PS: Basha nuk realizoi as projekte të mëdha e as të vogla

May 6, 2015 13:06

PS: Basha nuk realizoi as projekte të mëdha e as të vogla

Partia Socialiste, nëpërmjet deputetes Blerina Gjylameti, ka akuzuar Lulzim Bashën se gjatë periudhës që ishte në krye të Bashkisë së Tiranës nuk ka realizuar asnjë projekt.

“Basha premtoi projekte madhështore, por nuk arriti të realizonte as më të thjeshtat. Do të financonte shkolla e kopshte verore, por askush nuk ka dëgjuar për to”, tha Gjylameti.

“Premtimet e Lulit nuk vlejnë. Kryeqyteti ka nevojë për dikë që të punojë për qytetin dhe qytetarët. Më 21 Qershor, banorët e Tiranës do të bëjnë zgjedhjen e duhur”, shtoi deputetja socialiste.

May 6, 2015 13:06
Komento

8 Komente

 1. keno May 6, 13:29

  basha sishte as ne bashki moj zonje!! cpret nga dikush qe sdite as ca pune bete

  Reply to this comment
  • Elma May 6, 13:32

   Projekte e bashes jane ato te fjaleve dhe te puneve te kota qe nuk i hyjn ne pune askujt.

   Reply to this comment
   • marku May 6, 15:33

    po c’i duheshin projektet ne Tirane, punoi me projektin part time ne Amsterdam e beri lek e u ngop, perdori fondet e bashkise per te sposorizuar udhetimet e tij ne amsterdam, ne nuk duam te tille drejtues, dhe as te tjere qe jane pjelle e nje drejtimi te deshtuar.

    Reply to this comment
   • gjyshja May 6, 18:09

    Lulzim Basha premtoi: – kartat e studentit
    – Hapjen e qendrave rinore
    – Krijimin e hapsirave te gjelberta
    – Tramin
    -Terminalin, etj. Asnje nga keto nuk u realizua. Gjykojeni vete!

    Reply to this comment
   • Patrioti May 6, 18:13

    Ne Tirane nuk u investua asgje keto kater vite, madje me keq akoma. Ne Tirane sot mungojne kazanet e plehrave, kapaket e pusetave. Trotuaret jane pushtuar nga shitesit ambulante, eshte rikthyer serish fenomeni i kjoskezimit. Kryeqyteti realisht eshte lene ne meshire te fatit.

    Reply to this comment
  • maksi May 6, 13:35

   basha eshte i vetmi kryetar bashkije qe e la b ashkin para se ti mbarote mandati !! kjo eshte fakt dhe e tregon qe kurr nuk gjendet ne zyre po ne zyra elektorale duke bere fushata !! turp ti vij

   Reply to this comment
  • shoku mali May 6, 18:08

   Bashkia e Tiranes ka kater vite qe nuk qeveriset ky eshte fakt. U premtua shume mirpo nuk u realizua asgje, asgje. Ka ardhur momenti qe me ne fund kryeqyteti te kete drejtuesin e saj.

   Reply to this comment
 2. superman May 6, 14:28

  mir moj zonje basha sipas teje nuk paska bere asnje projekt, pa me thuaj ju si rilindje cfare bete ne dy vite qeverisje, nuk jane shume por edhe pak nuk jane 2 vite, eshte gjysma e mandatit.
  po ju them une disa nga gjerat qe bete ju.
  1. shkaktuat varferi.
  2.ritet borxhin publik duke e tejkaluar limitin.
  3.futet njerez ne burg per 100 kv energji elektrike se skishin mundesi ti paguanin.
  4. hoqet nga asistenca ekonomike mbi 200 mije familje te cilat nuk kane buk per te ngrene.
  5. shkaktuat eksodin si ne vitet 90.
  6. ushtroni dhune mbi shoqerine civile te cilet protestojne qe qeveria ti degjoje halle e tyre.
  7. shkarkuat nga puan gjysmen e administrates per te futur militantet tuaj dhe kriminelat ne pune.
  8.hapet labratore droge ne shqiperi.
  9. mashtruat per reformat ne shendetesi, aktualisht spitalet jane pa ilaqe.
  10. premtuat legalizime falas dhe nuk i bete.
  etj etj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*