PS tërhiqet nga shkarkimi i Malajt? Ruçi: Nuk kam kompetencë…

July 18, 2019 13:03

PS tërhiqet nga shkarkimi i Malajt? Ruçi: Nuk kam kompetencë…

Kuvendi nuk ka futur në rendin e ditës kërkesën e 28 deputetëve socialistë për shkarkimin e Arben Malajt si anëtar i Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë. Në nisje të seancës së fundit parlametare për këtë sesion, Gramoz Ruçi ia hodhi topin kryeministrit Edi Rama për shkarkimin e Arben Malaj .

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi deklaroi se kompentencë për kërkesën për shkarkim nuk e kanë deputetët, por qeveria.

“Lidhur me këtë cështje njoftoj nismëtarët dhe kuvendin se kërkesa nga ana ime i është përcjellë Këshillit të Ministrave për kompetencë, pasi në zbatim të nenit 47/1 të ligjit për BSH Këshilli i Ministrave është ai që nis procedurën dhe nëse ai e nis vihen në lëvizje procedurat e tjera sipas rregullores së Kuvendit, komisionet dhe mandej seanca e Kuvendit”,  u shpreh Ruci sot ne fillim te seances.

Më 16 korrik 28 deputetë socialistë depozituan në Parlament kërkesën për shkarkim pasi “në cilësinë e anëtarit të Këshillit Mbikqyrës, në daljet publike ka trajtuar tema me natyrë thellësisht politike, në kundërshtim të hapur me kompetencat e pozicionit të tij”.

Nuk dihet nëse kjo “tërheqje” e maxhorancës është tërheqje nga shkarkimi, apo po i jepet më shumë kohë Malajt.

e.t./dita

July 18, 2019 13:03
Komento

8 Komente

 1. Zigur Qarri July 18, 13:55

  Edvin Escobar D’Rama dhe banda e “rilindjes”kerrcenojn shqiptaret,se kush prish zgjedhjet,i ndalohet përjetë hyrja në SHBA e BE,
  kerrcenojn se do te shkarkojn Presidentin,kerrcenojn se do te shkarkojn Arben Malajn….!Kto trysni psiqike jan metoda gangserash,
  por kurresi te nje qeverie e legjitimuar me votat e shumices.

  Reply to this comment
  • Gureziu i Qarrit= Haleja e Vicidolit July 18, 15:28

   Zini hundet o blogare sepse diarreja psiqike e stanit vicidolist eshte back. Gureziu Qarrit, kjo vemje e ndyre paguhet vetem per te ndotur dhe bere pis cdo arritje te Shqiperise. Eshte nje larve blogu e tipit Ed Paloqe apo Salianjke Eroticus. Vemje te tilla duhen shfarrosur.

   Reply to this comment
 2. RRAhmon RRAjca July 18, 14:02

  Shoku Ruci topin Malaj e pason te kryetari Rama. Kryetari Rama topin Malaj do ta pasoje te shoku Balla. Shoku Balla nuk do dije ku ta coje topin Malaj dhe rrezikon shkelmimin ne vend te tij…

  Reply to this comment
 3. Socialisti i Ndershem July 18, 14:40

  Shileri tek “Arturo Ui ” nuk e tha kot qe “Barku qe e polli ende nuk ka shterpezuar”.
  Dhe fashizmi nuk lind vetem ne Gjermani dhe Itali por ne menyre groteske lindi edhe ne Shqiperi.

  Reply to this comment
  • Kurvices se "ndershme" vicidoliste July 18, 15:45

   O kurvica e ndershme socialiste, me fal vicidoliste. Se pari eshte Bertold Brecht autori asaj sentence dhe jo Schiller sic ja fur ti si kau peles. Se dyti ajo sentence brilante e Brecht i shkon babait tend shpirteror Salehut te Qoftelargut qe erdhi ne pushtet duke inskenuar vrasjen e kater te pafajshmve ne Shkoder dhe kerkonte te qendronte me force duke lene faturen e 3000 te vrareve ne 1997 dhe vrasjen e kater protestuesve te pafajshem para deres Kryeministrise.

   Reply to this comment
   • **** July 18, 18:15

    Haji ato koqet e mutit rehat o kurvica vicidoliste e Ramutit, dhe pak kohe, se do te ta zene gryken mire me koqe njerezia.

    Reply to this comment
 4. Lili July 18, 20:12

  Jo malaj vetem se ju ka treguar se di shume gjera e mundet edhe me u ba llafazan per ato ! Kaq mjafton.
  Shantazhim?!
  Jo
  Mor jo!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*