Eksperti: Ashklat i gjeta në këmishën e Veizit, nuk kam hedhur poshtë ekspertizën e FBI

Redaksia Online February 17, 2013 17:00

Eksperti: Ashklat i gjeta në këmishën e Veizit, nuk kam hedhur poshtë ekspertizën e FBI

Ndoc Çardaku mohon se ka manipuluar provat për vrasjen e Ziver Veizit. Eksperti mjeko-ligjor thotë në një intervistë për ABC News se i ka gjetur në këmishën e viktimës së 21 janarit ashklat e drurit dhe nuk ka interpretuar dhe as hedhur poshtë ekspertizën e FBI-së për të njëjtin rast. “Ashklat e drurit i kam gjetur në këmishën e Ziver Veizit”, thotë ai në intervistë.

Çardaku shprehet se ekzaminimin e datës 23 janar 2011 të rrobave të viktimës Ziver Veizi e ka kryer së bashku me tre ekspertë të Laboratorit të Policisë Shkencore me kërkesë të prokurorisë së Tiranës. Sipas tij, prokuroria ka sjellë rrobat e viktimës Veizi të vendosura në një qese letre, të vulosur. Ekzaminimi i tyre është bërë nga katër ekspertë të Laboratorit të Policisë Shkencore në prezencën e dy oficerëve të organit të akuzës dhe i gjithë ekzaminimi është filmuar. Edhe nga pamjet filmike, sipas ekspertit, duket qartë që pjesët e drunjta nuk janë vendosur me gisht, por ata janë gjetur brenda këmishës së viktimës.

 

PS kërkon arrestimin e Ndoc Çardakut: Manipuloi provat e 21 janarit

16 shkurt – Opozita kërkon arrestimin e ekspertit Ndoc  Çardaku, i cili një ditë më parë u mësua se kishte manipuluar provat e vrasjeve të 21 janarit. Në një konferencë për shtyp,deputeti socialist, Saimir Tahiri, tha sot se eksperti Çardaku, i cili hodhi poshtë ekspertizën e FBI-së për vrasjen e Ziver Veiyit, duhet vënë para drejtësisë.

“Ndoc Çardaku, eksperti i Ministrisë së Brendshme, manipuloi provat për 21 janarin. Ne kërkojmë të arrestohet pasi është kriminel që guxoi të manipulojë provat”, tha Tahiri për mediat.

Tahiri siguroi se pas zgjedhjeve të 23 qershorit, opozita e ardhur në pushtet do të bëjë drejtësi për katër viktimat e 21 janarit 2011.

“Eksperti është një manipulator i makinës shtetërore që fillon nga doktori i spitalit, shefi i informatikës në Kryeministri e deri tek kryeministri vetë.  Të gjithë këta bëjnë mirë të përgatiten, se pas 23 qershorit do të japin llogari për 21 janarin, të cilin kryeministri sot shpalli me palaçollëk se do ta shpallë ditë pushimi.  Pas 23 qershorit ne e garantojmë kryeministrin se çdo ditë të vitit do e ketë pushim, por jo pushim për qetësi, por për të dhënë llogari”, theksoi Tahiri.

 

Redaksia Online February 17, 2013 17:00
Komento

3 Komente

 1. Teknokrati February 16, 17:02

  Ne nje moment u mendua se pa proven filmike te Artan Hoxhes rruga drejt te vertetes do te ishte teper e veshtire ndersa zbulohet qe i kane filmuar edhe duke manipuluar ne menyre teper amatore. Imagjinoni se çfare skenash kompromentuese kane patur filmimet e kamerave te sigurise qe u fshine.
  Por ajo qe tregon se ne ç’pike te hallit ka perfunduar skema e regjisorit Sali me teper se fshirja e serverit, deklaratat e mjekut per vrasje nga afer, teorite e puçit, makinat me arme e tritol qe s’u gjenden kurre, mos egzekutimi i urdher arresteve te prokurorise etj ,etj eshte litari(nuk behet fjale per fije) qe lidh Llupon,Prendin me tre gjyqtaret e çeshtjes.
  Para Cardakut duhet qe minimalisht te pushohen keta gjyqtare qe rrezojne trarin e arsyetimit me trashe se vete “eksperti” tropojan i ashklave te drurit…..

  Reply to this comment
 2. petrit sulaj February 16, 20:47

  Fytyrat me te ndyra dhe me mostruooze te politikes shqiptare jane mbledhur tek organizata kriminale LSI Conection.
  Besoj se fytyra te tilla monstra si Ilir Meta dhe Monika Kokemadhja,Spartak Braho, Petrit Vasili, Ylli Manjani,Nasip Naco Luan Rama,Besian Pesha, Pellumb Pipero, Nora Malaj, Petrit Sulaj ,Lumtor Shreli,Dritan Ylli ,Elez Gjoza,Drini Kryemadhi,
  etj qe nuk dua ta ndyej doren, nuk mund te gjesh askund.
  Te gjithe vijne nga familje komuniste te lidhur me diktaturen (bij dhe bija oficeresh, policesh, sigurimsash)dhe jane nje prerje persa u perket veseve dhe tipareve: vjedhes,sharlatane,medioker,provinciale,ordinere, te pabese,mashtrues. Bashkepunetore ne vrasje kriminelet e LSI.

  Reply to this comment
 3. ardian February 17, 19:06

  po pse more malik i degjeneruar plumbi na paska dhe xhepa qe tranporton ashkla pemesh or pusht i felliqur ,nga e kane gjetur kete plere shikohet nga emri ndoce cardaku se car mut plere eshte pale po eshte dhe mjeko ligjor te mbylli mutrat e psiqikut sali ….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*