PS zhvillon analizën në degën e Shkodrës për humbjen e 21 Qershorit, debate dhe akuza personale

July 25, 2015 17:36

PS zhvillon analizën në degën e Shkodrës për humbjen e 21 Qershorit, debate dhe akuza personale

Mbledhja e parë e socialistëve shkodranë pas humbjes së zgjedhjeve të 21 qershorit, është shoqëruar me debate dhe akuza personale.

Analiza ka filluar 1 muaj pasi të majtët humbën garën për Bashkinë më të madhe në veri të vendit, por edhe përfunduan forcë e tretë në Shkoder, e dytë në Malësi të Madhe, e pestë në Fushë Arrëz dhe e gjashtë në Pukë.

Kritika ka patur edhe për përzgjedhjen e grupeve të punës për fushatën, emrat që u bënë pjesë e listës për këshillin bashkiak, distancimin e shumë socialistëve nga strukturat drejtuese, por mbi të gjitha për çeshtjen e punësimit që ka qënë edhe pika më e kritikuar e 2 viteve qeverisje.

Deputetët Kopliku dhe Hafizi si dhe kandidatja Keti Bazhdari që humbi humbi garën për Bashkinë, mohuan zërat se përçarja e koalicionit solli humbjen, raporton Ora News.

“Sa kohë që analiza mbetet në konturet subjektive është e pamundur që të flitet për rezultate konkrete qoftë brenda PS ashtu dhe nga marrëdhënia me koalicionin do realizohet kur të bëhet një analizë më e gjerë, konkrete dhe me shifra”, shprehet Bazhdari.

Strukturat e PS po përgatisin një material të detajuar analize për zgjedhjet e 21 qershorit.
Ky informacion, sëbashku me evidentimin e personave jo aktivë, apo problemeve të tjera, do të dorëzohen në selinë qendrore të PS-së.

July 25, 2015 17:36
Komento

19 Komente

 1. Barist ne Vicitol July 25, 17:55

  Edi Rama kandidaten per Shkodren e vendisi sipas kaplloqes se tij, nuk mori parasysh asnje propozim nga PS e Shkodres dhe asn ga deputetet e saj, te cilit ja shprehen hapur se me Ketin PS ishte e humbur. Analiza e humbjes dhe dalja e PS ne vendin e trete ne Shkoder duhet te filloi me piktorin bojaxhi, fodullin, pordhacin dhe me te paqendeueshmin, menderisht , Edvin Kristaq Rama.

  Reply to this comment
  • Arben July 25, 19:41

   E VENDOSI ATE QE DONTE ILIR MUTI.

   NJEREZIT VOTUAN KUNDER ILIR METES DHE LSI.

   VETEM KJO NUK U ANALIZUA NE KETE PSEUDOANALIZE.

   Reply to this comment
  • shkodrani prej puket July 26, 01:08

   jo moj e dashur Keti ka fituar me shume se ju gjithe bashke, por sikur te mos ishit ju vemjet duke vegjetuar aty dhe duke ju neveritur Shkodra, edhe mund te kishte fituar

   Reply to this comment
  • gjirokastriti July 26, 11:10

   keti bazhdari kandidatura ma e mire e gjithe kohrave. veshtire te perseritet formati i saj me. po ce do me partine socialiste ne shkoder je i humbur gjithmone e pikerisht se duke qene plehra si puna jote barist nga vicidoli qe keni qendruar afer partise jo per ndonje ideal por per t’i thithur at pak nektare qe ka patur socialistja ne shkoder. Bazhdari eshte prerje tjeter dhe s’keni si ta doni ju raca e hajduteve te xhepave te qytetareve. Ajo s’ka nevoje per partine per te mbijetuar, por partia do kete nevoje gjithmone per njerez si ajo per te mbijetuar nga ju vemjet qe i thithni edhe at pike gjak

   Reply to this comment
  • gjirokastriti. July 26, 11:13

   keti bazhdari kandidatura ma e mire e gjithe kohrave. veshtire te perseritet formati i saj me. po ce do me partine socialiste ne shkoder je i humbur gjithmone e pikerisht se duke qene plehra si puna jote barist nga vicidoli qe keni qendruar afer partise jo per ndonje ideal por per t’i thithur at pak nektare qe ka patur socialistja ne shkoder. Bazhdari eshte prerje tjeter dhe s’keni si ta doni ju raca e hajduteve te xhepave te qytetareve. Ajo s’ka nevoje per partine per te mbijetuar, por partia do kete nevoje gjithmone per njerez si ajo per te mbijetuar nga ju vemjet qe i thithni edhe at pike gjak qe i ka mbetur

   Reply to this comment
 2. ezezefare July 25, 18:18

  Ne qe kemi disi oriontim social do ta fundosim Ramen ashtu sic e ngritem na takon ne ta fundosim per shkak se zgjodhi me arrogance nje ekip te paafte, fodull dhe plotesisht te korruptuar deri ne palce, qe mendojne vetem per tenderat. Nuk ka asnje ndryshim nga koha e Saliut. Ne disa raste eshte bere me keq. Partia Socialiste nuk eshte parti e majte. Ne fakt nuk ka fare te majte dhe as te djathte. Ka nje bande te mireorganizuar qe ka ne strukturen e vet PD PS etj. Duhen hedhur poshte sa me pare te gjithe.

  Reply to this comment
 3. Kandili July 25, 21:02

  Keshtu eshte kur te hyn vedi ne qejf. Shkodrani e ka shprehjen e tij . Te hyfte vedi ne qejf . Dhe piktorit te zhgaravinave i ka hy vedi ne qejf . Cdo gje kerkon ta bej vedi . Ne keto zgjedhje i gjati i humbi 170000 vote ,ne zgjedhjet e ardhme kjo shifer do dy e tre fishohet . Ske ca i ban eshte rresku i lila floririt qe do e mare te majten dhe pushtetin. I takon ,ashte ma i miri ne fshat .

  Reply to this comment
 4. mali July 25, 21:57

  Keti ishte kanditatura me e mire per kohen kur nuk afronte rival tjeter me më mbeshtetje , Rama nuk duhet te fajesohet por deputetet socialiste dhe drejtuesit e PS-se ne Shkoder qe e lane Ketin ne doren e LSI-se duke marre edhe mallkim e mllef nga socialistet e thjeshte te Shkodres qe mbeshteten me te gjitha forcat Ketin dhe PSne me shpresen e madhe se Shkodra po ndryshonte me ne fund duke shpetuar nga mafia PD-iste e hajdutat qe po e mbajne peng kte qytet per 25 vjet . Deputetet e PS-se nuk merren me problemet e socialisteve te thjeshte qe shetiten shtepi ne shtepi duke grumbulluar vota per Ketin , nuk merren me hallet ose ndonje punesim me merite te tyre po sillen si ufo duke rregulluar punet e tyre e duke u marre me ish drejtuesa te PS-se ne Shkoder qe u ka dale krejtesisht boja . Edi Rama duhet te riorganizoje me njerez te rinje PS-ne e Shkodres , me njerez guximtar e te ndershem qe duan dhe dine te fitojne , qe duan Shkodren dhe njerezit e thjeshte qe ju japin voten .

  Reply to this comment
 5. Dike Mullai July 25, 22:40

  Like-FLORIRI fitoi 4 Deputete (perfshi dhe bashkeshorten)! Duke qene i Varfer ne FLORI, ngaqe i vodhi ai fshatari dy trasta(?!), keto vite ai ka rritur numurin e Deputeteve!!! Ka punesuar nje numur te madh aktivistesh, duke e marre Kalane me KRAHE-MARRJE! Edi Rama ka lene PA-PUNE aktivistet, qe punuan me perkushtim ne zgjedhjet e vitit ’13, por edhe keta te zgjedhjeve te fundit!!! Me TEORINE “As nga e Majta, As nga e Djathta” do t’ia shoh frutin ne zgjedhjet e ardheshme! Qofsha i gabuar, por Like-FLORIRI del force e Pare! Likja-PRESIDENT!

  Reply to this comment
 6. Kris 1 July 26, 00:19

  Po nuk u largua nga kryesia e Ps bojaxhiu thonjpaprere PS do katandiset si nje vend grumbullimi mbetjesh njerezore

  Reply to this comment
 7. shkodrani July 26, 01:04

  ti duket qe je e njejta dore qe ben gjithe komentet, por kandidature me e goditur se Keti Bazhdari me fushate qe e pame te gjithe s’do i vije me Shkodres, Bravo Edi Rama e mos e caj koken per cmirezinjte. Jeni vecse te paafte

  Reply to this comment
 8. lustra July 26, 01:13

  Figure me te dashur per publikun dhe me te afte nga do gjente Shkodra. Mori sa per te gjithe ju bashke, packa se disa i futen nekembesen. une s’jam nga Shkodra por e ndiqja gjithe kohes. Ta gezoni Voltanen tani

  Reply to this comment
 9. lato July 26, 08:22

  PD ka qe ne 1992,qe nuk fiton zgjedhjet dhe meazellah se ben analize,ju o burra te gjeni fajtorin pse nuk fitoi PS ne Shkoder.Po me thoni kur ka fituar PS ne Shkoder?Mos doni te fitoni votat edhe ne shtepine e Sali Berishes?Rrini e kenaquni me ate qe keni fituar,se do psoni si Leka Zogu,qe mori per cudi 40% te referendumit ne 1997 dhe ne vend qe te falenderonte popullin,doli ne rruge me patllake ne dore,se u be deti kos.Merhumi na la, por parti e tij nuk merr dot nje deputet.Ps te falenderoje popullin dhe mos lodhet shume me analiza,se qenin e ngordhur do gjeje.Sa te jete gjalle Sali Berishe do t`i marre ato vota,ne dac te punoje,ne dac t`ja fuse gjumit.

  Reply to this comment
 10. loni pej betoni July 26, 09:38

  pse nuk fitoi pyesni gon celen, paulin sterkaj namik koplikun dhe mimoza hafizin, gjysma matrapaza e gjysma qofte te daja po fushaten e keti bazhdari veshtire ta realizoj nji kandidat ma ne shqiperi

  Reply to this comment
 11. Dita July 26, 10:13

  Jemi në demokraci. Ps-ja pranon humbjen.

  Reply to this comment
 12. era e drejte July 26, 10:25

  Namik kopliku e ka provu vete me kandidu ne 2007 dhe me zor ka marre ne qytet 10200 vota, kurse ajo duke u perball me gjthe at bashki dhe me te gjithe kunder ka marre vetem ne qytet 16000vota. Pd ka ba marreveshje me agron celen. At shkoni e pytni sa lek e ka kap voten per voltanen naten e fundit. U leshuan si ujqrit kunder saj

  Reply to this comment
 13. Asamble e Zhgenjyer July 26, 11:59

  Eshte e turpshme qe mbledhja e asamblese se PS Shkoder te drejtohet nga deputeti N.K sepse gjate numerimit te votave te partise ai ka qene duke pushuar me familjaret e tij ne Velipoje.Tani ka paftyresine e madhe te vije e t ju kerkoje llogari Socialistave qe me aq mund dhe sakrifica mbi presione te aleateve dhe kundershtareve politik arriten t ja dalin me sukses me aq sa paten mundesi.

  Ku ishe ti Namik Kopliku ne keto dy vite qeverisje?
  Ku ishe ti gjate fushates?
  Ku ishe ti gjate numerimit te votave ?

  Reply to this comment
 14. gjirokastriti July 26, 12:21

  ufff edhe ne kete te nxehte si mbyllet kamarja socialistave te pjerdhur shkodrane. po ikni or kacole se per urti pas kuvendit e trmeri pas lufte jeni te vetmit ju. sa moret ne qafe kot nje figure engjellore si ajo vajze. po ku jeni per te fituar ju nje grusht me te alkoolizuar hajdute. keni edhe ato mafiozet e lsi qe grabisin diten per diell dhe donit te fitonit ne shkoder ju

  Reply to this comment
 15. Mark uk July 26, 13:22

  Ne Shkoder nuk ka pas votim politik po fetar.Dikush qe ka ken i dhanun pas partis,nuk kan ndyshuar.Te tjert kan votuar ne saj te besimit.Ndryshe si ka mundesi qe Ana a malit voton djathtas qe kurr nuk kan qene te djatht.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*