Tërhiqet PS: Shkeljet që bëri Meta nuk janë të mjaftueshme për ta shkarkuar

July 17, 2020 11:41

Tërhiqet PS: Shkeljet që bëri Meta nuk janë të mjaftueshme për ta shkarkuar

Partia Socialiste është tërhequr nga shkarkimi i Presidentit Meta nga detyra.

Deputetët socialistë kanë deklaruar në Komisionin Hetimor se shkeljet e kryera nga Meta nuk përbëjnë shkak për shkarkim.

Deputetja e PS Klotilda Bushka theksoi se shkeljet e kryera nga Presidenti ekzistojnë, por kjo përplasje bën që të miratohen disa rregullime ligjore në mënyrë që në të ardhmen të mos kemi probleme të ngjashme.

Bushka u ndal tek dekreti i Metës për të anuluar zgjedhjet e qershorit duke argumentuar se bëhet fjalë për shkelje nga Presidenti, por gjithsesi zgjedhjet u zhvilluan dhe ai dekret nuk pati pasoja të rënda.

“Ka patur shkelje të Presidentit në lidhje e zgjedhjet e qershorit, por për të analizuar çfarë pasojash sollën këto shkelje, rezulton se ka patur raste të dhunës, megjithatë këto tensione janë mbajtur nën kontroll dhe nuk ka patur situata dhune.

Këto zgjedhje u realizuan dhe u menaxhuan mirë. Pra nuk pati pasoja thelbësore nga anulimi i zgjedhjeve të qershorit nga Presidenti Meta“, thekson deputetja e PS.

o.j/dita

July 17, 2020 11:41
Komento

67 Komente

 1. Yp Like July 17, 11:51

  Fort thelle ja paska rrasur Likja Kacarrumin Ramsit aq sa ky nuk ben dot as gek as mek, ose dhe kur ben e terheq prap bycken.

  Reply to this comment
  • ILIR FLORIRI i LALEZIT July 17, 13:34

   Dje në mesnatë mora një mesazh nga një intelektual i nderuar si Prof.Kristaq Kume. Shqetësimi i tij ishte se duhej bërë çdo përpjekje për të shmangur ndryshime kushtetuese të njëanshme sepse do të ishte një kosto shumë e rëndë për vendin.
   Zgjova Moniken dhe pime nga nje kafe e Monika shikoi filxhanet:
   -Te mblidhet Komiteti i Shpetimit te Maleve!

   Reply to this comment
   • Ramalluku i Surrelit July 17, 13:52

    Ilirit ja sheh filxhanin Monika dhe mbledh Komitetin e Shpetimit te Maleve, kurse mua ma sheh filxhanin Erisa Spiropali dhe jep kushtrimin – Prite, prite Skenderbene!

    Reply to this comment
    • Fisniku July 17, 14:52

     Terheqja ne TURP e boshibozukeve te PS-se tregon kalbesiren e madhe te te gjithe Glases politike te ketyre 30 vjeteve ne Shqiperi!
     Jane zhytur te tere ne KRIME,prandaj deri me sot nuk eshte denuar asnje nga kriminelet qe i kane futur popullit thiken pas shpine!
     Esahte kjo aresye pse keta sharlatane antishqiptare merren me Enver Hoxhen dhe diktaturen komuniste dhe kurre nuk u moren me krimet qe ata vete i kane bere popullit shqiptar!
     Doemos bejne keshtu,sepse kane perpara edhe nje popull BAGETI E BUJEQESI,qe per nje vend pune shet Shqiperine!

     Reply to this comment
     • Gamori i Yzberishtit July 18, 14:56

      Nuk jane 30 vite te mbushura me krime te pandeshkuara o renacak ordiner, por plot 75. I pari qe i filloi ishte tutori yt. Shko dhe zhytu si mi gjirizi ne pellgun e mutit sllavo-kamunist nashi o trushplari i Yzberishtit se boll na ke ca hajdarin me mbrockulla bedelash

    • S'ka ner beu July 18, 14:07

     Prite, prite s’ka ner benë
     se po vjen si sorrak i paruar
     (makar dhe si thëngjill i mbuluar)

     Reply to this comment
 2. Monika hajdute me cizme July 17, 11:59

  Po edhe president hajduti e dinte qe kjo ishte nje loje si ato qe ka bere ky me moniken e sali vampirin ne keto 30 vjet

  Reply to this comment
 3. Kali July 17, 12:06

  Kini 2 dy vjete qe na çani trapin.Ju ini frikacak u qiu meta te gjitheve.Turp per ne qe ju votojme ju ..

  Reply to this comment
 4. H July 17, 12:07

  Ju jeni të gjithë mafjozë, hajdutë dhe të degjeneruar.

  Reply to this comment
 5. vilson naci July 17, 12:18

  Populli perdor shprehjen “Mat shtat here e prit nje here”. Keshtu eshte kur goja flet para mendjes. Ju nuk keni turp sepse ate qe e peshtyni sot e lepini perseri pa u thare akoma. U ka dala boja me keto aforizma qe nxirrni nga goja, te cilat tregojne papjekurin e atyre njerzeve qe ndodhen ne institucionin me te larte te nje shteti.. Jeni bere njelloj si aktoret e “PORTOKALLISE” dhe “KLANIFORNISE”

  Reply to this comment
 6. ARNAUTO-OSMAN July 17, 12:24

  CIRK ne PELLAZGO-DELERI

  Reply to this comment
 7. CELO July 17, 12:28

  KJO ESHTE PROVA QE HAJDUTET EDI RAMA & ILIR META JANE BASHKE KUNDRA SHQIPTAREVE E AMERIKES

  Reply to this comment
 8. Jimi July 17, 12:31

  Me keto veprime te koheve te fundit PS nuk e justifikon besimin e zgjedhesve te vete. Turp, mos perfitoni nga alergjia qe zgjedhsit kane per opoziten e kriminalizuar. Durimi ka kufi dhe nuk eshte cudi qe nje dite edhe juve ashtu si kjo opozite e sotme, te mbeteni rrugeve.

  Reply to this comment
 9. boston July 17, 12:54

  O zot provat jane te dukshe me ze dhe figure ,ky eshte president hajdut dhe kriminel ,TE NGRHET POPULLI I TERE PER TE BERE PETICION PER SHKARKIMIN E METES.

  Reply to this comment
 10. Ethem Lalaj July 17, 13:10

  DITA:Komisioni hetimor i PS u be qesharak.Deputetet e opozites ben mire qe iken nga komisioni hetimor duke e cilesuar qesharak terheqjen nga shkarkimi te I.Metes qe me fajet e tij nen diktatin e Saliut dogji vendin ne 2019.
  -Dhe komisioni i merre direktivat nga E.Rama,i cili po tregohet FRIKACAK.Ndaj Meta ja ben mire qe i kundershton dekretet dhe ligjet,duke u tallur me Maxhorancen dhe votuesit e PS.
  -Anullimi i 30 qershorit dhe emerimet ne GJK ishin te renda.Fakti qe GJK nuk eshte krijuare akoma QELLIMISHT nga META e tregon kete.
  -Dhe Meta +Saliu do te djegin Shqiperine.
  FLM-DITA

  Reply to this comment
  • Qemal Gjata July 17, 13:34

   Edi Rama e Ilir Meta kane nje detant te vjeter hajdutesh i dashur Ethem. Shqiptaret presim nga amerikanet te arrestoje ata, po ata nuk kane vjedhur Ameriken. Keshtu tha ambsadorja Yri Kim. Te gjithe shpresat tani jane te BKH e SPAK. Shqiptaret tja fusin gjumit.

   Reply to this comment
 11. PiSa na honghi KARIN TE GJITHE July 17, 13:15

  NGA KRYEKARI KY MASHTRUES SHRMANT

  E DERI KE DEPUTETI I FUNDIT I PARLAMENTIT

  ATIJ PARLAMENTI I DUHET VENE ZJARRI

  JENI E NJEJTA CORB GATUAR NE TE NJEJTIN KAZAN

  NJI KATE POLITIKE QE DUHET TE CFARROESET

  SA ME PARE PERPARA SE TE CFARROSET SHQIPERIA

  FALEMINDERIT PER SINQERITETIN TUAJ

  PUSHTA
  JU A SHKERDHEFSHIM GRATE E GJITHCKA KENI ME JU PLLU KY POPULL
  —-
  ME KTE VEPRIM PUSHTI THOT ;

  FERRIN E DEKLROJME TE HAPUR )))

  Reply to this comment
 12. Ivoni July 17, 13:20

  Si nuk ju ha flama te gjitheve..!?

  Reply to this comment
 13. On July 17, 13:37

  Ktheni leket e komisioneve……ose dem ne buxhet…tallni menderen

  Reply to this comment
 14. Zigur Qarri July 17, 13:37

  Nuk u terhoq maxhoranca ,por Edvin Escobar D’Rama,ai qe urdheroi ti behej presion Presidentit per te bere
  lojen e piset te tij.E njejta gjë ndodhi edhe me paditë ndaj BILD-it dhe Z.Ramush Haradinaj,ku u terhoq si i
  dhjere,se do luante bllofin!Tani filloi rënia e lirë per drogaxhiun.

  Reply to this comment
 15. Genti July 17, 13:44

  Politika shqiptare e shitur te kulti Luciferian Global, luan shah me Shqiptaret, si gjithmone.

  Reply to this comment
 16. Ceni July 17, 13:49

  Nje akt i ri ne komedine qe po luhet ne kurrizin e shqiptareve per 30 vjet.
  Cfare popull budalla paskemi qene?

  Reply to this comment
 17. alphade July 17, 14:07

  A Ju shkerdhefte derri kurvat Ju socialisteve : bete gjithe
  ate zallamahi per nje vit e ca dhe ne fund nje vrime ne
  uje ! Jeni te gjithe te korruptuar pa dallim “feje,krahine
  dhe ideje” !
  Zonje Kim, beni sehir ! Hajdutet ne Shqiperi po bejne li-
  gjin dhe juve nderkombetareve teke te cilet kishin varur
  shpresat 95 perqind e shqiptareve na late me gisht ne
  goje ! C’behet keshtu moj Zonja e nderuar Yuri Kim ?!
  Per shqiptaret e zakonshem nuk kane asnje vlere marre-
  veshjet midis briganteve e mafiozeve politikane ?! Te vet-
  men marreveshje qe kerkojne shqiptaret eshte ajo e der-
  gimit para Drejtesise e “kuarteteti” mafioz : Berisha- Meta
  Basha- Rama ! Po c’them une, kur Kryetar Ibrahimim vete eshte zhytur ne korrupsion: me dhjetra toka te “vlera” ,3 shtepia be Farke,etj.! Cfare mavri Drejtesie mund te kerkojne nga ky njeri gjoja i Drejtesise qe kaloi
  me “sukses” Vettingun, kapi edhe kolltukun e kryetarit te
  KLD dhe tash I kerkohet ketyre batakcinjeve me dhe pa
  mustaqe e mjekrra ! Turpi i botes !
  Dhe sot,pasi bene mal me zhurme e zallamahi (kujtojme
  ketu deklarat e K/ministrit ne Parlament ,furtunat dhe
  katilinaret e tij kunder Presidentit te Repunblikes) dolen
  me vendimin se “nuk paskish argumenta te mjaftueshme
  per shkarkimin e Presidentit” ?! Turpi botes ! Te gjitha ke-
  to lojra tregojne se dy bandat kryesore,se parti asesi nuk
  mund jene, luajne teater me shqiptaret e nderkombetaret
  de gjoja Jane kundershtare politike per vizione te ndrysh-
  me qe gjoja Kane per demokracine Kur new fakt Kane
  vetem nje vizion : Pasurimin e tyre marramendese duke
  kapur shtetin e pushtetetin : “kuarteti qe permendem me
  lart ! I pafshit hajrin Ju nderkombetaret ketij kuarteti !

  Reply to this comment
  • Petro July 17, 15:31

   Historia e ramēs me liken eshtē kopjo e tomit me xherrin ! Çfarë nuk po sajon maçoku rama për të “kapur” miun meta por ka dēshtuar! Ashtu si tomi që ia mbushte çargun me llomka djathi e xherri me marifetet e tij ia rrëmbente , edhe rama ia mbushi likes çargun me lloj lloj ” dhuratash” dhe likja rrēmbe e majmu me kompetenca ! Para ca kohe rama e “koj” çargun me emërimet nē kushtetuese ….na…ia mori likja edhe emërimbetimet por edhe gjykatên ! Provoj rama dhe vuri si karrem kushtetutên….iku dhe kushtetuta ! Avulloj ! E ka likja si jastēk tani ! Me tê fle , ngryset e gdhihet, betohet e çbetohet , ulet më byth dhe e puth … është tērbuar mbas saj ! Te vret po ja preke kushtetutën !!! E do çmëndurisht sa edhe doktori, saliu, ai qê desh ta mbyste qysh në lindje,kushtetutên ,dhe nuk la gjē pa thênē , se gjoja e êma ishte kurvē dhe kjo e bija (kushtetuta) ishte dobiçe është bērē xhelozē dhe ka filluar na dashurickat me kët tē bijën e kurvēs, dobiçkēn kushtetutē !.

   Reply to this comment
 18. Xhuxhumaku July 17, 14:52

  Njera dore lan tjetren, te dyja lajne bythen.

  Reply to this comment
 19. Dibrani July 17, 14:57

  Lexoni ketu te verteten:

  Ne Shqiperi politikanet pas 1990 jane si ne te gjithe boten kukulla te Rothschildeve qe komandojne te gjitha vendet e botes nepermjet Amerikes, CIA, Bashkimit Europian dhe organizatave te tyre te fshehta. Nuk jane dhe as nuk kane qene kurre kundershtare mes tyre politilanet e Shqiperise. Vetem per te genjyer opinionin publik bejne sikur jane kundershtare ata. Prandaj Berisha nuk eshte denuar kurre per te gjitha vrasjet dhe krimet e tjera qe ka bere. Nano beri burg fallco dhe denimi i tij ishte qesharak dhe ai hynte dhe dilte nga burgu kur te donte. Edhe Nexhmija dhe Ramizi bene burg fallco. PS kishte Fondacionin Populli dhe Rrapush Xhaferin. Kurse PD kishte te gjitha firmat e tjera piramidale. Amerikanet i kane bere edhe ne vende te tjera firmat piramidale. Edhe 1997 ishte nje teater amerikan me kukulla politikanet e Shqiperise. Cfare cmedurie ishte hapja e depove te armeve dhe shperndarja e tyre ne popull. U vodhen popullit rreth 1.5 miliarde dollare dhe u shperndane edhe armet qe te vriteshin mes tyre. Cili shtet ka bere idiotesira te tilla si kryekrimineli Sali Berisha? Po gjithe ato vrasjet qe ka bere Saliu? Ne 1998 Saliu dogji kryeministrine dhe kriminelet e tij para disa muajsh godisnin deren e kryeministrise me sende te forta per ta thyer dhe nuk u ndodhi asgje. Kurse Saliu vrau me 21 Janar ne fund te protestes megjithese ata ishin paqesore dhe kryeministria kishte gardh. Ku ka idiotesi me te madhe se kaq dhe ka akoma qe jane me PD dhe Saliun ne Shqiperi. Edhe Gerdeci ishte vetem faji i tij por si gjithemone asgje nuk i ndodhi. Saliu eshte e keqja e madhe e Shqiperise. Ai dhe gjithe familja e tij nuk kane ndergjegje shqiptare por ndergjegje serbe dhe kete e ka treguar edhe mbesa e tij. Edhe te gjitha zgjedhjet dhe formimin e qeverive Rothschildet me nepermjet amerikaneve i kane vendosur ne kohen e demokracise. PS ka bashkepunuar gjithemone me PD dhe nuk kane qene fare kundershtare mes tyre. Prandaj edhe Rama beri koalicion me LSI ne 2013 megjithese ca nuk kishte thene per Meten e 21 Janarit dhe te floririt te vjedhur. Prandaj e beri hajdutin Meta qe doli hapur me ze dhe figure president pa pyetur as PS Rama. Per pallatin qe ia prishi i fali Bashes gati 17 milione euro duke mos derguar as avokat ne Strasburg Rama. Sheti e kishte te fituar ate ceshtje dhe ai pallat ishte edhe pa leje fare. Ku ka me hipokrizi se kaq? Ai pallat nuk do kushtonte as 4 milione euro nese do kishte perfunduar por ai as nuk ishte perfunduar. Kaq hapur dalin qe jane hajdute politikanet shqiptare. Edhe te gjitha krizat politike ne Shqiperi me protesta dhe cadra jane fallco ashtu si jane ne te gjithe boten fallco. Prandaj as nuk jane paditur kurre ata politikanet per krimet e tyre. Edhe vetingu eshte nje teater fallco dhe politikaneve nuk u ndodh asgje. Edhe anetarsimi ne BE eshte nje teater politik dhe nuk sjell asgje per vendet anetare. Ne BE sjellin aq shume aziatike dhe afrikane ata se kane si qellim perzierjen e rracave dhe BE eshte krijuar per te hequr pavaresine shteteve dhe perkatesine nacionale njerezve. Rothschildet jane me origjine nga Frankfurti ne Gjermani dhe me fe cifute. Kane 200 vjet qe e kane krijuar organizimin e tyre ata. Edhe shtetin e Izraelit ata e kane krijuar se e kane te tyrin. 11 shtatorin dhe te gjitha sulmet terroriste vet i kane bere. Ne 11 shtator nuk kishte as avione dhe ka filmime origjinale. Ishte rrezim me dinamit i kullave. Edhe te gjitha luftrat ata i komandojne. Edhe te gjitha bankat e botes ata i kane. Ata e komandojne parane dhe vendosin nivelin e rrogave dhe te cmimeve ne te gjitha vendet e botes. Edhe te gjitha firmat e medhaja dhe internacionale ata i kane. Eshte nje diktature e fshehte pushteti i tyre. Edhe vajtja ne hene nuk eshte fare e vertete se xhirimet jane bere ne Amerike. Eshte e pamundur qe astronautet te qendronin ne hapesire jashte tokes se rrezet gama te diellit do i vdisnim direkt. Edhe fotografite dhe xhirimet duken hapur qe jane fallco se hena nuk eshte e vogel sa nje skene xhirmi dhe jane edhe jashtezakonisht shume arsye te tjera. Ne nje film humori te 2001 me politikane amerikane ata i kane pranuar te gjitha genjeshtrat per vajtjen ne hene dhe tallen me gjithe boten qe u beson genjeshtrave te tyre.

  Edhe ngrohja globale nuk ekziston fare. Edhe rritja e nivelit te detit nuk eshte e vertete. Dioksidi i karbonit nuk eshte fare gaz sere. Jane te gjitha vetem genjeshtra te Rothschildeve per opinionin publik. Vertetohen lehtesisht te gjitha keto gjera per politiken dhe keto tema te tjera. Edhe lufta e pare boterore, lufta e dyte boterore dhe lufta e ftohte ishin teater politik i Rothschildeve. Ne te vertete vendet demokratike nuk jane aspak demokratike sepse te gjithe politikanet i komandojne ata dhe vetem sipas skenarit te tyre veprojne.

  Reply to this comment
 20. VLORA VLORA VLORA VLORA VLORA July 17, 15:03

  Po LEKÉT qé morén DEPUTETÈT ZUZARÉ dhe HAJDUTÈ té kètij PALO KOMISIONI HETIMOR KRRIMINAL , kush do ti PAGUAJ ???????????????????!???????????? KY KOMISION KRRIMINAL pèr SHKARKIMIN e KRYEHAJDUTIT President , ka 1 VIT qé èshtè ngritur , dhe janè HARXHUAR mbi 1 MILION €URO BINUSE dhe PAGA SHTESÈ pèr kèta BANDITÉ DEPUTETÈ !!!!!??????? Edvin KURVÉ Rama duhet ti PAGUAJ atyre KURVAVE DEPUTETÈ , LEKÈT nga XHEPI i tij , dhe JO nga LEKÈT e TAKSAPAGUESVE SHQIPTARÉ !!!!Edvin PUTANA duhet tè DORÉZOJÉ 1 MILION €UROT nè BUXHETIN E SHTETIT , sepse SHQIPTARÉT NUK kané BUKÈ pèr VAKTET e ditès , kurse ky FUNDÈRRINÉ edhe i FYEN SHQIPTARÈT me kèto PALO KOMISIONE KRRIMINALE , nga ku i béjné LEKÈT E SHQIPTARÉVE RRUSH E KUMBULLA !!!!! 30 VJET KURVÈRI POLITIKÉ me DOBIÇA me KOLLARE , qé NUK kanè mbaruar NJÉ PUNÈ té vetme , por vetém kané VJEDHUR , GRABITUR dhe PLAÇKITUR SHQIPTARÉT E VARFÉR !!!! MALLKUAR MALLKUAR MALLKUAR MALLKUA MALLKUAR QOFSHI MOTÈRQIRAT dhe PIDHMOTRAT e PD , PS , LSI , PDIU , PDBNJ , PAA , PR , PAD , LZHK !!! VAFSHI né DJALL dhe nè FERR bashkè me SOJ dhe SOROLLOPIN tuaj tè NDYRÈ dhe té SHTHURUR !!! ⚖⚖⚖⚖⚖⚖

  Reply to this comment
  • Berati July 17, 16:54

   O vlora po qetesohu mor djale se na more mendjen. Po ti pardje i beje thirje kumanarit me dore te hekurt, bjeri . Dhe sot e shan top me top.. Spo di as ai cte beje.

   Reply to this comment
   • Nazmi July 17, 17:32

    SHURRAQ me Emrin Berati , por qè je ÇEÇEN dhe GAXHGAUN i Félliqur , qé JU LÉPIN BYTHÉN ME MUT KRIMINELÉVE tè PD KRIMIT pèr té tè bèrè DOGANIER , dhe me BYHTLÉPIRJEN PROFESIONISTE ti do marèsh NJÉ Puné si HAJDUT tek DOGANAT dhe mabasi té Punèsohesh edhe GRUAN do ta ndash me Lulin dhe disa KRIMINELÈ tè tjerè né SHQUP !!! BÉJ Komentet e tua dhe MOS KOMENTO té tjerèt ÇEÇEN BYTHQIR , qé ngele gjithè JETÉN duke LÉPIRÈ KOQET e PISTA tè HAJDUTÉVE té SHQUP !!

    Reply to this comment
   • Pirati July 17, 17:55

    Bearti eshte ji roptitute fshati ,
    qe tutoret e solleen nee qytete
    njelloj si presidenti muta

    raca e mutit qe ndyn shqiperine

    Reply to this comment
    • Berati July 17, 20:17

     O te zinjte ju mbush goja me gjenitale ,fekale dhe shkume. Pini edhe ndonje gote raki se vetem me meze bajatoseni.

     Reply to this comment
 21. RROFTË HASHIM THAÇI ♥️ July 17, 15:16

  Ktheni URGJENTISHT 1 MILION €URO apo pak mè shumè , qè janè PAGUAR nga LEKÈT e TAKSAPAGUESVE SHQIPTARÈ tek ky KOMISION KRIMINAL dhe MAFIOZ !!! DEPUTETÈT e kètij Komisioni KRIMINAL dhe BANDITESK , ti PAGUAJ VESHGJATI dhe PALLAVESHI ARROGANT i SURRELIT nga XHEPI i tij !!! MOTRÉN dhe ROBTÈ atyre qè NUK kthejnè LEKÈT KOKÈRR mè KOKÈRR , tek BUXHETI i SHTETIT !!! JU VDEKSHIN tè gjithè dhe SHOFTÈ RRACA juaj e SHTHURUR bashkè me SOJ e SOROLLOP , nè qoftèse LEKÈT e KOMISIONIT HETIMOR KRIMINAL , NUK kthehen tek BUXHETI i SHTETIT !!! 1 VIT e GJYSÉM KOMISION HETIMOR pèr A S G J È !!! Vetém RRJEPIN SHQIPTARÈT E VARFÈR !!⚖⚖⚖⚖⚖VDEKJE PIDH MOTRAVE tè Politikès KRIMINALE 30 VJEÇARE , e mbushur me HAJDUTÈ dhe DOBIÇA PIDHMOTRA me Kollare

  Reply to this comment
 22. ILYER MUTI DO TE SHKERDHEJME CTE PERMBAN VRIMA E MIUT July 17, 15:17

  KM RAMA FIRMOSI TRADHETINE VS SHQIPTAREVE

  A THU KA BO NOJ MARREVESHJE ME U MARTU ME

  GRU E PRESIDENT MUTIT ?

  LINDI MER DJALLIN E VERTETE DHE DEKLARONI

  SEKTIN TUJ HAPUR SHQIPTAREVE

  Reply to this comment
 23. demo July 17, 15:32

  Tani Rama do ta haje vete.
  Ilir Meta me Bashen nuk kane per ta falur.

  Reply to this comment
 24. Adih July 17, 15:40

  E kuptueshme ,PS nuk do vepronte mbi Ilir Meten .Dihesh ,Edi Rama vuri bythet ne karigen e kryeministrit ,nga vidio me ze e me figure e Ilir Metes .Rama i vrau per se dyti 4 te mjeret qe u sharuan me duar ne xhepa ne 21 Janar .(Tme falin familjaret e viktimave ) Ja dine vjedhjet njeri tjetrit ,Prandaj ka paqe nen ulinj .Por me ben pershtypje se te gjithe deputetet e PS , i terheq prej hunde Edi Rama ,i ben zbor e rreshtore sa here ti teket magjja ,bile edhe ne gjume .Shkoni e i votoni o popull dele qorre ,qe jeni qorra te majte ,ju shpelafte mortja .Shpresa e vetme eshte SPAK dhe BKH ,po ashtu edhe opozita e sotme ne parlament per ne shqiptaret ,qe po luftojne per listat e hapura ,ku keta katovicaret spo i ze gjumi ,ja u prishen terezine .E thyen kampin diktatorial te ketij sistemi 30 vjecar neokomunist ,Vjedhje dhe korrupsion ,te njejte ne programet e tyre ,pa pike ndryshimime njera tjetren , por shume te ” zgjuar ” “sharje ” me liber shtepie per ne delet qorre ne parlamentin e dhjere shqiptar dhe me ne fund rrotacion .Prandaj shkoni o dele qorre i votoni ,me dajre e me loder .Popull i trashe ,fus dhe vehten time .

  PS:::::I lutem Edi Rames ,tja beje legalizimin e viles Ilir Metes me Lamen ne Gjirin e Lalzit ,dhe mos haroje ne Jale kompleksin ku shkojne dhe joshen te rinjte per LSI dhe pa haruar tre hotelet ne rrjeshtin e pare tek mali i robit qe i ka bere nen emrin e djalit tezez se tij ,me emrin vafa .I ka te gjitha keto troje te vjedhura ne perlen e bregdetit , ose me tapi nga i jati nga malesite e cepanit te Skraparit .???
  Jepi gaz o Rame legalizoja trojet e vjedhura ,shpejto jepi gaz ??

  Reply to this comment
 25. USA July 17, 16:22

  Lengaraqet e PS qe i drejton i droguari Ed.
  Perfundimi si gjithnje dihej njesoj si ne fimat wester me nje fund te lumtur, “Happy and”.
  Poshtersite nuk kane fund, mafia ne pushtet.

  Reply to this comment
  • ? July 17, 18:20

   O USA, shkruaj re shqip se anglishtes i hake mutin, e para nuk i thone filma wester, por filma western dhe e dyta nuk shkruhet “Happy and”, por “Happy end”. Eh, c;na myten Pisistat, Maloket dhe keta koqet e amerikanizuar.

   Reply to this comment
 26. Aliu nga Selenic July 17, 16:47

  JEPI LIKE SA TE MUNDESH.

  SA TE KESH BASHKIM FINEN MOS U NDALO.

  E degjova sote Bashkim Finin ne TV i cili mori ne mbrojtje Ilir Meten . Ai hodhi poshte kategorikishte akuzat e PS-se per ta shkarkuar Ilir Meten.
  Per qudi mu kujtua ajo ze viti 1997 kure Berisha e rrenoi shtetin, kure Berisha vrau ne kete situar 3000 mveta , kure sapo behej katrahura per vellavrasje e ne keto kushte Berisha njelloi si Ahmet Zogu u be gati te nisej per strahim Politik.
  Pore ja qe edhe ne Ate kohe ky fare Deputeti qe emrin e ka Bashkim Fino e kthej ne rruge .
  -Pra per Bashkimin nuk pati fare merak per 3000 veta te vrare.
  -Per Bashkimin nuk pati fare mereak per rrenimine shtetit.
  Per Bashkimin nuk pati fare merak perse dy avjon do te bombardojshin Jugun e shqiperise,
  -Per Bashkimin nuk pati fare merak qe u shkatrrua nje ushtri e tera,
  E ja pra i Madh Bashkim Fino ju gjend Berishen ne diten e tije me te zeze dhe zullumet e Berishes shkuan si nje flusk sapuni.
  Berisha Vegjetoi persaeri ne poste te larta e perqudi ase Bashkim Ase Saliu dhe Ase ,Ase nuk u merakosen per shqiperin e gjore dhe ase per popullin e gjore.
  Si dy pik uje qe ngjasoj edhe sote Bashkomi e mori ne mbrojtje Liken e Floririt madje e mbrojti edhe per se mbi liken rendoj disa shkelje ligjore.
  -Anullimi i zgjedhjeve te 20 Qershorit e quan vendin ne katastrfe .
  -Meta nuk e njifte 20 Qershorin
  -Opozite desh e dogji vendin dhe kerkonte te pengonte votuesit me 20 Qersho te votonin
  – Gati filloi lufta pore fale SHBA-se dhe u terhoqen. Ku deklarat e SHBA-se ishte se ne se pengohen zgjedhjet do t`ju konsideroj si organizate terroriste.
  -Ne keto kushte . U tehoqen nga Parlamenti duke dorzuar mandatet.
  Faktori nderkombetar udhezoi qe parlamenti te zevebsohet me kandidaturat zevensues dhe keshtu u Be
  Likja akoma nuk i njefe keta deputet dhe e quan parlamentin te paligjeshem.
  Bashkim e mori perseri he mbrojtje madje njelloi si sali Berishen.
  Ne keto kushte Edi Rama ku eshte?Edi Rama perse eshte.? Parlamenti shqiptare perse eshte. ?
  SPAKU KU eshte.
  Gjykatat kushtetuese Ku eshte e ja pra se c`fare loje e piste behet.
  Te na rroj Reforma.
  FINO dhe LIKJA nuk pyesin ase per Zotin e jo me per REFORME.!
  Jepni ju qe jeni ne krye te vendit.
  Vidhni sa te mundeni.
  Vrani Sa te mundeni.
  Beni C`fare te doni se sa te jet gjalle Bashkim fina,ferr ne kemeb nuk do t`ju hyje.!

  Reply to this comment
 27. info analitike July 17, 17:25

  O shoke kue keni ate Tao kokecepeshin mo? Pse nuk del me duke bertitur mediave kunder Likes? Kjo puna e Likes u be me keq se ceshtja e Nako Spirus. Tani ta marrim vesh Liken e keni shpallur armik apo mik?

  Reply to this comment
 28. Pèr SHURRAQIN dhe DOBIÇIN me Emrin Berati , por qè nè té Vèrtetè èshtè ÇEÇEN ! July 17, 17:34

  SHURRAQ me Emrin Berati , por qè je ÇEÇEN dhe GAXHGAUN i Félliqur , qé JU LÉPIN BYTHÉN ME MUT KRIMINELÉVE tè PD KRIMIT pèr té tè bèrè DOGANIER , dhe me BYHTLÉPIRJEN PROFESIONISTE ti do marèsh NJÉ Puné si HAJDUT tek DOGANAT dhe mabasi té Punèsohesh edhe GRUAN do ta ndash me Lulin dhe disa KRIMINELÈ tè tjerè né SHQUP !!! BÉJ Komentet e tua dhe MOS KOMENTO té tjerèt ÇEÇEN BYTHQIR , qé ngele gjithè JETÉN duke LÉPIRÈ KOQET e PISTA tè HAJDUTÉVE té SHQUP !!

  Reply to this comment
 29. Zigur Qarri July 17, 17:43

  Kete e tha Venecia e jo Rama.

  Reply to this comment
 30. Gzim Kulufi July 17, 17:57

  Seriali i ri televiziv: dashuri me urrejtje ne kryesi! Luajne dy aktoret e njohur te skenes shqiptare, Edion Ramoi dhe Iliro Matoi. Mbani shamine e loteve me vete kur te shikoni kete serial!

  Reply to this comment
 31. tomorraku July 17, 17:58

  “Verejtje,me shenim ne karten e regjistrimit”;si dikur ,kjo ishte nji mas qe PPSH merte per anetaret e saj qe kryenin ose benin ndonji gabim!Presidenti i zgjedhur nga “Partia”ka gabuar dhe ky “komisioni hetimor”,i ngritur me buj te madhe,ja ‘terhoqiveshin’ presidentit dhe keshtu e kreu ‘detyren’ e ngarkuar! dhe tashti mund te marri edhe ”pushim ”ose ndoshta edhe shperblim per kete; perse Jo?!

  Reply to this comment
 32. Adih July 17, 19:09

  Aliu nga Selenic @………….

  Lere rehat Finon se po e ze lemza te shkretin .Ngjarje e vertete e kam perjetuar une personalisht .Mban mend kur Bashkim Fino u be 6 muaj kryeminister dhe Saliu ishte president ne ate kohe qe u quajt ,qeveria e stabilitetit .Vinte Fino per dite tek shtepia e Nanos ,i qurravitej shefit Nano ,ja bera rrup sup Saliut sot e tj e tj .Une i degjoja .E merziti per dite Nanon ky jevgu i gjirokastres .Nje dite nga merzia Nano i dha urdher kur te vije Fino ,i thoni se Shefi eshte ne dush .Mbushjani barkun me caj tha Nano .Fino ,mbasi piu 9 gota caj po i cahesh zorra dhe vendosi te ikte , dhe me ne fund e kuptoi lojen e tos Nanos .Ne ate kohe ,Nano doli gjoja nga dushi ,qe sishte ne dush dhe po ja numuronte gotat e cait i tha .O bashkim Fino na cave bythen ,na besdise ,si more idiot ,nuk e ke kuptuar ti akoma qe ne te PS jemi bythe e breke me Saliun ,se ne nuk jemi kundershtare me Berishen ,por e do puna .Qe ate dite e la rehat Fino fatos Nanon .Nuk eshte barcalete .Prandaj Fino mori mesim dikur nga Nano dhe e di shume mire kete loje te katovices ,prandaj po e lavderon sot Like Meten ??..I kane ardhur ment me ne fund Finos ,o Ali nga Selenic .

  Reply to this comment
 33. Aliu nga Selenic July 18, 01:19

  Po mjer populli qe cjerret cdo dite tek Bashkim duke kerkuar drejtesi dhe ata vazhdojn lojen e tyre dhe loja me e madhe po behet me drejtesin.
  Kure reforma ne drejtesi u be ne Singapore 145 veta brenda dite jan bugosure si ish kryeministra ish ministra ish presiden e kuadro te tjera te larte.
  Ndersa te nve 7 vjet u luftua per drejtesi dhe sote e gjith kjo shumzohet me zero.
  Shkure shqiperia nuk behet me .
  Ne mbajtem shum shpres tek Edi Rama pore pas shtatvjet lufte e perpjekje sote me duket qe u varros gjithcfare ishte nisur per ta bere shqiperin.!

  Reply to this comment
 34. S- New York July 18, 02:34

  Te dashur komentues!Ne pergjithesi te gjithe jeni te nje mendimi.Nuk ja vlejne me komentet,por shprehuni c’far do behet.Mendoj mos votoni me per keto bandit ne pushtet.Perfundimisht e ndane torten e madhe ne ne mes RAMES,ILIR FLORIRIT,BERISHES E LULIT. EDHE AMNISTINE DO TA BEJN.Populli ndoc rrokun thojn shkodranet.

  Reply to this comment
  • Lili July 18, 13:17

   S new york,
   Jo se mos pjesmarrja ne botime eshte garanci qe keta te votohet prape si ne zgedhjet e fundit ! Duhet nje levizje gjithepopullore Si bashkim kunder te keqes e te jete anti aleances Pspdlsi qe po sundon per mbrapshti tash e 30 vite!! Te gjithe bashke i mundim , se jane ma pak se sa kujtojne e ne jemi ma shume , po te votojme te gjithe e mos te percahemi ne 100 parti!

   Reply to this comment
 35. Suka July 18, 02:45

  Perfundimisht parcelat u ndane me mesRAMES,ILIR FLORIRITBERISHES DHE BADHES.Amnistija u be.
  C’far bejn org.jo qeveritare ne menyr te vecant SINDIKATAT E PAVARURA.Si nuk u ndjen nje here.Jazek ju qoft,populli u kthy ne SKLLEVER.

  Reply to this comment
 36. edi July 18, 08:11

  Uji nga burimi vjen” i kulluar ” por turbullohet rruges..Fajin e ka Saliu.Ka pak faj edhe Meta,pak ama por jo Rama,mos i bini kot ne qafe.

  Reply to this comment
 37. Lili July 18, 13:10

  Kush mbeti me gjishta ne goje: idiotet militante qe cdo here qe Njishi therret cohen ne kemb e turperojne vetin e fisin e tyre! U argetuan me ju keta, tash ndajne torten , ju gjishtat ne b…
  Mire va bajne mbasi nuk dini me fiqiruar per veti po beheni argat, bile pa pare hiç!

  Reply to this comment
 38. alphade July 18, 13:42

  Lili, si thua Ti ,te sjellim ne pushtet demonin e Vicidolit ?!
  Shqiptaret fakire nuk dine nga t’ja mbajne, I ka zene nje
  hall I madh,si I thone fjales: I ka zene rrota bishtin ! Eshte
  kjo aresyeja qe KM aktual tall prapanicen me socialistet
  idealiste !
  Dhimbje e madhe o shqiptare …..! Bojkoti total I socialis-
  teve nga Jugu ne Veri eshte rruga e vetme qe na ka mbe-
  tur ! Jemi te tradhetar tmerresisht nga nje KM qe s’ka as
  nje ideal,as din,as imane ! Eshte nje njeri qe kerkon votat
  e she majtes per te flirtuar me ekstremin e djathte., ….
  Turpi botes…….! Ne djall vafsh edhe Ti more KM …….!!!

  Reply to this comment
  • Lili July 18, 20:21

   Alphade, demoni i Vucidollit eshte bashke me ta sikur basha eshte bashke me ta! Po te them as ata te PDse as ata te PSse as ata te LSIse! Nuk kane as ideal as nje fije turpi keta e vetem nje qillim te pasurohen ne kurriz te shqiptareve! Pra shqipet duhet te bejneme keta nje revolucion , se ka ardhur puna ose keta ose ne! E per keta as 100 pushtetare, nuk kemi pse te vdesim! Le te vdesin keta ma mire se populli i jone! Pra dillni te gjithe ne votime po kundra tyre ! Kundra gjithe atyre qe ishin ne pushtet deri sot gjate ketyre 30 vite: treguan cka jane mos i votoni me asnje!
   Ka plot qytetare, pra formoni nje levizje qytetare ku rryma politike nuk eshte mbi planprogramet per te miren e Shqiperise! Hartoni nje program qeverisje ku pronaret e 300 pallateve qe nuk paguajne gje shtetit e na marrin frymen e hapsiren te paguajne taxa per shtepijat e dyte edhe plus! Program per mbrojtjen e bregdetit, mbrojtjen e lumenjeve qe jane jetike per njerezet neper fshatrat tona, e qe po thahen per interesat e vetem nje grusht njerezesh!
   Ktheni pushtetin qytetareve , jo oligarkeve! Merrni fatin tuaj ne duarte tuaja e mos i lini me ju shkateruar edhe ma keq!
   Bashke te gjithe kunder bandes grabitcare PSPDLsi
   Nuk jemi te varfur se ska pasuri shqiperia po jemi te varfur se nje grusht i vogel po grabit gjithcka e po i vjedh shqiptaret!
   Hajde sa te mbyllen kufite me boten se s’kane ku me ia mbjat atehere !

   Reply to this comment
 39. islam kacidhja July 18, 14:20

  Rama te pranoje publikisht:1- se Meta ka patur te drejte per 30 qershorin.2 Meta ka patur te drejte qe eshte bashkepunues me opoziten.3. Se Meta disponon kaseta kompromentuese per te. 4.te deklaroje se kur do t’ia ktheje popullit parate e harxhuar nga ky komision.

  Reply to this comment
 40. lam kapshtica July 18, 14:26

  Nuk e dime ku shkoi ajo burreria e Taulant koqes se presidenti i kishte ditet e numeruara. Po ku kane turp keta mor aman,poe sa me shpejt t’i shporrim tutje se kane qelbur Shqiperine…….

  Reply to this comment
 41. Adih July 18, 14:54

  albhate @…………………………………………………..

  Keni te drejte ne pergjithesi ,por beni gabim kur thoni se Rama eshte i majte dhe permend ekstremizmin e djathte te PD .
  Jane muti i PPSH ,te ndare ne tre pjese .Mos na bej budallenj ,se sma ha mendja vete ti te mos e kuptosh .

  Megjithate nderime dhe mbazdite te kendeshme .

  Reply to this comment
 42. KOKEPALARI July 18, 16:06

  Sa shpejt qe e fusin bishtin ne shale keta trimat e RILINDJES !!!
  Vetem turp nuk kane keta, po nuk kane hiç fare !!

  Reply to this comment
 43. dhembeli July 18, 20:00

  A ju kujtohet….?
  Shkoi shkesi per te gjetur nje nuse ne fshatin tjeter per nje djale beqar, …se po i ikte mosha, dhe pasi brodhi atyre aneve, i treguan nje “vajze”,qe per koke te vajzes, e mburri jo vetem mehalla por edhe kryeplaku i fshatit;- si kjo vajze s’keni per te gjetur ne gjithe nahijen tone, kjo ben per nuse sepse di te nuseroje.
  Dhe si ajo pune ,… martuan me djalin beqar , por pas ca kohesh dolen ca te nemura fjale , se gjoja kjo cupe na paska qene e martuar disa here…!
  Dikush, qe kishte qene i vemendshem, kishte dyshuar pak nga fjalet e kryeplakut te fshatit te nuses ,qe kish thene se” nusja di te nuseroje”.
  Gjithsesi dhenderri me njerzit e tij donin ta ndanin,por kryetari dhe keshilli i fshatit vendosi, sigurisht per te shuar sherret dhe per te mos prishur miqesite, te krijonin nje komisjon hetimi ne perberje edhe gjinekollog nga me te zote e asaj ane. Per te mos e zgjatur…pas ca kohesh” komisjoni i hetimit-verifikimit”,pasi mori edhe mendime nga nje nahije mw te degjuar per kwsi ceshtjesh, verifikoje vete ne menyre te “pamvarur objektin “e hetimit dhe konkludoi :
  Vajza ka qene e ndershme ,pamvaresisht se ka qene nja ca here e martuar dhe pak me barre, por faktet tregojne se ka qene e virgjer …..Dhe keshtu eshte dhe kjo historija e komisjonit hetimor per shkeljet e znj. Mete.

  Reply to this comment
 44. Lili July 18, 20:23

  Adih , best comment, jane jashtqitja e PPShse!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim