PS reagon: Berisha tenton përçarje, s’tërhiqemi nga taksimi i ndershëm

December 17, 2012 21:36

PS reagon: Berisha tenton përçarje, s’tërhiqemi nga taksimi i ndershëm

Partia Socialiste ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit sot pasdite në një panel bashkëbisedimi me gazetarët.

PS theksoi se shpreh keqardhje për deklaratat përcarëse të Berishës.

Lidhur me akuzat e Berishës se premtimet për taksat nga kreu i PS, Rama janë të pabaza dhe të vjetra, selia rozë thekson se PS ka vetëm një synim, taksim të ndershëm për shqiptarët.
“Kush fiton më shumë do paguajë më shumë”.

Kurse deklaratave nacionaliste të kryeministrit, PS iu përgjigjet se “ne do çojmë para bashkimin kombëtar, jo me nacionalizmin e vjetër”.

December 17, 2012 21:36
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*