PS drejt Elbasanit, Blushi: Autobusi ynë para karrocës së Saliut në stacionin e fitores

Redaksia Online May 15, 2013 13:55

PS drejt Elbasanit, Blushi: Autobusi ynë para karrocës së Saliut në stacionin e fitores

Partia Socialiste prezanton sot në Elbasan kandidatët për deputetë. Gjatë udhëtimit të autobusit të Rilindjes, ekipi i PS-së është shoqëruar nga disa gazetarë, të cilët kanë zhvilluar një bashkëbisedim me kryetarin Rama dhe deputetë të tjerë socialistë. Deputeti Ben Blushi u shpreh se fitorja e PS-së në qarkun e Elbasanit do të jetë dërrmuese. Në përgjigje të një pyetjeje në lidhje me deklaratën e dy viteve më parë se “PS është një autobus ku ndalohet t’i flasësh shoferit”,  Blushi u shpreh se autobusi i PS-së do të mbërrijë në stacionin e fitores para karrocës së Berishës. “Kam dëgjuar edhe Saliun që është marrë me batutën e autobusit. Autobusi ynë duhet të garojë me një karrocë këtë radhë. Në rastin tjetër, Saliu është edhe karrocieri, edhe kali edhe kamxhiku, por edhe balta dhe karroca e tyre ecën gjithë kohën në baltë. Ne do të shkojmë në stacionin e fitores shumë më shpejt se karroca e Saliut. Ndryshe nga lista e PD-së, ju e patë se Ben Imami fliste anglisht me shqiptarët dje, duke qenë qark strategjik, ekipi i PS do të marrë një shumicë dërrmuese të mandateve”, tha Blushi.

Blushi foli edhe në lidhje me tunelin e Kërrabës, i cili sipas tij lidh papunësinë e Elbasanit me korrupsionin e Tiranës.

“Mbetet një tunel brenda tunelit të Shqipërisë. Tunel brenda tunelit, tunel papunësie. Hyn në tunelin e papunësisë 70 për qind të Elbasanit për të dalë në korrupsionin e Tiranës”, tha ai.

Ndërsa kandidati për deputet, Alfred Peza, sqaroi qëndrimin e tij në Facebook në lidhje me votat “jo për aleatët, por vetëm për PS”.

“Qëndrimi im kërkon të motivojë të gjithë votuesit e PS dhe të majtës që të gjithë ata që duan ta rrëzojnë me votë këtë qeveri që ka edhe 40 ditë. Aleanca jonë jo për vota, aleancë për vlera. Një pallat me 40 familje, me shkallë dhe ashensor të përbashkët administrator të njëjtë, por secili në fund të muajit bën llogaritë në shtëpinë e vet. Ky është shpjegimi i qëndrimit tim dhe jo vetëm i imi në lidhje me votën”, tha Peza.

 

Redaksia Online May 15, 2013 13:55
Komento

20 Komente

 1. Esmi May 15, 15:48

  Qerrja e Saliut ka kohe qe eshte prishur mgjth po mundohet shume te na i reklamoje si karroce.

  Reply to this comment
  • alban May 15, 16:04

   Koha e saliut ka mbaruar qe ne 2009 por ai ka qendruar ne pushtet me ane te dhunes dhe te presioneve, vjedhjeve e madhtrimeve. Prandaj duhet qe Berisha te largohet ne menyre qe ti hapet rruge integrimit te vendit dhe permiresimit te demokracise. Eshte koha e rilindjes.

   Reply to this comment
   • Jani May 15, 16:16

    Sot ne elbasan ne ate qytet qe saliu e ka lene totalisht ne harrese dhe tani kerkon qe ta mashtroje me nje rruge qe akoma nuk eshte mbaruar dhe qe do ta inaguroje tunelin perpara kohe dhe qe shume mundesi ka qe te ndodhe e njejta situate si me tuneline e kalimashit. Prandaj njerez mos u mashtroni me saliun sepse ai eshte nje mashtrues i madh. Rilindja eshte nje alternative qe duhet mbeshtetur pamase spse nga programi i saj, jepet zgjidhje pjeses me te madhe te problemeve

    Reply to this comment
    • Alma May 15, 16:26

     Nga suksesi ne sukses po ecen ky autobuz. Ne cdo qytet qe po ecen percjell vetem shprese per nje te ardhme me te mire. Te gjithe duhet te bashkohemi kesaj skuadre per te rrezuar diktatorin e fundit ne ballkan dhe ne europe.

     Reply to this comment
     • Klodi May 15, 16:46

      Kam besim se PS do te marre nje fitore shume te madhe me 23 qershor sepse populli eshte totalisht i zhgenjyer nga Saliu dhe ata kerkojne ndryshim. Por ndryshimin nuk mund ta sjelle saliu me skuadrene tij qe me 21 janar lane 4 te vdekur ne bulevard dhe 26 te vrare ne Gerdec vetem e vetem per te fituar djali i tij. Ndryshimin mund ta sjelle vetem Rilindja.

  • Kleopatra May 15, 17:24

   Dihet Z.Blushi qe rilindja do te korri ne 23′ nje fitore te papare deri ne ditet e sotme nga asnje , megjithate kjo qerre e berishes nuk duhet nenvleresuar sepse dihet qe do perdorin cdo forem per te manipuluar keto zgjedhje . Suksese ne kete perjudhe dhe sa me shume fitore te thelle rilindja

   Reply to this comment
  • kaltra May 15, 17:30

   Padyshim qe do te korrni nje fitore te thelle dhe aty ashtu si ne rrethet e tjera. Mos u shqetesoni nga njerez sielementet e te djathtes jane element te pa rrezikshem tashme kane deshtuar .

   Reply to this comment
  • Esmeralda May 15, 17:34

   Deshtimi i Berishes tani me eshte mese i dukshem keshtu ajo ngelet nje karroc pa kuaj sado te shtyhet vetem nga kryeministri nuk mund te harrije ne destinacion ne kohe , prandaj i themi te gjithe lamtumire ne 23 ‘ dhe pleqeri te bardhe shpresojme mos te rrish me ne pushtet se sa me shume je ti aq me larte e ngre dhe moshen e pensioneve.

   Reply to this comment
  • Kristina May 15, 18:25

   Blushi ka gjetur fjalet me te duhura per te paralelizuar kete gare elektorale!Asaj karroces se saliut,qe eshte perdorur vetem per te bere vjedhje ne mes te dites e te nates,i ka ardhe fundi.8 vjet kane qene shume per nje karroce per te pasur kaq aktivitet intensiv vjedhjesh!More fund Sali berisha,shqiperia do rilinde dhe kete nuk e pengon dot me ti dhe askush tjeter

   Reply to this comment
 2. besnik May 15, 15:48

  Skuadra e Rilindjes qenka nisur per ne Elbasan, atje ku e majta ka triumfuar gjithmone. Mbeshtetja per rilindjen po rritet cdo dite e me shume.

  Reply to this comment
 3. gerti May 15, 15:54

  Bravo blushi.

  Reply to this comment
 4. baca May 15, 15:54

  as nuk krahasohet me saliun , RILINDJE eshte e para o njerez ajo di te udheheq , dhe do jete mbas 23 qeshorit AUTOBUZI qe do na coj drejt EUROPES se paster dhe jo me hile sic eshte saliu me gomarin e vet qe pale i ka hypur mbrapsh

  Reply to this comment
 5. keltis May 15, 16:11

  Mirpo mos ju shpohen gomat neper gropa apo i shtruar Berisha mire.
  Kujdes se shoferet e droguar ju cojne ne kanal aq ma teper ju kerkoni te gjeni gropa dhe tash bini ne grope

  Reply to this comment
 6. Mark.uk May 15, 18:31

  Vertet jeni ne autobuz,po keni shoferat te pa licenseuar,aspak profesionist dhe ju lene ne balt ashtu sic u ka lene qe nga 2007.

  Reply to this comment
 7. MARKO May 15, 21:53

  Saliu i ka hypur magjarit mbrapsht. Nje Sanço Panço Viçidolas.

  Reply to this comment
 8. Fleks May 15, 23:12

  Faktikisht eshte rrotabuzi juaj,para avionit te Saliut.

  Se ju duke bredhur neper Shqiperi tani,se keni hallin e votimeve,keni pare ndonje karroce fshati.E keni kujtuar se eshte Berisha.

  Por problemi eshte se Berisha eshte me lart ne avion.Keshty qe nuk e shihni dot.

  E ju behet qejfi duke pare karrocen,kur Berisha fluturoi e ju mbriti te vendi para jush.

  Vec me 25 qershor do e kuptoni se ajo kish qene karroca fshatit Dushk.

  Reply to this comment
 9. Daullja May 16, 06:19

  Qe kjo qerrja e prishur e Saliut do e thyej qafe, kjo nuk diskutohet, por askush nuk deshiron te heqim nje Sali per te vene dhjet te tjere. Une nuk e di c’do beje Edi me ty, Meten dhe ca mostra te tjera, por me opinionin nuk do e keni te lehte marrveshjen. Jeni bij kurvash ju e s’futeni ne xhep.

  Reply to this comment
 10. beni May 16, 08:05

  Blushi ka zgjedhur Elbasanin per te kandiduar!!!
  Do ti thoja Ben Blushit se ne Shqipni ekziston ajo e ndarjes fetare,qe Elbasani me shumice myslimane, do te te beje qe te humbesh kandidaturen per deputet!
  Korca ish per ty,ku te kandidoje?

  Reply to this comment
 11. arben May 16, 13:32

  karroca e saliut ecen neper amerike, autobusi jon ecen neper shqiperi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*