PS: Opozita shpif ndaj ushtrisë dhe policisë

April 13, 2014 15:38

PS: Opozita shpif ndaj ushtrisë dhe policisë

Partia Socialiste akuzoi opozitën se po shpif ndaj ushtrisë dhe policisë. Deputeti Besnik Bare tha se demokratët po marrin në mbrojtje shpërdoruesit e detyrës.

“Sulmi i vazhdueshëm i opozitës me shpifje, akuza të paqena ndaj ushtrisë dhe policisë, është jo vetëm i ulët por dhe shprehje e dëshpërimit të një opozite, që ende nuk e ka kuptuar arsyen se përse më 23 Qershor populli e votoi për të dalë në opozitë. Qeveria e kaluar la pas një situatë të rënduar sa i takon sigurisë. Drejtuesit politikë të forcave të Rendit dhe të Forcave të Armatosura ishin zhytur në korrupsion dhe ishin kthyer në një simbol të paaftësisë, si dhe lidhjeve me krimin e organizuar dhe trafikun. Pikërisht tani, kur çdo ditë dalin në pah fakte të reja, që dëshmojnë shpërdorimin e detyrës të ish-funksionarëve të lartë të qeverisë së kaluar, opozita jo vetëm ka marrë në mbrojtje politike shpërdoruesit e detyrës, por sulmon në mënyrë të turpshme Forcat e Armatosura dhe forcat e Rendit”, u shpreh deputeti socialist, Besnik Bare.

April 13, 2014 15:38
Komento

21 Komente

 1. Flo April 13, 15:42

  Ai qe ska cthite, argument ka shpifjen… turp paste PD me gjithe ata llapanjoze

  Reply to this comment
  • teddy April 13, 15:48

   Po si mund t’i mbroje ndryshe funksionaret qe jane shkarkuar per korrupsione masive e shperdorime detyre, duke shpifur mbi punen e shkelqyer qe po bejne te dyja ministrite, edhe e mbrojtjes edhe e brendshme.

   Reply to this comment
   • Flavia April 13, 18:07

    Po normalisht qe opozita kete detyre ka marre persiper tani Shpifjen. Nuk di gje tjeter vetem te shpifi dhe te fajsoj. Kot nuk thot dhe Rama: Shpif shpif se dicka do ngelet.

    Reply to this comment
    • shqipja April 13, 18:19

     Ore un habitem si nuk lodhen duke shpifur keta njerez? A nuk kane njdonje gje tjeter per te bere?

     Reply to this comment
     • lona April 13, 18:21

      Po peres nuk merrem me problemet e vendit keta njerez? Ore populli ka ceshtje me serioze per tu marre se sa shpifjet tuaja, kuptojeni nje here e mire.

    • keti April 13, 18:24

     Epo bolli more njerez na lodhet koken me keto shpifje. A e kuptoni qe kemi gjera te tjera me shqetesuese per tu marre sesa shpifjet tuaja?

     Reply to this comment
    • meri April 13, 18:24

     Epo tani nuk na bene me asnjegje peshtypje, jemi mesuar dhe me shpifje te gradave me te larta.

     Reply to this comment
   • pamela April 13, 18:10

    Kjo eshte detyra e opozites. Ne vende te funksionoj si nej opozite normale dhe te merret me problemet qe shqetesojne popullin dhe vendi ato shpifin.

    Reply to this comment
    • elda April 13, 18:22

     Po normalisht qe nuk dini me bo gje tjeter ju. pPo te pakten mos e mbuloni djellin me shosh, se shqipetaret nuk jane aq te verber se mos ta kuptojne qe ju thoni vetem mashtrime.

     Reply to this comment
   • megi April 13, 18:11

    Nje here te vetme nuk thane dicka reale dhe te vlefshme per popullin. Si nuk lodhen keta njerez vetem duke shpifur xhanem?

    Reply to this comment
    • ola April 13, 18:12

     Kjo eshte pjese e pertishmerise tone, jemi mesuar. Ata dine vetem te flasin kot dhe asnjeher te trajtojne ndonje teme qe sherben per popullin.

     Reply to this comment
     • bruna April 13, 18:19

      Nuk habitemi me. E vetmja gje qe di te beje opozita tani eshte te Shpifi.

    • greta April 13, 18:17

     Po ishin mesuar me shtetin e tyre keta qe ka pasur vetem korupsion. Normalisht tani qe shteti po funksionon si duhet keta duhet te bejne dicka qe te genjejne popullin. Prandaj vetem shpifin.

     Reply to this comment
   • anisa April 13, 18:15

    Po kaeta e ngaterrojne me kohen e vete, ku cdo gje qe korupsion. Mire ka then Z.Bare prandaj ne 23 qershor pupulli ua tregoj me forcen e votes qe ata jane nje qeveri e deshtuar. Dhe si e tille e vetmja gje qe munde te bejne eshte te shpifin

    Reply to this comment
  • opozita le te lehe, qeveria shkon perpara April 13, 15:52

   Po ca argumenti tjeter mund te japin keta te PD per te mbrojtur pislleqet qe kane bere ne 8 vjet e me pare, u ngelet vetem te shpifin e te hedhin balte, sic jane mesuar nga hera…
   nuk ka nevoje qeveria qe progresin t’ia vleresoje pseudoopozita qe ne kemi, keta e vleresojne nderkombetaret qe deri me tani jane shprehur me notat me pozitive per progresin e shqiperise.

   Reply to this comment
 2. elinor April 13, 15:47

  po normale, jane mesuar keta te PD qe per te larguar vemendjen nga pislleqet e veta, shpifin e hedhin balte mbi kundershtarin.
  Por qeveria duhet te vazhdoje me punen e saj per te denoncuar te gjithe hajdutet e 23 viteve qe e katandisen Shqiperine e situaten e rendit e sigurise si mos me keq.

  Reply to this comment
 3. zeni April 13, 16:54

  Nuk duhet te shqetesohemi nga akuzat e shpellareve por nga reagimi i mazhorances. Shpifjet e tyre PeDeristet i bejne te mireqena dhe kerkojne interpelanca me ministrat, dhe mazhoranca hedh vallen e tyre.Pasi nxorri Tahirin te pergjigjej per akuzat idiote te shpellareve qe pushuan edhe pastrueset kur erdhen ne pushtet tani po akuzojne ministren e mbrojtjes,neser ate te energjitikes e keshtu me radhe.Nderkohe qe askush nga keta bastardet e PD perfshi ketu edhe kryeshpellarin nuk eshte pas hekurave te burgut per qindra skandale qe kane bere. Sepse mazhoranca nuk ka guxim te beje reformen ne drejtesi.

  Reply to this comment
 4. fat man April 13, 17:06

  Sa here del ne podiumin e nevojtores PD ndonje zedhenese, PS nuk eshte e detyruar ti pergjigjet, ajo duhet t’i injoroje sa me shume duke mos u treguar vemendje felliqesirave dhe shpifjeve te tyre, le te shkojne ne Prokurorine e Shkerdhenit e te bejne denoncim. Te gjitha keto stuhi te ngritura ne nje gote uje nga lengaraqi Sali Ver Llapa, behen per te shperqendruar vemendjen nga bemat e krimeve te tyre, per te erresuar aritjet e Qeverise Rama dhe per t’u thene nderkombetareve qe mos e pranoni Shqiperine ne BE. Skenar i dale boje qe me daljet e tyre te para nga nevojtorja PD. Eshte per te ardhur keq dhe per t’u indinjuar qe ne ne daljet per deklara shikon vetem perfaqesuesit e PS, ku eshte LSI e Kokekatrorit, pse hesht dhe le te perballet vetem PS, per te humbur terren ne elektorat qe t’a perlaje ky ne LSI. Iliri eshte i zene me pune per te te filluar vjedhjet qe i ka ne ADN me bllok ne dore dhe nuk ka lene asnje anetare, qofte dhe nje muaj anetar i ri ne kete Parti, duke i sistemuar me pune ne vende pellumbash, po punon per zgjedhjet vendore te v. 2015, i lumte ka gjetur shesh eben pershesh. Po te shikosh ne Parlament, Iliri ka lejuar Saliun me minutazh te pakufizuar, per te share Edin dhe vetem Ministrat e PS, per te share Edin si person, familjarisht, duke i permendur grate, duke sharre te gjithe deputet e PS dhe Iliri nuk i ka bere asnje verejtj, pra e ka lene te hedhe sa me shume balte per te treguar qe ky Kokekatror dhe LSI jane te ndershem e serioze, jane ndryshe nga PS. Z. Edi veri punet ne terezi se keshtu nuk ke gje ne vije, ke neshkruar nje kontrate me qytetaret qe te votuan, fillo e zbatoje pike per pike ate nga fiilimi, se deri me tani as ti vete nuk e di ku je, ndrysho taktike, beje reforma.

  Reply to this comment
 5. Hate April 13, 18:29

  Shpifjet e opozites nuk do ken te sosur de sa te vijne ne pushtet pas 20 e vjetesh nese Rama-Meta do jen ne kualicjon.Megjithate broçkullat e opozites duhet tu pasprijë menjehere argumeneti real dhe organi akuzes,se deri tashme problemet hidhen-priten tre dita e mandj harrohen se dalin te tjera.Ne krye te prekuroris duhet vene njeriu i duhur qe te mos e zere gjumi pa i dhene pergjigje problemit dhe sqarimin e popullit shume te çoroditur nga kata politikan mjeran,”QE JAN ZHYTUR KOKE E KEMBE DUKE E MBAJTUR TE KEQEN NDERDHEMBE”.Nuk kemi pare ndonje “spiker” te organit te akuzes qe te thot:”Filan dosje e morem nga “X”si dhe po veprohet.

  Reply to this comment
 6. su April 13, 21:26

  Qeveria rama ka treguar arritje te medha ne kaq pak muaj qeverisje, por PD nuk mjaftohet me kte gje, .. nuk ka per tu bere politika me keta “Pseudoopozitar” qe kemi , qe sbejn gje tjeter vecse lehin si qente gjith diten…

  Reply to this comment
 7. Stoiku April 14, 08:12

  Kur flet Beso Bare duket se po ben deklarate ne emer te LGBT me zerin femerush qe ka.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*