Festa e PS, të djathtët munguan

Redaksia Online July 2, 2013 09:24

Festa e PS, të djathtët munguan

Të djathtët kanë munguar dje në festën e 22-vjetorit të PS-së. Selia rozë kishte dërguar ftesa për të gjithë kryetarët e partive të djathta në Kuvend dhe jashtë tij, përfshirë këtu dhe kryeministrin në detyrë Sali Berisha, por dhe për kreun republikan, Fatmir Mediu, apo dhe kryetarin e Frymës së Re Demokratike, Bamir Topi.

Një ditë më parë, Mediu është shprehur  se nuk do të jetë në festë, pasi niset për një aktivitet jashtë vendit.

Rama i bëri ftesë publike kundërshtarit të tij politik në një nga intervistat e fundit televizive javën e shkuar. “Sali Berisha është i ftuar ditën e hënë në festën e Partisë Socialiste që ne kemi shtyrë pas zgjedhjeve, dhe nuk diskutohet që kushdo që do ta pasojë, do të jetë kryetari i opozitës dhe do të respektohet ashtu siç nuk është respektuar deri më sot. Ftesa për Berishën është bërë jo vetëm për PD-në, por për të gjithë kryetarët e partive të opozitës”, është shprehur Rama.

Redaksia Online July 2, 2013 09:24
Komento

7 Komente

 1. linda July 1, 12:16

  Po beni te njejtin gabim si ne 97. Futeni ne burg mos e ftoni neper sallone. Kaq di te them une

  Reply to this comment
  • lida July 1, 13:07

   e vertete, ai di te perfitoje ne menyren me te shemtuar nga sjellje te tilla xhentile dhe qytetare…. mos e zbutni zemren per te, ai mezi pret te beje keq…

   Reply to this comment
 2. Naftetar Vjeter July 1, 12:57

  Mos u merrin me te vdekurin po kete pianecin Fatos pse e keni ftuar ai nuk votn PS qe ne 2005 e ka then vete le te shkoj bashke me te tjeret ska vend ne PS per te tille mostra.

  Reply to this comment
 3. Gramoz July 1, 17:04

  ramaaaaaaate jesh ishqiptareve duam drejtesi mos u trego shume xhentelmen me keto nuk do ta dije ai ,,ai nga origjina qe ka keto nuk bejne pjese ne familien e tij derrrrrrri do plumbin

  Reply to this comment
 4. Gramoz July 1, 17:05

  duam drejtesi mos u trego shume xhentelmen me keto nuk do ta dije ai ,,ai nga origjina qe ka keto nuk bejne pjese ne familien e tij derrrrrrri do plumbin

  Reply to this comment
 5. Gramoz July 1, 17:07

  derrrrrrri do plumbin

  Reply to this comment
 6. Desaret July 2, 10:58

  Problemi eshte kompleks,por ftesa e Ramës demokratike,megjithse Berisha,me c’ka bërë e aplikuar gjer dhune e marrje jetesh te opozites,nuk e meriton! Të ishte percaktuar drejtuesi i ri i partise Demokratike,si beri pas humbjes Aznar qe u largua nga cdo detyre,duke hapur vendin, do ishte normale!
  Problem tjeter mbetet “rreziku” qe ne cdo moment i mbetet Berishës,megjithse une do keshilloja ata qe po e presin për ndeshkim privat,të presin njeherë ndeshkimin me drejtësi,qe natyrisht do behet,pasi eshtë pikë e programit të Rilindjes,dhe me gjakftohtesi e koshjence kombetare,të bëjnë me të mirën e merituar!Pra Berisha i ftuar detyrimisht perbente rrezik!…Eshtë mirë qe pergjegjesia për eleminim fizik të tij, të mos i mbetet edhe Rilindjes,ndaj sa me parë duhet të fillijnë proceduara ligjore,per vrasjet më 21 janar, 26 të vraret ne Gerdec, ceshtja “Trebicka”ne rigjykim,po ashtu,cështja Remzi Hoxha…è ku dihen sa te tjera,si dhe jane deklaruar! Kjo sepse,nese dikush neser del me antitank,apo dhe kallash në shtepine ku banon Berisha a diku tjeter,pergjegjesi për aktin e terrorit a vrasjes(vritet shoferi,bodigardi a ndonje i paguar personalisht si po perflitet)dhe pergjegjesia e Rames dhe Metes mbetet pergjegjesi,pasi nuk parandaluan aktin,duke ja derguar drejtesise Berishen!…Mund t’ju duket shaka,lajthitje,por mos cuarja para drejtesise e Berishës,sa me pare të jete e mundur,rrezikon Ramen dhe Metën drejtperdrejtë,pasi urrejtja ndaj tij eshtë aq e madhe(mbi 1 milion shqiptare shtine kunder tij me 23 qershor dhe te pakten gjë ligjore që bënë e” vranë” politikisht me votë! Por i vdekuri nuk është varrosur ende dhe PD kërkon të vdekurin ta mbajë në shtepi,natyrisht kjo i leverdis Rilindjes,pasi Sovrani kur shikonë Berishë-shikon bishë,perpara dhe ata qe u ka vrare bijte(diktaturat vrasin-demokracia kurrë!) do bëjnë të pabërën dhe kjo do ngarkojë me pergjegjesi të rëndë Rilindjen!…Nuk mund të vlerësohet e lihet pa ndeshkim Berisha dhe te shkelmohet SOVRANI!Ndaj ftesa sa e drejtë aq dhe e komplikuar!…Berisha beri mire qe nuk vajti,por per të shpetuar jeten do bejë mirë të shkojë vet në drejtesi!…Por kjo nuk eshtë në karakterin kriminal të Berishës,ndaj dhe Rama rrezikon shumë nëse nuk e mbron Berishën duke ja cuar drejtësise!…Nuk ka zgjidhje tjeter! Ka vetem kohe kur koka e Berishës privatisht do pritet!…Kjo nuk ka as dyshimin më të vogël!Nderkombetaret jo rastesisht,nuk pranuan kerkesen e tij per largim familjarisht,dhe “zerat” flasin se dhe z.Arvizu i ka thënë që”drejtesia shqiptare duhet te gjykoje ceshtjet duke qënë ju prezent!…”Rama rrezikon nese vonon proceduarat dhe deklarimin per 21 janarin!…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*