PS padit Berishën në Prokurori

April 29, 2016 10:53

PS padit Berishën në Prokurori

Tetë ditë pasi ish kryeministri Sali Berisha bëri deklaratën e tij në Kuvend për armatosje kundër qeverisë, grupi i PS-së ka depozituar kallëzim ndaj tij në Prokurorinë e Përgjithshme.

Ka qënë vetë nënkryetari i grupit, Taulant Balla që ka depozituar kallëzimin në Prokurori. Kallëzimi është bërë në bazë të neneve 222, 223 dhe 267 që kanë të bëjnë me akuzën e thirrjes për armatosje kundër rendit kushtetues, thirrje publike për veprime të dhunshme dhe përhapje e informatave të rreme që ngjallin panik.

Një javë më parë në Kuvend, Sali Berisha i bëri thirrje qytetarëve që të armatosen. “Iu bëj thirrje qytetarëve që të armatosen për të mbrojtur veten dhe sigurinë e tyre. Nëse ju kërcënoni me banda opozitën, qytetarët janë të gatshëm t’ju kundërshtojnë me armë e të mos gjeni vrimë ku të futeni. Armatosen amerikanët, armatosen të gjithë qytetarët. Me këtë organizatë kriminale në pushtet nuk ka siguri, rend dhe qetësi”, ka thënë Berisha.

Për këtë deklaratë Byroja e përjashtoi Berishën nga Kuvendi për 10 ditë.

April 29, 2016 10:53
Komento

12 Komente

 1. Timi April 29, 11:07

  Me ne fund po leviz dicka, megjithe krimineli Berisha ka vehlat e tij ne prokurori e gjykata, kjo levizje jep shprese qe nje dite ky kriminel do te denohet

  Reply to this comment
 2. visari April 29, 11:50

  Edhe ky kallzim do te kete fatin e te tjereve, si kallzimi per Arben Imamin,per Myqerem Fugen, per Ardian Fullanin,per 21 janarin e Gerdecin. Komedia vazhdon….

  Reply to this comment
 3. spata April 29, 12:15

  Berisha .C’me duhet mu se cfare them u .Ket ma ka dhan Kushtetuteja .Flas cte du .Nuk me bahet von se thon ju .
  Berishen nuk ka organe ta gjukojne .As zoti e as hasmi. Nje eshte qe i tregon nga ka dal.Populli qe po fle gjum. Zgjoheni dhe do ta kuptojne te gjithe se kush jane ata qe e komandojne .

  Reply to this comment
 4. antipadrejtesi April 29, 13:00

  Se ka te tilla Kallzime e Kallzues si Taulant Balla vazhdon komedia. Deputeti propozon ligje ne Kuvend, kjo eshte detyr e tij. Kuvendi i miraton ose jo. Por denim te Deputetit per propozim ligji nuk ben dot as Fehmi Abdiu si Gjykates. I duhet Kushtetuta e 1976 per ta bere.

  Reply to this comment
 5. Tekila April 29, 14:02

  TE PREKET SALA FILLON LUFTA CIVILE.

  Reply to this comment
 6. prizem April 29, 14:43

  @antipadrejtesi…Ku e pe projektligjin e sjelle nga deputeti ti? Hiqni dore nga bythlepirja si mjet fitimi sa nuk eshte vone se po i fyeni inteligjencen cdo njeriu qe i ka dy pare mend ne koken e vet.

  Reply to this comment
  • antipadrejtesi April 29, 17:06

   @prizem…Do shohim vazhdimin e kesaj historie se eshte vetem fillimi, do shohim eshte kapur Drejtesia nga Berisha apo Drejtesise i lidhen duart nga akuzat qesharake kunder tij.

   Reply to this comment
 7. populli April 29, 15:49

  Burrat ne shqiperi kane vdekur,prandaj livadhis SAli krimineli bashke me Llallen me i lig se Saliu

  Reply to this comment
 8. E po kjo pune! April 29, 16:32

  ky kallezim te jete vagoni i pare, vazhdoni me tjerat se jane pafund dhe prokuroria o do zvarrise te gjitha pra do i jape shansin Rames ti qeroje nje e nga nje ose gjykata do i refuzoje te gjitha dhe prape Rama ka asin ne dore te pastroje gjykatat. nga ana tjeter, haleja, ose vete ose me avuuuukatin do ngelet dyerve te gjyqeve dhe do filloje te flase me vete me ze te larte edhe ne rruge… per ca tipa me mire se burgu, eshte turperimi dhe stresi ditor dhe mbajtja nen presion se he sot he neser do rraset brenda!

  Reply to this comment
 9. alphade April 29, 17:00

  Berishovici ka ngritur ne Shqiperi sistemin e mafiar,te organizuar me se miri,aq sa koalicioni ne pushtet as di
  gje se cfare ben Berisha me banden e tij mafioze . Pra, nuk kemi te bejme me nje parti,por me nje bande kriminele , prandaj si e tille duhet sa me shpejt te nxirret
  jasht-ligjit ,ndryshe fatkeqesia e shqiptareve dhe e Shqi-
  perise nuk do te jete me nje hipoteze,por nje realitet mje-
  rues. Persa i takon koalicionit ne pushtet qe perpiqen te
  bejne politiken e madhe boterore ,ne u themi rregulloni
  nje here halene tuaj,pastaj jepni mendime e kritika per
  trampet e trapat e kesaj bote. S’jeni kurkund ne horizont,
  vetem llafe-vetem uje,shikoni c’thote populli dhe jo c’thoni
  ju perdite ne ekranet e TV qe e mbytet me llafallogji e
  demagogji te lira qe nuk i ha asnje kalama e fillores.
  Po nuk futet prapa hekurave Berishen dhe berishovicet ,
  populli do te thote se Ju nuk keni bere absolutisht asgje!!!
  Dhe kjo perben zhgenjimin me te madh te kesaj qeverie.!!!

  Reply to this comment
 10. stili April 29, 18:30

  Na more ti i tekila-s
  Desh na trembe me luftë po u prek saliu yt.Mutin kur e gropos vetëm që bje pak erë si fillim por pastaj ambienti pastrohet.Shqipëria shpëton, prej Saliut nuk I pjerdh më askujt,veç kult bërësit të tij.

  Reply to this comment
 11. Avni Rustemi duhet te rilinde May 27, 21:28

  Kush arreston saliqenin do ngelet ne histori Hajde pra Avni Rustemi dil nga varri se po djegin serbet Shqiperine tende dhe tonen
  Gjykatesit dhe Prekuroret po bejne SEHIR
  Duhet te pine te gjith detin qe te marrin vesh se eshte uje i kripur

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*