Provoni këtë test të thjeshtë me një gotë ujë dhe zbuloni sa të shëndetshëm janë flokët tuaj

January 16, 2018 16:34

Provoni këtë test të thjeshtë me një gotë ujë dhe zbuloni sa të shëndetshëm janë flokët tuaj

Ju duhet thjesht një gotë me ujë për të provuar nëse keni flokë të shëndetshëm ose jo.

Ja si duhet të veproni:

Merrni një gotë dhe mbusheni me ujë.
Më pas vendosni në të një fije floku dhe vëzhgoni:

Nëse flokët qëndrojnë në sipërfaqe, atëherë nuk keni pse të shqetësoheni. Ato janë në gjendje të mirë.
Nëse fija fillon zhytet poshtë gotës me ujë, kjo tregon se flokët tuaj nuk janë në gjendjen më të mirë të mundshme dhe ky është një mini-alarm që ju tregon se duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje.

Për fat të mirë, natyra ofron zgjidhje të panumërta për trajtimin e flokëve të pajetë dhe një prej tyre është mjalti.
Përzieni këtë të fundit me vaj ulliri dhe aplikojeni në flokë. Maska duhet mbajtur për 20 minuta. Sugjerohet ta përsërisni 2-3 herë në javë. Rezultatet nuk do të vonojnë.

January 16, 2018 16:34
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim