PS çon në Kuvend kërkesën për përjashtimin e 10 deputetëve të opozitës

December 20, 2017 11:39

PS çon në Kuvend kërkesën për përjashtimin e 10 deputetëve të opozitës

Pas trazirave të shkaktuara në Kuvend gjatë seancës parlamentare për zgjedhjen e kryeprokurores së re, Partia Socialiste ka depozituar në Kuvend kërkesën për përjashtimin me 10 ditë të deputetëve të opozitës.

Dhjetë deputetët janë të njëjtët të cilët një ditë më parë u proceduan nga policia për prishje të qetësisë publike dhe kundërshtim të uniformave blu gjatë protestës jashtë Kuvendit ku u tentua të çahej kordoni i sigurisë nga mbështetësit e opozitës.

Mes deputeteve të opozitës që ka nisur hetim, është edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi.

Tre prej deputetëve akuzohen për prishje të rendit dhe qetësisë publike, ndërsa 7 të tjerë, për kundërshtim të punonjësit të policisë.

Akuza: “Prishjes së rendit dhe qetësisë publike’

Flamur Noka

Grida Duma

Edi Paloka

Akuza: “Kundërshtimit të punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ose një shërbim publik”

Monika Kryemadhi

Flamur Noka

Ervin Salianji

Endrit Braimllari

Kejdi Mehmetaj

Floida Kwrpaci

Klevis Balliu

Gent Strazimiri

December 20, 2017 11:39
Komento

3 Komente

 1. Adih December 20, 14:16

  Sqaroni popullin , i nderpritet rroga ketyre qafirve .????
  Ne rast te kundert , mos na beni sikur jeni kundershtare .E te lozni me kokpalaret popull , sic keni lozur keto 26 vite!!!

  Reply to this comment
 2. Adih December 20, 14:27

  Reply to this comment
 3. Arber I December 20, 16:40

  Perseriteni votimin e kryeprokurores, pasi i kini dhene Ilir Floririt nje arme te forte qe te mos e dekretoje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*