Manja: Basha të hetohet për fshehje të ardhurash e falsifikim dokumentesh

March 23, 2018 14:52

Manja: Basha të hetohet për fshehje të ardhurash e falsifikim dokumentesh

Sekretari i Asamblesë Kombëtare të PS-së Ulsi Manja kërkon sërish në emër të socialistëve hetim të kryetarit të PD-së Lulzim Basha për një sërë veprash penale.

Lulëzim Basha duhet të hetohet për veprat penale të fshehjes së të ardhurave e të falsifikimit të dokumenteve zyrtare; për korrupsionin aktiv të nëpunësve të huaj publikë dhe pastrimin e produkteve të veprës penale, siç parashikohet nga neni 287, paragrafi i tretë i Kodit Penal”, tha Manja.

o.j/dita

March 23, 2018 14:52
Komento

5 Komente

 1. amm March 23, 15:19

  te hetohet e t’ja q— t’emen e s’emes se na cau trapin duke fol per krimin. Le te sqaroje sa i paster eshte ne prokurori ky engjell i rene nga qielli mbi shqiperi. Ky flokei bardhe bore bashke me saliun nuk ngeli me politikan e kundershtar pa e akuzuar per lidhje me drogen me krimin. Po per gerdecin, per paktin detar, per parate e lobimeve te padeklaruara, per Lallen kryeprokuror te degjeneruar, per gerdecin, per rrugen e kombit per te vraret ne bulevard per luften ne 1997 e per te tjera e te tjera kur do na sqarojne pak se si eshte e verteta. Une dua ti besoj se jam i djathte po keta nuk sqarojne fare. Flasin vetem per te tjeret!

  Reply to this comment
 2. Fat man March 23, 15:21

  Z. Manja, krimineli dhe hajduti Lulush Basha nuk do te hetohet per asnje gje, atij i ka dhene AMNISTI shefi yt kar-agjozi Edi Rama, jane letra te mbyllura.

  Reply to this comment
 3. Doni apo nuke doni ju o mije kenetash e mizakali drejtesia do te behet March 23, 16:21

  O Manja,dhe ti me llafe si balla me shoke e shoqe.Manja,historia ka vertetuar se fjalet mbesin gojdhena,e lot krokodili per te mashtruar e shqyer prene e rradhes,pra popullin e popujt,kurse denoncimet ne prokurori e deshmite ne gjygje mbesin.Mjaft me,si gra llafazane,lojra fjalesh dhe lloqe kavajsish;thote populli.Ti thua gjurmet kur bashkejeton ne parlament me ujqer,kjo nje shaka,apo te ka cue nana me na gojen?Nje marri e shkuar marrise,nje bashkefajesi.Dridhuni e perdridhuni po vjen minuti qe nga trasta peme e kalbur jasht do t’hidhet,doni apo nuke doni ju o te pabreke qe ju la dita dhe miljonere ju ngrysi nata,se Drejtesine e ka kerkuar me force SOVRANI,USA dhe BE.

  Reply to this comment
 4. Arbeni March 23, 17:33

  Bo bo c’fare kaqol maloku eshte ky rilindjoti Manja qe Rama e ka bere dhe kryetar komisioni ligjesh ne parlament! Kujt i jep urdher ky kokerr maloku, K/Prokurores? Le ta beje fshehtas, por jo publikisht se nuk heton prokuroria ne baze te urdherave te partive politike. Thojani aq gje ketij derr maloku se po ju flliq e po ju diskretiton duke treguar se urdheron prokurorine…
  O maloku Manja, shko e padite Lul Bashen ne prokurori te ajo Marku! Beje ate padi dhe pastaj kerko hetimin. Se keshtu me urdhera nga foltoret si gjeli maj plehut po e dekonspiron dhe ate Markun e shkrete si kukull tuajen.

  Reply to this comment
 5. Lili March 24, 07:51

  Po,zotni ai hetohet KUR Ti do bejsh nje kallezim penal ne prokurori,
  Pra VEPRO!
  Just do it!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim