Shkarkimi i kreut të KQZ nuk do të futet për diskutim në Kuvend

November 30, 2017 19:51

Shkarkimi i kreut të KQZ nuk do të futet për diskutim në Kuvend

Shkarkimi i kreut të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nuk do të futet në shqyrtim për diskutim në Kuvend.

Mazhoranca ka kërkuar nisjen e dialogut me opozitën për këtë çështje.

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka quajtur emërimin e Klement Zgurit si vendimin më ligjor të marrë deri më tani.

November 30, 2017 19:51
Komento

2 Komente

  1. Xha Braho November 30, 21:49

    Gabim i madh per mendimin tim. Ky kaqoli i PeDes u emerua si pjese e marreveshjes Rama Basha per zgjedhjet e Qershorit ashtu sikunder edhe gjashte ministra. Zgjedhjet mbaruan po keshtu mbaroi misioni I Zgurdhes dhe 6 ministrave te persheshit. Ky palo burre duhej te largohej menjehere pas zgjedhjeve. Lulash buthfishkuri nuk mund te kete “for granted” Kryetarin e KQZ. Ai vend i takon mazhorances qeverisese qe populli zgjodhi me vote te lire ne 18 Qershor. Kjo eshte e verteta.

    Reply to this comment
  2. spartaku December 1, 13:48

    Pse more matuf eshte zgjedhje ligjore,se e zgjodhe ti? Kur i zgjedhin te tjeret,sipas teje nuk jane ligjore.Edhe pse Zguri u tregua i drejte ne votimet e 25 qershorit,per kete veprim fitoi besim e respekt,por ama kryetarin e KQZ duhet ta ket mazhoranca.Keshtu ka vepruar Berisha,dhe keshtu te behet edhe sot.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*