PSD e Fierit nuk i bindet Gjinushit: Do votojmë Armando Subashin

May 15, 2015 17:29

PSD e Fierit nuk i bindet Gjinushit: Do votojmë Armando Subashin

Socialdemokratët e Fierit nuk i binden kreut të PSD­së Skënder Gjinushi për të mbështetur në zgjedhjet vendore të 21 Qershorit kandidatin e pavarur në këtë bashki, Albert Cacin.

Këshilli Drejtues i degës së PSD­së në Fier vendosi që të mbështesë kandidatin e ASHE­së Armando Subashi, i cili garon përballë Enkelejd Alibeaj të propozuar nga Partia Demokratike. Gjithashtu Këshilli Drejtues vendosi që në listat e këshilltarëve për Këshillin Bashkiak të mbështeten emrat e propozuar nga PSD.

Sipas degës së Fierit, Skënder Gjinushi ka manipuluar dokumentacionin e partisë në lidhje me emrat e kandidatëve për kryetar Bashkie dhe për këshilltarë. Deklarata erdhi nga Ymer Goga, kreu i PSD­së së Fierit. Akuza të tjera për Skënder Gjinushin vinë nga kryetar i PSD së komunës Frakull, Flamur Hoxha.

May 15, 2015 17:29
Komento

10 Komente

 1. Majtas May 15, 18:01

  Hahaha filloi blerja nga edi rama dhe ilir meta.kush guxon te dali jashte politikes se tyre duhet te luftohet si armik.jane bere si sala dhe keta

  Reply to this comment
 2. Zig May 15, 18:03

  Po keta ku ishin deri sot se mesa dim ne kandidatet kane kohe qe jane vendosur dhe aprovuar ne kqz?

  Reply to this comment
 3. opinionisti May 15, 18:20

  subashin nuk do e votojne as socialistet . jo mo partite e tjera. rama vazhdon si diktatori Berisha qe i kercenon njerzit me vendin e punes kur nuk i mbeshtetin kandidatet e tij. sa kryetar bashkish te socialisteve coi Rama ne prokurori vetem se nuk donin te largoeshin. sa te jete Edi Rama un kurre me nuk e votoj Ps kurse Gjinushi e socialiste te tjere kan bere me shume. ky lajm po mos te jepte urdher diktatori Rama as nuk do jepej ne media. Mediat nuk japin kurre lajme as per kryetaret e ketyre partive, kurs3 tani japin lajm per nji kryetar ne fier. kjo tregon prap sa diktor eshte Edi Rama qe po shkatrron partine socialiste. Rama nuk eshte socialist dhe po i persekuton socialistet me metoda berishiane. Senatoret e ps do zhduken pas ktyre zgjedhjeve.

  Reply to this comment
  • Edir May 15, 18:31

   Shume e sakte! Cdo kryetar bashkie qe rama i rendiste si perla te gjerdanit te fitores kunder sales ne zgjedhjet e kaluar bashkiake, tani po i shantazhon me pushtetin qe i dham per te denuar salen dhe jo te majtet, genjeshtar dhe tradhetar

   Reply to this comment
 4. Kico May 15, 18:38

  Ate buf pulash subashin ketu ne fier se shofin dot me sy. Berti eshte socialist dhe zotni ndaj do ta votoj me kenaqsi plus qe shpresoj se do ta ndihmojne socialistet e vertete ne betejen e tij.. Ndersa persa i perket lajmit, thjesht po duket qartense rama eshte kthyer ne berishe dhe qe duhet zbythur sa me pare.

  Reply to this comment
 5. Zogu May 15, 22:07

  Subash lopa eshte nje ish gjyqtar i korruptuar qe nuk ka lene kriminel ne fier pa liruar nga burgu. Me para e ka blere vendin per deputet dhe po ashtu ka paguar per kandidaturen e kryebashkiakut ne Fier. Familjet Socialiste te Fierit jane pa pune dhe pa shprese,ta harroje Edi Rama voten e Socialisteve te neperkembur. Ilir Meta te shkoje ti zgjidhe hallet e tija me Tan Priftin tek gjiri i lalzit,ashtu si i zgjidhi me gjithe te tjeret. Ne Fier do te votohet per Bertin se ai eshte djale pa fjale dhe pune mbaruar. Suksese per Bertin dhe thefshin qafen nje dite e me pare Edi bashke me Meten dhe Berishen.

  Reply to this comment
 6. lato May 16, 07:11

  Vota per Albert Cacin ne Fier eshte vote kunder oligarkeve matrapaze te partive gjakpirese PD,;PS dhe sidomos LSI.Votoni o popull Albert Cacin qe tu vene parate ne hale hajduteve!

  Reply to this comment
 7. Arben May 16, 08:10

  Vota per Gjinushin eshte vote per Saliun!

  Reply to this comment
 8. Lena May 16, 10:02

  ik o gjin-kush ik

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*