e madhe, Kercova , Ohri, Manastiri, etj etj jashte kufijve te Shqiperise dhe ka qene vazhdim i Dardanise ! Por ti qe na del neper blogje e na ben krahasime te tilla , ku te gjitha krahinat jugore te Shqiperise jane shqiptare , dhe ata greqishtfoles jane ose argate greke te ardhur per te punuar ne tokat e bejlereve shqiptare ose jane shqiptare qe e flinin greqishten kur benin shkembime tregetare me pronaret greke! Lexo pak se te ben mire te mos vdesesh injorante !
  Mund te respektohet minoriteti pa diskutim por jo kur ben thirrje per HELENIZIM TE TOKES SHQIPTARE , ATY NUK MBAN ME UJE PILAFI !

  Pse nuk merr shembull Camerine ti , ku greket nuk te lene te futesh , as neper fshatrat dhe qytetet prane kufirit me Shqiperine , qe jane toke shqiptare ! Sepse eshte koshient per grabitjet e medha qe u ka bere shqiptareve ne shekuj !
  Pse e helmuan shkrimtarin dhe historianin e njohur arvanitas Aristidh Kola , sepse nxori te verteten e shqiptareve ne drite , dhe te grekeve natyrisht , por emri Greqi e di ti dhe ” beni “nga ardhur : se prijsat ilire shqiptare , shkonin me grate e ezmereve dhe evgjiteve te ardhur ne tokat e tyre, dhe kur i pyesnin se ku po shkoni , u pergjigjeshin po shkojme tek ata qe kane gra me q…… , dhe keshtu i mbeti fjala Greqi, ndersa ata e wuanin veten ” helene ” dmth erdhen ne nje toke te lene , e lene ! Kete spiegim e ka dhene Aristidh Kola , dhe ata e helmuan ! Ashtu si dhe Ukshin Hotin qe e zhduken serbet !
  Keshtu ” o beni ” perpjekja e armiqve tane ka qene e vazhdueshme ndaj figurave te ndritura te kombit shqiptar ,keshtu zhduken Peto Nini Luarasin At Melanin , helmuan Ismail Qemalin ne Bari te Italise , e ti u ben fresk armiqve te kombit shqiptar dhe shan bijte e popullit qe u dhimbset kjo toke ! Duke i etiketuar si egjyptiane ! Ti qenke njeri i pa cipe ! Po zaten me njeres si puna jote e kane pasur me te lehte armiqte e Shqiperise te realizojne qellimet e tyre ! Zoti marte hak !

  Reply to this comment
 24. al May 20, 10:22

  Motrat ku ti keni, tradhetare te qelbur, skeni faj ju, faji eshte i yni qe nuk u japim nje dru e te shkoni te qendroni ne Athine.

  Reply to this comment
 25. Shqiptar May 20, 10:24

  E dine si jemi katandisur prandaj tallen me flamurin shqiptar. Nuk ua bejme dot sic ua ben turku kur provojne tia ulin flamurin.

  Reply to this comment
 26. miroo May 20, 10:46

  mereni me dashuri e qetesi………..

  Reply to this comment
 27. Lleshi May 20, 11:25

  Hani…m… hani…. , se greku iu morri vatanin !
  Rrini dhe beni llogje neper blogje , se greku ju drejton me silogje !

  Reply to this comment
 28. Darius May 20, 11:43

  Sa mire kane bere……ne Gerrqi nuk te lene te filmosh ne tokat Came,jo me te ngresh flamur.
  Shume mire kane bere,bile ta ngrene mu te kali Skenderbeut,

  Reply to this comment
 29. caku May 20, 11:43

  te arrestohen urgjent.

  Reply to this comment
 30. Gezimi May 20, 12:14

  Pushtetaret tane jane lapurake! Imagjononi se c’do te behej ne rast se kjo do ndodhte ne kohen e xhaxhit!…(gje qe as mendohej te bente vaki)…..

  Reply to this comment
 31. mergimtarja May 20, 12:55

  @ Patrioti hahahahaha,emri greqi.sa mir ua bere asaj argates se grekut,te njejtin mendim kisha.klm .

  Reply to this comment
 32. Shpendi May 20, 13:31

  Duhet te ngrihet Enveri dhe vetem per nje jave i ve te gjitha gjerat ne vend,me Janullatosin prapa ne Elladhe dhe me Vangjel Dulen e Stavri Gjiinin ne gjyq per propagande armiqesore per rrezimin e pushtetit.
  Duhet nje Enver persseri qe ta ule bishtin e pegere Greqia.

  Reply to this comment
 33. Edi May 20, 13:54

  Vorio e Pordhes.

  Reply to this comment
 34. Patriote May 20, 15:40

  Enveri s’ngrihet me se vdekja , eshte. proces natyral ( edhe keta politikanet tane tradhetare si Saliu & co dhe keta te majtet frikacake do vdesin , nuk do thahen mbi dhe ) Por neqoftese Enveri vdiq si nje burre shteti qee beri nje popull te tere te qaje , keta do vdesin si qen, dhe s’do ti dhimbsen kurrekujt ! Se ashtu e kane lene vepren !
  Pors’ka problem , per ti kthyer pergjigjen e merituar grekut dhe tegjithe atyre qe na prekin ne d
  ne DINJITETIN KOMBETAR. JEMI. NE. BIJTE E SHQIPES QE NUK TE FALIM !
  E kini pare po rritet nje brez i mrekullueshem , me patriot e me shqiptar qe te merr gjak ne vetull , dhe nuk te le ti cenohen ndjenjat kombetare !

  Reply to this comment
 35. muço May 20, 16:28

  Epirin e Veriut grekët do ta marrin kur të ngjallet Pirua i Epirit! Greqia të shikojë veten, se jo vetëm nuk e merr Jugun e Shqipërisë, por për të shpëtuar nga katastrofa që e pret mund të humbasë edhe Panteonin, ishujt dhe të mblidhet atje ku u shpall në vitin 1823! Boll me teorinë e Megaliidesë!

  Reply to this comment
 36. i ri May 20, 18:12

  Te nderuar miq pztriote shqipfoles e atdhe dashes,,,!
  Si e shihni edhe vete nga ky lajm ,greket dhe grekofonet shaiptare ne unitet po ja arrijne qellimin. pra feja me njeren ane partia per te drejtat e njerzeve greke se bashku me fashixte e te mire oaguar nga Greqia ,po e fermentojne shume shpejt situaten ne juge.Problemi shtrohet ne se ne jemi shtet ,kemi qeveri ,e qeverisje apo institucione pergjegjese ne kete vendAe te arrihet deri ketu qe td hiqet flamuri shqiptar e qe te behet thirrje per te destabilizuar rendin kushtetues te cenohet hapur ne mes te dites integriteti teritorial e te fyhen kaq rende shqiptaret ne vencin e tyre ,,urre nuk mund ta mendoja.Ne nuk kemi prej kohesh president e presidence,se ai eshte i preokupuar me ndarjen ,ruajtjen e rishperndarjen e parave qe i vidhen ketij populli .,mes rivalesh e bandash hajdutesh ne sferat e larta te drejtesise gjykates e prekurorise shiku,t etj KESHILLI KOMBETAR I SIGURISE TE SHTETIT GJITHASHTU NUK FUNKSIONON.Por edhe qeveria edhe k/ministri Rama me sa duket paska dale jashte loje.Nuk kjptohet fare pse ministria e brendeshme dhe organet speciale pse nuk veprojne.Per nje gr ,hashash shkon ne burg,apo jo ndersa te behen te tilla velrimtari politike fetare te fshehta e ts hapura nuk mban pergjegjesi njeri .Ka ardhur koha qe vete ne pop
  ulli e njeres te thjeshte,ti dalim zot vatanit.Zhgenjimi eshte shume i thelle bje ere e hapur tradheti .Rilindja po na del rivdekje ,ne u bem cope qe i sollem ne pushtet por
  paskemi gabuar .,Veprimtari e organizuar mire e grekeve Dule e Janullatis. IRONIA ESHTE SE SHTYPI GREK PO SHKRUAN SE SHQIPERIA PO KERKON ZGJERIMIN E KUFIJVE,,,,,!Te keqen e kemi shume afer mos te flini gjume ,,,,!

  Reply to this comment
 37. i ri May 20, 18:15

  Kerkoj ndjese per gabimet ,nga qe jam i tronditur per keto qe lexova.,!

  Reply to this comment
 38. AGIM ALIAJ May 20, 18:33

  NUK KA LIGJE TE FORTA., PRANDAJ PUNOJNE PRA SHPINE ” POLITIKANET” TANE. ARMIKU ME I RREZIKSHEM ESHTE AI QE HAROHET. VIGJILENTE MOJ QEVERI!!

  Reply to this comment
 39. Jamarber May 20, 23:13

  Shqiperia le ti dale ne enderr grekut e serbit …i rruajne bishtin …le te lene ca para ketej me ata /o 300 euroshit gjakprishur …lodhen kot ..shqiptaret i kane brenda ne Greqi e shtohen dita -dites 😉 Te vjen inat per seriozitetin e shtetit se patriotizmin shqiptare e kane provuar 😉 per -per 4 lypsar gjakprishur le te bejne kohen e parat e tyre harxhojne 😉 E qe thoni ju do shkoj malli tek i zoti kane thene te paret …Greket e Serbet e kane zakon sulmojne per tu mbrojtur …ta lene kopilin ne preher ..keta halet politikane duhen te hapin syte njeri mbajti Bollanen e tjetri mban jevgjitin Dule qe i shkonte Junulles mbrapa me qirinj .., ptu rrace e qelbur e egjiptianeve mire qe jane shqiptaret e arvanitesit ne Greqi qe ju zbardhim …

  Reply to this comment
 40. helio May 21, 01:06

  Une propozoj qe te shkojme dhe t’a rrezoje fare kete permendore. Do jem une ai qe do ngre doren i pari. Kush eshte me mua ?

  Reply to this comment
 41. usa May 21, 01:21

  kjo eshte shumeper tu gelltitur si mund te kujtohen masakrat e andrateve greke turp

  Reply to this comment
 42. Arben May 21, 05:22

  KETA DUAN PLUMBIN KOKES.

  Reply to this comment
 43. lili May 21, 06:56

  Po kur regjimi kishte to reja,nena e Édit per ta mbrojtur Erion nga reziku e hakmarrjes nga ‘armiqte’ e dergoj djalin e saj ne Greki!

  Reply to this comment
 44. eduart May 21, 08:15

  hahahahaha sa per te qeshur esht, po i skadon koha e trojeve te rembyera me force, dhe kerkon te mbuloj pilafin me kos! brenda 2025-es flamuri shqiptar do te valezoj i plote ne harten boterore! Shqiperia e madhe esht ne prag te rikurorezimit te saj, ashtu sic ka qen para kohes se percarjes! kjo nesem nuk esht e shqiptareve , por program amerikan i nenshkruar nga Klintoni!koha po afron.RROFT SHQIPERIA ETNIKE!

  Reply to this comment
 45. stavros May 22, 14:28

  Arben Llalla eshte nje idiot nje mashtrues qe nxit urrejtjen ndermjet qytetareve shqiptar. Ne kete ceremoni qe u be per te kujtuar te rrenet e minoritetit grek ndaj sundimit osman ne asnje menyre nuk u ofenduan simbolet shqiptare dhe nuk o hoq asnje flamur shwiptar se thjesht ne kolonat e flamujve nuk kishte flamur shqiptar mungonte se nuk vuri njeri 500 leke qe ta bleje…( vjet perseri nuk kishte dhe vajten organizatoret e ceremonise dhe e blene ne Sarande) eshte e detyruar komuna dhe kryeplaku ta vendosin…Ne skemi asgje me popullin sqiptar jemi popull mikprites dhe duam te rojme ne paqe e ne armoni por ne e kemi me qeverine shqiptare qe eshte e detyruar te na respektoje e te veproje sipas standarteve evropiane ndaj minoritetit etnik grek e jo te veproje me politiken e shfarosjes tone sic na remben tokat tona me letra fallco te perandorise osmane nuk mund te perdorim ne gjuhen zyrtare gjuhen greke sic perdorin gjithe minoritetet e botes, si dhe ndarjen administrative me vende te tjera qe te uli perqindjen e minoritareve sic u be ne Himare ue e bashkuan me vranishtin…A nuk eshte nje metode cfarosje e minoritetit grek ne shqiperi kjo; I bej thirje ketij mashtruesit arben llalla qe ndez zjarrin ndermjet popujve te heq keto genjeshtra sa me pare se ndryshe do na gjeje perpara ne gjyq per pergenjeshtrim dhe nxitje etnike…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*