PS zyrtarizon kandidatët për qarqet Dibër, Shkodër dhe Durrës

April 10, 2015 10:01

PS zyrtarizon kandidatët për qarqet Dibër, Shkodër dhe Durrës

Partia Socialiste ka zyrtarizuar kandidatët për kryetarë Bashkie për qarqet Dibër, Shkodër dhe Durrës.

Kështu, për Bashkinë Dibër do të garojë Shukri Xhelili.

Nnë Klos do garojë Valbona Kola.

Në Has është zgjedhur Adem Lala.

Në Mat rikandidon Adelina Farici.

Të Tropojë është kandiduar Rexh Biberaj.

Për Bashkinë Shkodër është konfirmuar Keti Bazhdari.

Për Bashkinë Koplik u konfirmua Tonin Marinaj.

Për Bashkinë Pukë u konfirmua Rrusten Struga, për Bashkinë Vau Dejës Gjokë Lleshi dhe për Fushë-Arrëzin, Fran Tuci.

për Bashkinë e Durrësit është rikonfirmuar rikandidimi i Vangjush Dakos.

Për Bashkinë e Fushë-Krujës do të kandidojë deputeti Artur Bushi dhe për atë të Shijakut do të kandidojë Ardian Kokomani.

April 10, 2015 10:01
Komento

5 Komente

 1. elio April 10, 10:57

  Mos, u rikandidua Dako, hajduti I durresit. Kam votuar Ramen por ftoj durrsaket te votojne cdo kandidat tjeter pervecse vangjush dakon…

  Reply to this comment
 2. Endri April 10, 12:14

  Aman vec Dakon jo se do e shkaterroje ate pak kulture dhe qyteterim qe ka ngelur ne Durres per te shitur dhe pak beton.

  Reply to this comment
 3. Arben April 10, 13:36

  E MORET VESH BEMEN E FUNDIT TE LEPURUSHIT TE TIRANES.

  KODI I RI I PUNES

  “LEJA PER LINDJEN E FEMIJES DO TE PAGUHET VETEM 2 MUAJ, NGA 12 QE ESHTE AKTUALISHT”

  KESAJ I THONE O SHQIPETARE SHUHUNI SI RRACE E MOS LINDNI FEMIJE.

  KJO ESHTE POROSI E ASFALISE GREKE.

  ERJONKES TJA TREGOJME VENDIN ME VOTA NE ZGJEDHJE.

  Reply to this comment
 4. Goni me April 10, 13:48

  Ne Hass eshte kandiduar Adem Lala,por une personalisht kam rezerva per ate njeri,sepse si ish kryetar komune ne Golaj,nxiste fshataret dhe i ndihmonte edhe me mjete propagandistike per te mos lejuar koncesionin Turko-Kinez te fillonte pune,sepse aty punonin fshataret ilegalisht,pa letra,pa taksa dhe per pasoje ky zoteri kishte perfitimet e veta.Plus qe edhe ne drejtim te pozicionit politik luan duke shkuar gjithmone nga ata qe pritet te fitojne.Ka Hasi burra me te mire qe kane kontribuar per te majten,ndaj kjo kandidature e diktuar nga LSI te rishikohet,sepse do humbisni nje vend te mrekullueshem si Hasi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim