PS propozon ish-ministrin Arben Malaj për në BSH

July 13, 2016 17:59 Updated

PS propozon ish-ministrin Arben Malaj për në BSH

Grupi parlamentar i Partisë Socialiste ka mbledhur firmat e disa deputetëve për të propozuar si anëtar të Këshillit Mbikëqyrës së Bankës së Shqipërisë, Prof. Arben Malajn.

Ai pritet të zëvendësojë në këtë detyrë ish-socialisten Ermelinda Meksi që ka dhënë dorëheqjen në shkurt të këtij viti për të marrë një detyrë të rëndësishme në një formacion ekonomik jashtë vendit, raporton Report TV.

Propozimi i Arben Malajt vjen një ditë pas festës së 25 vjetorit të Partisë Socialiste, ku profesori socialist, ish-ministër i Financave, u rikthye në selinë e tij pas shkëputjes në vitin 2013.

July 13, 2016 17:59 Updated
Komento

10 Komente

 1. TLN July 13, 19:48

  Ptuu. Jeni bere njesoj si partia e Berishes. Ky hajdut i firmave piramidale jo vetem qe vodhi parate e popullit por edhe beri lojen e Berishes kur doli me kandidature kunder PS ne zgjedhjet e 2013.

  Reply to this comment
  • Lorenc July 14, 10:04

   Kam patur nderin ta njoh nga afer dhe nuk eshte aspak ashtu sic pretendoni ju. E gjen gjithmone me projekte, me libra ne duar dhe me njerez te ditur. Jane pak politikanet tane qe kane durim te lexojne libra.

   Reply to this comment
 2. Jaho Lunxheria July 13, 22:23

  Le te shpresojme qe kjo levizje te ndiqet nga te tjera si kjo duke afruar trurin dhe perkushtimin e shume njerezve qe u formuan dhe maturuan ne PS.

  Reply to this comment
 3. kris 1 July 13, 22:53

  Ka eksperience dhe merita per rrezimin e firmave piramidale.Ishte ne hero i heshtur ne mes koorrupsioni.Merriton nje shperblim mujor per nje dite pune ne muaj.Doni me rilindje?Beni po rilind dhe do te eci vete.

  Reply to this comment
 4. demo July 13, 23:13

  Ky duhet te ishte ne vend te drejtoreshes se tatimeve,miss pjeshka/.

  Reply to this comment
 5. beci July 13, 23:45

  Kete fshatarin gjetet?

  Reply to this comment
  • Genti July 14, 10:07

   Fshatar, pro me IQ shume me te larte se tenden. Pranoje dhe mos bej komente pa lidhje. Ka plot fashatare qe ta fusin ne kthese o Beci me emer pa lidhje.

   Reply to this comment
 6. Boston July 14, 04:54

  A Malaj eshte nje nga ekonomistet me te mire ne vend. Politikani me perendimor i vleresuar nga disa pedagoge te Univ. te Harverdit. Kujtoni ’97 i vetmi qe perballej me Berishen dhe lukunine e tij. Suksese!

  Reply to this comment
 7. Sokol Docaj July 14, 09:02

  Eshte shume pak per Arben Malajn.Ai eshte nje nga figurat embleme te PS.Tre jane Ministra Finance ne Shqiperi Arben Malaj,Anastas Angjeli Ridvan Bode.Eshte njeri me kembe ne toke dhe atdhetar.Gjithmone paste suksese ne pune jete dhe shendet.Me shume respekt.

  Reply to this comment
 8. rilindja jote July 14, 09:32

  Shyqyr qe perzgjodhen nje profesionist te shkelqyer se i ka mbushur administratat plot e perplot me te paafte dhe te korruptuar,ishallah ndryshon mendim Rama se kete vend nuke bejne adoleshentet qe na vijne nga jashte por njerezit e ndershem e te afte qe ne kete vend ka plot por nuk u duhen se duan te vjedhin,e i afti nuk i lejon te shkelin ligjin

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*