PS: Mbarëvajtja e procesit zgjedhor, më i rëndësishëm se rezultati

June 21, 2015 12:42

PS: Mbarëvajtja e procesit zgjedhor, më i rëndësishëm se rezultati

Partia Socialiste pasi ka falenderuar strukturat e shtetit për sigurimin e mbarëvajtjes së procesit zgjedhor, i kërkoi komisionerëve që të zgjidhin problematikat e vogla që kanë lindur në qendra të caktuara të votimit.

“Mbarëvajtja e procesit ka më tepër rëndësi sesa rezultati”, thotë deputetja Xhaçka në emër të PS.

Në fund, PS-ja i bëri thirrje qytetarëve të ushtrojnë të drejtën e votës: “I bëjmë thirrje të gjithë atyre që nuk kanë votuar, të kryejnë detyrën e tyre. Vota është përgjegjësi e madhe e çdo qytetari”.

June 21, 2015 12:42
Komento

27 Komente

 1. procesi June 21, 12:49

  zhvillimi normal i procesit zgjedhor eshte shume here me i rendesishem sa vete rezultati dhe per kete arsye qeveria shqiptare ka vendosur standarta te larte per kete zgejdhje. pe rfat te keq opozita shqiptare eshte munduar te minoj here pas here keto zgjedhje, dicka qe mund te jete e sukseshme pasi te gjithe shqiptaret jane ne vigjilence!!

  Reply to this comment
  • ortjoni June 21, 13:10

   shqupi na ofroi fjale dhe an ofroi krimet e xhelal mziut,per te qeverisur.alternatvia me e mire eshte ashe per te ndryshuar qytete tona dhe per ti dhene nje ftyre dhe nje fryme qeverisje te re qyteteve tona.qytete per qytetaret dhe jo per partite.pune dhe vizioni i ndryshimit dhe i qeverisjes.modeli i ashe eshte puna dhe fokusi per qytetaret madj3e na ka ofruar dhe oplane urbanistike.gje qe shqupi nuk e ka ber duke na ofrouar vetem fjale.

   Reply to this comment
   • liza June 21, 13:27

    vota eshte nje fuqi qe ne kemi ne dore edhe duhet ta perdorim eshte e vetmja gje qe na ben me te rendesishme se cdo kush qe eshte mbi ne. prandaj sot duhet te shkojme te gjithe te votojme per te ardhmen tone neser qe tee shkojme ne drejtimin e duhur!

    Reply to this comment
  • nostradamusi June 21, 13:15

   populli duket shume i bindur qe ashe na ka dhene alternativen me te mire dhe mundesine sesi qytete te zhvillohen me shume dhe me mire me punen e ashe.vota e popullit ,vota plebishitare e sovranit do hskoje per drejtimin eduhur sepse vetem ps mund ta beje kete vend .kete e ka treguar dhe menyra sesi ps ka qeverisur duke e lene gjithmone qeverisjen dhe duke i lene qeverise pasardhse fatura te medha borxhi per te paguar.sepse shqupi nuk ka asnje alternative per te na qeverisur.

   Reply to this comment
  • gogo June 21, 13:18

   xhelali eshte modeli is hqupit,pra krimineli me makaber i urbanizimit.gjithe shqiperia sot voton shembullin e qyteteve te qeverisura nga e majta dhe menyra sesi e majta punon ka shume shembull brenda nga ku te marrin mesim dhe demokratet,te cilet kane model xhelalin.modeli i ashe eshte cdo qytet i qeverisur nga ata ku dhe pse me kundershtimin nga qeveria qendrore ato prape kane punuar me vullnet per ne per te miren tone.

   Reply to this comment
  • piku June 21, 13:21

   shqupi do te vere zedhenesa te tij aty dhe jo kryetare qe te punojne do kryetare te cilet te japin deklaratat e shqupit cdo ore per te thene qe na ka bllokuar ram-meta.politika dhe alternativa e ashe eshte promovimi dhe qellimi per qytetare te mireqerne dhe per te miren e qytetarve.jo shqupi qe merret kot me kot dhe qe i cojne sms rames se dua te takoj por jo ne kryeministri se me shofin.si do punojne keta per popullin kur keta nuk bashkepunojne?keta nuk bahskepunojne vete dhe pastaqj thote ram-meta i ka bllokuar.

   Reply to this comment
  • mario June 21, 13:25

   eshte e rendesishme te votohet sepse vota e tyre do ta coj shqiperne ne drejtimin e duhur. duhet te shkojne te votojne per ato qe i vine ne ndihme qytetarve shqipptare duke i sjell atyre perfitime per veten edhe qytetet e tyre! edhe jo per mashtruesat edhe oratoret elektoral!

   Reply to this comment
  • nevila June 21, 15:44

   ka shume te drejte dhe ne fakt keto kane qene zgjedhje paqesore dhe me standarte europiane.bravo kryeministrit rama,policise se shtetit edhe komisionereve. eshte nje proces i cili ka qene me se i mire.

   Reply to this comment
  • anila June 21, 15:48

   duhen duartrokitur keto zgjedhje pasi kane qene me te mirat e mundshme ne keto 25 vjet demokraci.duhen duartrokitur keta te ps-se qe dhane keto mesazhe sot dhe nuk bene politike

   Reply to this comment
  • geralda June 21, 15:50

   nje proces demokratik europian ishte ky i 21 qershorit. bravo pozites te cilet treguan se dine te bejne shtet gjate 18 muajve qeverisje dhe dine te bejne zgjedhje ne keto zgjedhje vendore.

   Reply to this comment
  • jetmira June 21, 15:52

   zonja xhacka jeni per tu pergezuar per keto fjale qe keni thene. do ishte e udhes qe keshtu te mendonte edhe pd-ja ,por sic mund ta kuptojme qe ata nuk jane per shtetin ligjor,por per nje lloj pushteti tjeter i cili merret me dhune

   Reply to this comment
  • megi June 21, 15:54

   procesi me i lire ne 25 vite demokraci. urime partise socialiste ne pushtet e cila diti si te organizonte zgjedhje te lira demokratike. urime edhe policise se shtetit te cilet kane qene ne cdo zone per te vendour rendin.

   Reply to this comment
  • finishi June 21, 16:53

   deri me tani i gjithe preocesi i drejtuar nga qeveria ka qene nje proces i mirefillte per nje demokraci funksionale pavaresisht cdo perpjekje te bere nga opozita shqiptare per te bere kete proces sa me pis. tani qo po afron fund ato aq skan votuar akoma duhet te votoij numrin 23!!

   Reply to this comment
 2. Perla June 21, 12:51

  Ashtu sic tha z.Rama nese nuk votoni nuk keni te drejte te ankoheni! Eshte detyra jone te shkojme te themi fjalen tone me ane te votes dhe te ankohemi per cdo parregullsi

  Reply to this comment
 3. rezultati June 21, 12:51

  nga fillimi i procesit zgjedhor aleanca per shqiperine evropiane ne bashkepunim me komunitetin nderkombetar kanne ndermarr te gjitha masat per zhvillimin e zgjedhjeve me te mira qe ky vend ka pare deri me tani. ne fakt dicka e till u arit edhe pse ne shume rast partia demokratike sajoj lloj lloj trilimesh!!!

  Reply to this comment
 4. besnik June 21, 12:52

  Te gjithe duhet te dalin dhe te votojne sepse sot eshte shume e rendesishme vota juaj. Asnje njeri nuk duhet te mbetet pa votuar. Merrni te gjithe afermit dhe cdo shok dhe mik e shkoni te votoni.

  Reply to this comment
  • olsi June 21, 12:55

   Keto zgjedhje jane shume te rendesishme sepse jane zgjedhjet e para me reformen e re territoriale. Bashkite e reja qe do te dalin nga ky proces zgjedhor jane bashki shume te rendesishme. Kandidatet qe do te dalin fitues do te kene nje pergjegjesi te madh prandaj duhet te dalim te gjithe dhe te votojme sepse sot vota jone vlen shume.

   Reply to this comment
   • klosi June 21, 12:57

    TE GJITHE ATA QE BLLOKOJNE PROCESIN ZGJEDHOR DUHET TE MBAJNE PERGJEGJESI PER KETE BLLOKIM. NJEREZIT DUHET TE VOTOJNE DHE KJO ESHTE NJE E DREJTE QE NUK MUND TJUA HEQIN KETA NJEREZ QE KERKOJNE TE BLLOKOJNE VULLNETIN E POPULLIT PER TE VOTUAR.

    Reply to this comment
    • BALA June 21, 12:59

     Sot kemi shansin qe te flasim ne populli. Sot politika hesht dhe ne flasim. nje here ne kater vjet ne kemi te drejten per te shprehur vullnetin tone. Prandaj vota jone sot vlen shume.

     Dil dhe voto mos rri ne shpi.

     Reply to this comment
 5. mili June 21, 12:56

  Sot Shqiperia vendos, se kush do te jete administrator i qytetit te tyre! Nuk duhet lene kjo mundesi te ike! Duhet te votojme te gjithe !

  Reply to this comment
 6. fundi June 21, 12:58

  fundi i ketij procesi zgjedhor do vertetoj ate qe partia socialiste ka permendur qysh ne fillim!! qe procesi shembullor i zhvillimit te zgjedhjeve eshte me i rendesishem per qeverine sesa rezultati i zgjedhjeve qe ne fund te fund sic te gjithe dine do jete nje fitore a padiskutueshme te kandidateve te aleances per shqiperin evropaine!!

  Reply to this comment
 7. demokriti June 21, 13:01

  le te vfotojme per te majten dhe le ti japim mundesin qe te punojne per te .sepse kandidatet e partise demokratike punojne per xhepatr e kuneterve te tyre dhe jo per popullin punojne per xhepat e tyre dhe jon per popukllin.punojne per kuneterit por ka dhe raste si luli ku punonte part-time ne tiron sepse ishte i punesuiar dhe ne hollande ne nuk e duan kete politik ne duam ashe qe na perfaqeson.

  Reply to this comment
 8. Glenda June 21, 13:01

  Vota eshte e drejte dhe detyre per te thene fjalen tone! Me ne fund erdhi dita qe te mos kemi me frike te votojme dhe te jemi te qete e larg presioneve.

  Reply to this comment
 9. toni June 21, 13:02

  vota eshte mjeti i vetem per te ndare punen nga llafet. per te ndare zbatimin e ligjit nga balta. qytetaret te dalin dhe te votojne ASHE ne menyre qe cdo qytet te eci ne drejtimin e duhur. qytetaret ta kuptojne mire qe vota i ndan gjerat dhe sot perseri i duhet kujtuar njerzve se pd nuk eshte engjell por partia qe rrenoi 8 vjet shqiptaret.

  Reply to this comment
  • redi June 21, 13:11

   qytetaret te dalin dhe te denojne sic ben 2 vjet me pare partine demokratike. te dalin njerzit dhe te tregojne se gjerat nuk jan harruar sikurse nuk eshte me e pranueshme modeli 4 vjecar i gjumit te bashes. qytetaret te dalin sepse cdo vote ka rendesi. cdo vote te ben aksioner te demokracise

   Reply to this comment
 10. dionisi June 21, 13:03

  shqupi po deshton.sot ne kemi fuqin per te zhdukur l;ulin dhe per ti dhen goditje talljeve te tij dhe per ti dhene fund krimit te tij.per ti dhene fudn talljeve te qytetarve nga ana e tij qe ka premtuar rritje rroge dhe rritje pensioni.qe verisaj e sahe eshte qeverisje ioptimiste dhe eshte e vetmja alternative qe popunon per qytetaret dhe nuk punon per partine.

  Reply to this comment
 11. homeri June 21, 13:06

  votojme 23 per ndryshimin e tiranes.ashe na e ofroi alternativen.jkopshtet cerdhet si dhe urbanistik europiane.ashe na e dha altern ativen qe ata do punojene per ne dhe jo per partine.sepse keta te ashe kane vizion dhe kane frymemarrje per te punuar per qytetaret dhe jo per kuneterit e tyre.kurse alternativa e shqupit eshte krimi dhe ulja e dritave pra shqupi na dha alternatvien e talljes gjate gjithe fushates.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim