PS kryeson me 75 mandate, Rama reagon për herë të parë

June 26, 2017 09:09

PS kryeson me 75 mandate, Rama reagon për herë të parë

Pas publikimit të rezultateve të para, kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me rezultatin e deri tanishëm nga numërimi i votave për zgjedhjet parlamentare, ku Partia Socialiste kryeson me 75 mandate.

Rama publikon një hartë të Shqipërisë të cilën e quan kryevepër të pambaruar.

“MIRËMËNGJES

dhe ju uroj një ditë të bukur me këtë kryevepër ende të pambaruar të njerëzve të zakonshëm të këtij vendi”, -shkruan Rama.

June 26, 2017 09:09
Komento

17 Komente

 1. Crusader June 26, 09:53

  Vetem ne Shqiperi ndodh qe te nje parti te shpallet fituese pa u numeruar votat ose me kutine e pare te Tepelenes. Eshte nje presion psikologjik, i cili synon te manipuloje gjithe procesin e numerimit.

  Zgjedhjet ne Shqiperi jane nje farse e turpshme. Po ku kane turp e moral, plehrat qe sundojne ate vend dhe ai popull qe i duron?

  Reply to this comment
 2. SHASK IMERAJ June 26, 10:35

  PERSHENDETJE Z RAMA URIME,URIME,URIME

  Reply to this comment
 3. N.VJOSA June 26, 10:40

  Pershendetje Socialistve shqiptare, duke perfshire dhe ata qe padrejtesisht ua hoqi Megahajduti Meta me demagogjine e tij!…
  Shpresoj shume se ata do ti bashkohen Familjes se tyre te madhe dhe ta braktisin Don Mete Mafjozin!
  Tani nje koalicion te perbashket, siç ju kshillojne miqte tane amerikane dhe europianë dhe Shqiperia i bashkohet Kontinentit te vjeter, pjese e te cilit eshte gjeografikisht…
  Te fitojme dhe ne shqipot te drejtat tona defakto njelloj si gjermanet, francezet, italianet dbe europianet e tjere!…
  Falemnderit PS!
  Falemnderit Ed Rama, ty V i z i o n a r, që luftove
  si H e r o,
  Falemnderit o Flori,
  Ti me ngjan o dymetrosh , qe më dallon mbi politikanet e tjere, se je nje Lojtar Klasi!…
  Me prezencen, mençurinë dhe urtesine tende, me ngjan si ajo
  S H Q I P O N J A
  E MADHE, tok me Zogjt e tjere te Shqipes, Lali Erin e palodhur, Saimir Tahirin energjik , Mimin nje Zonje e hekurt, por dhe me plot te tjerë Njerez te palodhur!
  Kam dhe nje keshille:
  Saliun, mos e zer me ne goje…Lufto per nje Kryeprokuror vertet te pamvarur, QE TE KETE PER
  PERËNDI
  LIGJIN DHE SHQIPERINE!…
  Drejtesia te beje punen e saj te pamvarur, dhe ti nuk ke pune absolutisht , me denimin e politikanve, si kudo ne Europen Demokratike!…Ndryshe po tu lihej ne dore politikanve denimi i kundershtareve politikë,
  ata do hanin njeritjetrin si kanibalët…!
  Edhe nje President i ndershem si Mojsiu, dhe Shqiperia do ta arrije shume shpejt
  T R E N I N
  E U R O P I A N….
  Te degjojme dhe ne Shqiperia tjeter kudo ne te 5 kontinentet, ku na ka hedhur fati, të degjojme vetem lajme te mira per Nënen tone te varfer por shume te pasur potencialisht!…

  Reply to this comment
  • Sallakja June 26, 11:32

   Ja hajvoni i pare ,
   pa mbaruar mire votimet,
   Rrofte Enver Hoxha thote.
   Sipas ketij bylmezi Meta eshte hadut !
   Po Rama qe e ben presidente cfare eshte
   more teknefez ?
   Apo do ti kete dale nga mendja ?

   Reply to this comment
   • N.V. June 26, 12:28

    Sallake,
    Ti shpirt flet me Zverk, jo me Tru…!
    O njeri, jane numeruar mbi nje treta e votave !…
    Dhe ato tregojne qarte tendencen me ndryshime shume te vogla!
    Rezultati i deritanishem flet qarte, po te kemi parasysh se
    sontazhet behen vetem me njemije apo dymije persona dhe llogarit behen afersisht 2 -3 perqind plus-minus…
    Jo më kur jane numeruar mbi nje e treta deri afer gjysmes së votuesve!…
    A e kupton?
    Une e di se ti je Kokrra e Kandarit, degjoji keta specialistet e sontazheve, se ata kane pervoje dhe llogjika keshtu te thote, megjithate ki durim se rezultati do dale shume shpejt!….Mo u ngut , se ha m..t!
    Shqiptaret kane votuar deri tani per Ramen!
    Rama nuk eshte E.Hoxha, se po te ish E.Hoxhe ti nuk kakarisje dot!
    President Meten e bene se ish ne koalicionin e se Majtes, nga ku duhej te zgjidhej edhe Presidenti, sipas ketyre normave kushtetuse qe jane deri tani….Dakord, ben gabim.Por gabimet korigjohen!!!
    Edhe Rames neser mund ti marre koka erë, ne diskutojme sot kur Populli i ka dhene deri tani Rames 77 deputete dhe Metes 20…!
    Ne Demokraci je i detyruar te respektosh Voten…
    Dhe ne Demokraci, thote Anshtajni, VOTA E 2 BUDALLENJVE KA ME SHUME RENDESI SE VOTA E NJE TE MENÇURI…!
    Me fjale te tjera je i detyruar te respektosh voten e Sovranit!!!!
    Tani , se kush eshte bylmez, mos ta them une, le ta thone ata qe na lexojne….!
    Edhe Hajdutllekun e Metes e verteton Drejtesia, nuk e vendos Rama…
    Sallake , çfare profesioni ben ti!…( në se mund te pyes, nuk je i detyruar te pergjigjesh…)
    Se ne politike dhe ndertimin e shtetit je vertet teknefez 24 karat…Qofsha gabim dhe te uroj te jesh me i bukuri i zogjve!…

    Reply to this comment
    • Sallakja June 26, 13:32

     …..mos u ngut, se ha m…
     Po kush po ngutet more te humbte vula,
     une apo ti ?
     E pastaj pse me thua teknefez thote ?
     Po teknefez je e ta kesh edhe si komlimente.

     Reply to this comment
 4. demo June 26, 11:02

  Edhe kete radhe votuam njezeri per PS.Jo pse nuk i dinim concessionet imagjinarew te spitaleve te Beqes qe e kalojne 5 fish vleren e gjithe spitaleve dhe ambulancave te Shqiperise,.Por prapa tyre jane dy hajdute edhe me te rrezikshem.Hajduti me i rrezikshem eshte Ilir Meta,se ky e ka kapur shtetin e te drejtes per gryke dhe nuk e leshon.Vendet e punes jane privilegj i zyrave te LSI.Ndermarrjet qe bien ne dore te LSI,jane si dhite kur bien ne dhembet e ujqerve.Votuam PS qe kete 4 vjecar te zhduket partia ilir metes nga qarkullimi,mos i bej me presion qeverise per reformat;te mos kete mundesi per destabilizim te shtetit.Ja per kete e votuam PS.Ky palloshi Edi Rama le te vazhdoje me concessionet imagjinare te shendetsise,qe marrin buxhetin e shtetit dhe ja japin Vilma Nushit,se eshte budalla ky popull nuk kupton.Me kete pushtet absolut qe more keto zgjedhje,po nuk fute ne burg malokun Sali Berisha dhe malokun Ilir Meta,pas 4 vjetesh nuk do kesh vrime ku te futesh.

  Reply to this comment
 5. fteri June 26, 11:03

  KJO ËSHTË FANTASTIKE ,QË KËRKON djersë dhe sakrifica të ndërtohet e punsohet shqipria dhe tu jepet një mësim të gjithë politikës shqiptare se si bëhet shteti i vërtet ligjor ,larg llafeve dhe mburrjeve .

  Reply to this comment
 6. 666 June 26, 11:08

  Hahahaha e nxore koken ooo ku.rve se ca je!!! “Edhe nje koalocion te madh” thua edhe pse supozohet deri tani se ps fitoi tepsin e vetme qe donte rama aq shume. Se keshtu ku
  Rvash jeni ju rilindasit qe genjeni njerzit na jepni voten se po se morrem ne timonin do detyrohemi me lulin, tani sa e merrni timonin doni ta ndani tepsin me lulin prape. Prandaj e kam thene kaq here se edi rama eshte tradhtar i se majtes dhe shmaterrues i saj. Dhe ti o ku.rve qe shkruan dhe je dakort me edin qe pa e deklaruar as vete edi, je ndonje kur.ve rilindje qe shkruan nga zyrat e fuges, jo se sdukej qe nga menyra si shkruhej por per budallenjt qe besonin se ishe thjesht nje qytetare.

  Reply to this comment
 7. padrino June 26, 11:51

  Fiton Partia Socialiste ,sepse rrenjet i ka 8Nentorin e 41shit.po per edvinin e bunkartit ,dhe shtepise se gjetheve si rruhet shume socialisteve .po te kesh rival lulush bashovicin,Like matrapazin me defter ,eshte turp te mos kesh maxhorancen.e majta gjithmon ka qene shumice ne Shqiperi.keto kater vjet do ta shikojme piktorin rilindjes mavi,ska me justifikim me kondicionon lsi,apo skam numrat per aprovuar reformat.apo per te shkarkuar shefin e shikut ,per te hequr kryeprokurorin,apo pastruar pallatin drejtesise ,per te eliminuar gangrenen e vendit ilir meten me banden e tij.

  Reply to this comment
 8. Bogonica June 26, 12:15

  E sa ka per te folur.Populli degjoi Edi Ramen.MIrpo Edi Rama duhet te degjoje popullin.E tha vete ne Vlore.Reforma me e madhe qe e pret kete shtet eshte REFORMA E ADMISTRATES PUBLIKE.MIqte e mij,shteti shqiptar asnjehere nuk ka pasur administarte publike eficente.Ne kohen e Zogut ishte rushfeti,ne kohen e Enverit ishte telefoni,sot eshte makuteria tip LSI apo injoranca e fshatareve te pa nginjur brenda PS-se dhe PD-se.Reforma e admistrates publike duhte bere me themel,duhen ekspertet Amerikane dhe Euriopiane te ndertojne ne radhe te pare Sistemin e Ri te Rekrutimit.dhe sitetmin e vetekontrollit dhe te kontrollit te admistarates publike,pa dallim partiak.E them kete se edhe brenda admistrates me militante qe ndertoi PD ka elemente profesioniste e te ndershem qe nuk duhen hedhur poshte.ashtu sikunder duhet te flaken nga populli te gjithe shushunjet e cdo ane te tepsise,te PS-se e LSI-se.E kuptoni se cdo te thote te rregullohet sistemi i kontrollit dhe vetekontrollit te administarates?Eshte nje varg i tere i masve organizative e teknike qe nga kamerat ne cdo zyre dhe dizhitalizimi i sherbimeve etj etj.Oh sa shume kam per te thene per kete !.Shqipetaret jane te varfer dhe do te jene edhe per disa kohe me te varferite kontinentit,por kjo nuk eshte fundi i botes,por eshte mekat i madh eshte krim qe ata te ndihen te neprekembyr nga shteti i tyre,kjo eshte ajo qe i ka bere shpiptaret mosbesues,se Shqiperia mund te behet.Rama e kerkoi dhe shqiptaret nje mbeshteteje totale dhe shqiptaret ja dhane shansin ta beje Shqiperine shtet normal.Ai duhet mbeshtetur dhe i duhen vene keshilltare te mencur nga vendi dhe bota.JU falemnderit per durimin qe patet per te lexuar “nje plak te vuar dhe jo nje te mesuar”

  Reply to this comment
 9. N.V. June 26, 12:30

  Sallake,
  Ti shpirt flet me Zverk, jo me Tru…!
  O njeri, jane numeruar mbi nje treta e votave !…
  Dhe ato tregojne qarte tendencen me ndryshime shume te vogla!
  Rezultati i deritanishem flet qarte, po te kemi parasysh se
  sontazhet behen vetem me njemije apo dymije persona dhe llogarit behen afersisht 2 -3 perqind plus-minus…
  Jo më kur jane numeruar mbi nje e treta deri afer gjysmes së votuesve!…
  A e kupton?
  Une e di se ti je Kokrra e Kandarit, degjoji keta specialistet e sontazheve, se ata kane pervoje dhe llogjika keshtu te thote, megjithate ki durim se rezultati do dale shume shpejt!….Mo u ngut , se ha m..t!
  Shqiptaret kane votuar deri tani per Ramen!
  Rama nuk eshte E.Hoxha, se po te ish E.Hoxhe ti nuk kakarisje dot!
  President Meten e bene se ish ne koalicionin e se Majtes, nga ku duhej te zgjidhej edhe Presidenti, sipas ketyre normave kushtetuse qe jane deri tani….Dakord, ben gabim.Por gabimet korigjohen!!!
  Edhe Rames neser mund ti marre koka erë, ne diskutojme sot kur Populli i ka dhene deri tani Rames 77 deputete dhe Metes 20…!
  Ne Demokraci je i detyruar te respektosh Voten…
  Dhe ne Demokraci, thote Anshtajni, VOTA E 2 BUDALLENJVE KA ME SHUME RENDESI SE VOTA E NJE TE MENÇURI…!
  Me fjale te tjera je i detyruar te respektosh voten e Sovranit!!!!
  Tani , se kush eshte bylmez, mos ta them une, le ta thone ata qe na lexojne….!
  Edhe Hajdutllekun e Metes e verteton Drejtesia, nuk e vendos Rama…
  Sallake , çfare profesioni ben ti!…( në se mund te pyes, nuk je i detyruar te pergjigjesh…)
  Se ne politike dhe ndertimin e shtetit je vertet teknefez 24 karat…Qofsha gabim dhe te uroj te jesh me i bukuri i zogjve!…

  Reply to this comment
 10. intelektuali June 26, 12:40

  A BEN MIRE EDI RAMA QE PO BEHET SI PUTINI I RUSISE?

  Po ta shikosh nga ana siperfaqesoro-sektare mund te themi se Edi Rama ka bere mire qe ja arriti te heqi qafe Like Floririn nga pushteti duke i prere ne kete menyre ushqimin e LSI-se me lekat e rryshfetit makaber dhe qe ne nje plan afatgjate e con Partine e Likes ne nje zhdukje graduale si Dinosauret Prehistorike para shume shekujsh. Ne kete vije llogjike mund te themi se edhe pakti i mossulmimit qe Edi Rama beri me dudumin e Saliut, Lulzim Bashen ja arriti qellimit pasi sic ka thene Makiaveli:

  QELLIMI JUSTIFIKOI MJETIN DHE QENTE LE TE LEHIN SA TE DUAN!

  sepse:

  Artisti pa shkolle Edi Rama:

  ME NJE GUR VRAU DY ZOQ!

  por:

  Si do te vje puna qe ketej e tutje?

  Me keto perqindje alla Putinistie te Rusise apo si ato te Kimit te Korese se Veriut qe na kujtojne ne, shqyptareve te vuajtur Kohen e Qepes te Enverit, ka shume gjasa qe gjerat jo vetem te perkeqesohen, por

  sepse:

  GDP-ja dhe Prodhimi Kombetar nuk jane tregues qe mund te sajohen me intriga dhe finte elektorale, por kerkojne pune konkrete te heshtur pa buje dhe fishekzjarre qe shqyptaret te heqin dore gradualisht nga kanabisi dhe droga dhe te behen si popujt e tjere te rajonit qe Shqypnia te mos shikohet nga Bota si nje fis prej Afrike ZULU qe kerkon vetem BOSIN apo BABEN per te mbijetuar.

  Reply to this comment
 11. santiago June 26, 13:17

  URIME URIME Z. RAMA ..ATA QE INAT TE KANE MUTIN TE HANE

  Reply to this comment
 12. Nik Delia June 26, 13:54

  Shih si ban sikur e don ket popull ai don vec cupelina lavire rrugesh e xixelloja pabesh..qe ka me i ba drejtoresha dhe ministre..ik o monster se e dina tash qe je nje plehne por ma ne fund do ti paguajsh te tana..

  Reply to this comment
 13. tomsojeri June 26, 15:18

  Ky popull i dhunuar ,i mashtruar nen doren e hekurt te kriminelit tradhtar e te klyshit te tij ,brenda 2 katervjecareve ju dha mesimin spektakolar e dinjitoz ftyrave qe ariten ta shkaterojn Shqiperin ! Kemi koh qe kerkojm nje prijes, por ne kte corb banditesh qe u pasuruan ne kuriz te ktij populli ,nuk esht e leht te dal nje i till e te mbijetoj ! Edi rama isht e esht ilaci kunder ktij kanceri qe ka leshuar metastazat dhe ka zen per gryke ter Shqiperin !Pa me thoni kush tjeter do kish byth te korte kte fitore te dyt spektakolare???Kush do ish i zoti tja linte kopilin ne preher KURVES se madhe Ilir Meta ??? Te gjith jasht valleje dim ta lozim mir vallen por hajde luaje ne kte “melodi” kriminelesh e hajdutesh, “vallen e madhe” Un shpesh jam revoltuar me “pasivitetin” e Rames dhe me “pa burerin” e tij ,por ri shtermber e fol drejt : Si mundet te permbysesh nje situat politikanesh te degjeneruar ,Drejtesie te degjeneruar dhe ter kulisave qe mbajn nje shtet ne kemb?? Si mundet te luftosh me ta ??? Bravo shqiptareve , qe per se dyti treguan sa te lodhur jan ,sa te dhunuar jan e sa budallej nuk jan ! Ne kte fars paraelektorale ku pam po ato ftyra te degjeneruar te vazhdojn “kengen” kaq vjecare e te paftyris qe te zen pushtetin, qe aq ju duhet ,me po ato fjal ,me po ato premtime e qe nuk nguruan edhe grat e familjes te marin pjes ,vertet na u ngaterua stomaku e na zun te vjellat ! Pergezime Neti per besimin dhe durimin dhe uroj qe e ardhmja te jet ashtu sic e kemi enderuar ,uroj qe Edi Rama i cliruar nga kucedra te coj vettingun perpara e ta realizoj ate ! Uroj qe shqiptaret te gezojn ate te ardhme qe ju takon ! Uroj qe ne dhe shum si ne, (un e ti) te duartrokasim vendimin e madh te Sovranit qe nuk gabon ,qe edhe voten deri dje, ja vodhen pa meshir e pa turp !

  Reply to this comment
 14. tomsojeri June 26, 19:53

  po pse moj Dita nuk i cfaq komentet e mia !!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*