PS rrëzon propozimin e ri të PD për Drejtësinë

July 7, 2016 14:13

PS rrëzon propozimin e ri të PD për Drejtësinë

Partia Socialiste reagoi sot përmes Erion Braçes lidhur me propozimin e fundit të demokratëve sa i përket Reformës në Drejtësi.

Duke folur në Kuvend, Braçe tha se propozimi i PD-së i publikuar dje nuk ka asgjë të re dhe se Basha kërkon të shmangë Operacionin Ndërkombëtar të Monitorimit nga procesi.

“Sa i takon reformës në drejtësi, letra e Lu tregon qartë se është kundër vendeve të rezervuara. Nuk ka asgjë të re në ofertën e Bashës. Propozomi i Bashës dje është një mashtrim. E vetmja e re është fakti që Lulzim Basha, jo PD, por Lulzim Basha kërkon të përzëjë nga procesi i ventingut BE dhe SHBA. Ta harrojë Lulzim Basha dhe Sali Berisha që të kenë mundësi të që të kryejnë një proces vetingu për të mbrojtur Gjin Gjonët me shokë, dhe këta gjyqtarë që iu kanë marrë jetën shqiptarëve. Ta harrojnë se do kryejnë proces vetignu pa ndërkombëtarët”, tha Braçe në Kuvend.

July 7, 2016 14:13
Komento

3 Komente

 1. fteri July 7, 15:35

  ****Çdo shqiptar e ka kuptuar se qëllimi i S.Berishës ,dhe L.Bashës është ti fshihet drejtësisë,jo të bëjë reforma . Sali Berisha është ideatori dhe ralizuesi i kriminalizimit ,të organeve të drejtësisë në Shqipëri.
  -Prokuroria dhe gjyqësori ,por veçanrisht ,KLD-ja me Nishanin në krye ,sotë është një strukturë perverse FAMËKEÇE ,e modeluar sipas planeve të zeza për futjen në dorë të pushtetit gjyqësor ,qyshë prej vitit 1993 e deri më sot
  -Prandaj sot vendi ka marrë rrukullimën nga krimet e shumta të hordhive të S.Berishës.Popullin e vendin e ka vrarë gjyqësori i kriminalizuar për 25 vjet,që sot nuk është në shërbim të popullit ,por në shërbim të kriminelve ,të S.Berishës.e L.Bashës që sot po mbajnë pengë gjithë shqipërinë,dhe reformën në drejtësi.Këta janë VRASËS TË SHPRESËS SË POPULLIT.PËR për demokraci dhe shtet ligjor të modelit europian.Këta nuk e duan integrimin e shqipërisë ,kërkojnë ta pengojnë me çdo kusht Reformën .NDËRKOMBËTARËT DUHET TË MARRIN GJENDJEN NËN KONTROLLË PËR RALIZIMIN ME ÇDO KUSHTË TË REFORMËS NË DREJTËSI.Populli kërkon pastrimin orgjent të sistemit drejtësisë nga prokuror ,gjykatës dhe KLD-ja që kanë uzurpuar sistemin e kalbur të drejtësisë për 25 vjet ,dhe sot pengojnë integrimin e shqipërisë në B.E.Kjo nuk i shërben popullit ,por krimit familjar të S.B.që nuk ka të ndalur.*************

  Reply to this comment
  • info analitike July 8, 08:21

   fteri e ke lexuar se cfare permban reforma e drejtesise ti?
   Cilat jane pikat kyce te reformes dhe cfare kundershton opozita?
   Nese e ke lexuar dhe e ke kuptuar cfare ke lexuar shkruaj te lutem si do te reformohet konkretisht drejtesia ne baze te projekt reformes. Jo propagande pese lekeshe “ne emer te popullit” por fakte konkrete. Po te jap edhe linkun ku mund te informohesh mbi mbarevajtjen e diskutimeve dhe nga ku mund te shkarkosh draftin e reformes: http://www.reformanedrejtesi.al/
   Tani o burra lexo e mos shkruaj kuturu sic e ke zakon!

   Reply to this comment
 2. fteri July 7, 17:39

  !!!!????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim